Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SUCIU ESTHETIC DENT S.R.L.

SUCIU ESTHETIC DENT S.R.L.

CUI 40232654 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SUCIU ESTHETIC DENT S.R.L. are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+27,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,6%

Marja netă calculată este 9,6% în 2025, față de 12,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-20,2%

Datoriile raportate sunt 799,2 K lei în 2025, față de 1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,3 mil. lei+27,2% față de anul anterior2020: 268.5002021: 470.7532022: 688.5652023: 1.008.8062024: 1.037.5122025: 1.319.810
Rezultat net 2025127,3 K lei-4,4% față de anul anterior2020: 71.3192021: 58.3392022: 281.3132023: 354.0142024: 133.1712025: 127.252
Angajați 20256+50% față de anul anterior2020: 52021: 52022: 42023: 42024: 42025: 6
Capitaluri proprii 2025713,5 K lei+32,7% față de anul anterior2020: 100.9152021: 159.2532022: 290.5672023: 454.6452024: 537.8162025: 713.528
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0660 K1 mil.2020: 268,5 K lei268,5 K20202021: 470,8 K lei470,8 K20212022: 688,6 K lei688,6 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1,3 mil. lei1,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,4%40,9%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332020: 26,6%26,6%20202021: 12,4%12,4%20212022: 40,9%40,9%20222023: 35,1%35,1%20232024: 12,8%12,8%20242025: 9,6%9,6%2025

Cifra de afaceri: +27,2% față de anul anterior. Marja netă: 9,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii713,5 K lei+32,7% față de anul anterior
Datorii799,2 K lei-20,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1 mil. lei1,3 mil. lei+27,2% față de anul anterior
Rezultat net354 K lei133,2 K lei127,3 K lei-4,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii454,6 K lei537,8 K lei713,5 K lei+32,7% față de anul anterior
Datorii232,9 K lei1 mil. lei799,2 K lei-20,2% față de anul anterior
Creanțe40 K lei581,5 K lei150,1 K lei-74,2% față de anul anterior
Angajați446+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,6%14,3%n=9.73312,8%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,5%40,6%n=8.56325,4%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,9%52,8%n=8.56347,2%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)86,4%48,2%n=8.56367,9%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,5%18%n=8.5626,3%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,8%90,5%n=8.36424,8%73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,33×1,01×n=10.5910,68×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36040,94 zile34,87 zilen=8.107201,78 zile24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36024,78 zile8,51 zilen=4.70028,19 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați219.968 lei198.141 lein=8.121259.378 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.319.810
Rezultat net
127.252
Angajați
6
Datorii
799.197
Active imobilizate
1.689.273
Active circulante
266.012
Capitaluri proprii
713.528
Venituri totale
1.553.549
Cheltuieli totale
1.395.214
Stocuri
90.841
Creanțe
150.083
Casă și conturi la bănci
25.088
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
442.560
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.037.512
Rezultat net
133.171
Angajați
4
Datorii
1.001.055
Active imobilizate
1.439.774
Active circulante
680.610
Capitaluri proprii
537.816
Venituri totale
1.086.161
Cheltuieli totale
926.520
Stocuri
81.252
Creanțe
581.513
Casă și conturi la bănci
17.845
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
581.513
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.008.806
Rezultat net
354.014
Angajați
4
Datorii
232.919
Active imobilizate
607.594
Active circulante
128.619
Capitaluri proprii
454.645
Venituri totale
1.057.794
Cheltuieli totale
696.268
Stocuri
26.398
Creanțe
40.000
Casă și conturi la bănci
62.221
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
48.649
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
688.565
Rezultat net
281.313
Angajați
4
Datorii
86.439
Active imobilizate
133.420
Active circulante
340.884
Capitaluri proprii
290.567
Venituri totale
737.291
Cheltuieli totale
449.533
Stocuri
4.356
Creanțe
129.803
Casă și conturi la bănci
206.725
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
97.298
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
470.753
Rezultat net
58.339
Angajați
5
Datorii
106.835
Active imobilizate
160.117
Active circulante
251.919
Capitaluri proprii
159.253
Venituri totale
532.644
Cheltuieli totale
470.904
Stocuri
4.385
Creanțe
59.095
Casă și conturi la bănci
188.439
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
145.948
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
268.500
Rezultat net
71.319
Angajați
5
Datorii
116.120
Active imobilizate
186.813
Active circulante
202.867
Capitaluri proprii
100.915
Venituri totale
325.993
Cheltuieli totale
251.984
Stocuri
3.596
Creanțe
80.586
Casă și conturi la bănci
118.685
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
172.645
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-11-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40232654
Număr de înregistrare
J2018002032024
Înmatriculare
28 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018002032024
Formă juridică
SRL
Sediu social
BANU MĂRĂCINE 1 1 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
Str BANU MĂRĂCINE 1 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 noiembrie 2018
Înregistrare fiscală
7 ianuarie 2026
Telefon
0752335180 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SUCIU TĂNASIE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SUCIU ESTHETIC DENT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.2018
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018002032024
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0752335180 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. BANU MĂRĂCINE, NR.1, BL.1, AP.28
Strada sediului
Str. Banu Mărăcine
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Strada domiciliului fiscal
Str. Banu Mărăcine
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

Consolidare activitate clinică stomatologică2021-2027 · Program Regional Vest · MySMIS 313333 · CONTRACT SEMNAT

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8623 Rev. 3Activități de asistență stomatologică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI