Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SUCIU MARIAN RADU SMR S.R.L.

SUCIU MARIAN RADU SMR S.R.L.

CUI 39051026 · SRL· Municipiul Satu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SUCIU MARIAN RADU SMR S.R.L. are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-6,6%

Datoriile raportate sunt 35,8 K lei în 2025, față de 38,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 98.5312021: 168.8692022: 165.7382023: 86.5682024: 219
Rezultat net 2025-1,9 K leiPierdere redusă cu 87,3%2020: -27.1342021: 19.9152022: 62.4442023: 8.2022024: -15.1972025: -1.928
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 22021: 42022: 22023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202511,6 K lei-14,3% față de anul anterior2020: 71.2882021: -41.9592022: 20.4852023: 28.6872024: 13.4902025: 11.562
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate084 K169 K2020: 98,5 K lei98,5 K20202021: 168,9 K lei168,9 K20212022: 165,7 K lei165,7 K20222023: 86,6 K lei86,6 K20232024: 219 lei2192024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6.939,3%-3.450,8%37,7%2020: -27,5%-27,5%20202021: 11,8%11,8%20212022: 37,7%37,7%20222023: 9,5%9,5%20232024: -6.939,3%-6.939,3%20242025Reper 2025: mediana sectorului -1,1% · n=9.731

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202413,5 K lei
202511,6 K lei

Datorii raportate

202438,4 K lei
202535,8 K lei

Disponibilități bănești

202411,5 K lei
20257 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,6 K lei219 lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net8,2 K lei-15,2 K lei-1,9 K leiPierdere redusă cu 87,3%
Capitaluri proprii28,7 K lei13,5 K lei11,6 K lei-14,3% față de anul anterior
Datorii48,3 K lei38,4 K lei35,8 K lei-6,6% față de anul anterior
Creanțe31 K lei30,5 K lei30,5 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-6.939,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: -1,1% (n=9.731) · 2024: -0,7% (n=12.948)

Rezultat / active (A+B)-4,1%-29,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -4,9% (n=6.937) · 2024: -3,5% (n=9.457)

Rezultat / capitaluri proprii-16,7%-112,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,6% (n=6.544) · 2024: 7,4% (n=9.158)

Vânzări per angajat—219 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 67.449 lei (n=4.778) · 2024: 64.167 lei (n=6.951)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)24,4%26%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,8% (n=6.938) · 2024: 35,3% (n=9.459)

Datorii / active (A+B)75,6%74%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,4% (n=6.938) · 2024: 64,8% (n=9.459)

Ponderea activelor imobilizate20,7%19%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,6% (n=6.938) · 2024: 51% (n=9.459)

Active circulante / datorii totale1,05×1,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,66× (n=10.152) · 2024: 0,8× (n=13.197)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—50.161,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,3 zile (n=6.415) · 2024: 11,9 zile (n=7.988)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.928
Angajați
0
Datorii
35.806
Active imobilizate
9.827
Active circulante
37.541
Capitaluri proprii
11.562
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.928
Stocuri
—
Creanțe
30.515
Casă și conturi la bănci
7.026
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219
Rezultat net
-15.197
Angajați
1
Datorii
38.356
Active imobilizate
9.827
Active circulante
42.019
Capitaluri proprii
13.490
Venituri totale
219
Cheltuieli totale
15.416
Stocuri
—
Creanțe
30.515
Casă și conturi la bănci
11.504
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.568
Rezultat net
8.202
Angajați
1
Datorii
48.343
Active imobilizate
10.015
Active circulante
67.015
Capitaluri proprii
28.687
Venituri totale
87.558
Cheltuieli totale
78.587
Stocuri
—
Creanțe
31.000
Casă și conturi la bănci
36.015
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.738
Rezultat net
62.444
Angajați
2
Datorii
50.546
Active imobilizate
15.358
Active circulante
55.673
Capitaluri proprii
20.485
Venituri totale
191.485
Cheltuieli totale
127.351
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
55.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.869
Rezultat net
19.915
Angajați
4
Datorii
77.202
Active imobilizate
24.077
Active circulante
11.166
Capitaluri proprii
-41.959
Venituri totale
220.619
Cheltuieli totale
199.214
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.166
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.531
Rezultat net
-27.134
Angajați
2
Datorii
71.051
Active imobilizate
30.940
Active circulante
111.399
Capitaluri proprii
71.288
Venituri totale
106.031
Cheltuieli totale
132.150
Stocuri
—
Creanțe
77.900
Casă și conturi la bănci
33.499
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39051026
Număr de înregistrare
J30/242/2018
Înmatriculare
20 martie 2018
EUID
ROONRC.J30/242/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
INDEPENDENŢEI UH59 Municipiul Satu Mare Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul INDEPENDENŢEI Satu Mare SATU MARE
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 martie 2018
Înregistrare fiscală
4 decembrie 2024
Telefon
0758348704 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SUCIU MARIAN RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SUCIU MARIAN RADU SMR S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.03.2018
Înregistrare fiscală
20 martie 2018
Număr registrul comerțului
J30/242/2018
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0758348704 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, BLD. INDEPENDENŢEI, BL.UH59, AP.6
Strada sediului
Bld. Independenţei
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Strada domiciliului fiscal
Bld. Independenţei
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI