Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SUD DIFFUSION SRL

SUD DIFFUSION SRL

CUI 13040635 · SRL· Sat Leordina, Comuna Leordina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

SUD DIFFUSION SRL are sediul în Sat Leordina, Comuna Leordina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Creanțe în creștere+128,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7%

Datoriile raportate sunt 116,4 K lei în 2025, față de 125,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 567.5542021: 663.3042022: 816.0052023: 143.662
Rezultat net 20251,1 K lei+88,6% față de anul anterior2020: -124.9462021: 2.0132022: 2.9592023: 7.9632024: 5722025: 1.079
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 32021: 32022: 32023: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025232,2 K lei+0,5% față de anul anterior2020: 499.4432021: 433.0352022: 383.3622023: 230.5822024: 231.1542025: 232.234
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0408 K816 K2020: 567,6 K lei567,6 K20202021: 663,3 K lei663,3 K20212022: 816 K lei816 K20222023: 143,7 K lei143,7 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-22%-8,2%5,5%2020: -22%-22%20202021: 0,3%0,3%20212022: 0,4%0,4%20222023: 5,5%5,5%202320242025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024231,2 K lei
2025232,2 K lei

Datorii raportate

2024125,2 K lei
2025116,4 K lei

Disponibilități bănești

2024-42,3 K lei
2025-42,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri143,7 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net8 K lei572 lei1,1 K lei+88,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii230,6 K lei231,2 K lei232,2 K lei+0,5% față de anul anterior
Datorii380,9 K lei125,2 K lei116,4 K lei-7% față de anul anterior
Creanțe266 K lei14 K lei31,9 K lei+128,6% față de anul anterior
Angajați1—1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)0,3%0,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Rezultat / capitaluri proprii0,5%0,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26,7% (n=25.155) · 2024: 21,3% (n=26.850)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)66,6%64,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)33,4%35,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate99,9%104,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0×-0,14×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
1.079
Angajați
1
Datorii
116.399
Active imobilizate
348.241
Active circulante
392
Capitaluri proprii
232.234
Venituri totale
33.982
Cheltuieli totale
32.903
Stocuri
10.732
Creanțe
31.915
Casă și conturi la bănci
-42.255
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
572
Angajați
—
Datorii
125.225
Active imobilizate
373.939
Active circulante
-17.560
Capitaluri proprii
231.154
Venituri totale
11.213
Cheltuieli totale
10.541
Stocuri
10.732
Creanțe
13.963
Casă și conturi la bănci
-42.255
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.662
Rezultat net
7.963
Angajați
1
Datorii
380.904
Active imobilizate
332.996
Active circulante
234.206
Capitaluri proprii
230.582
Venituri totale
432.910
Cheltuieli totale
419.161
Stocuri
10.732
Creanțe
266.034
Casă și conturi la bănci
-42.560
Cheltuieli în avans
44.284
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
816.005
Rezultat net
2.959
Angajați
3
Datorii
566.039
Active imobilizate
557.567
Active circulante
315.259
Capitaluri proprii
383.362
Venituri totale
830.334
Cheltuieli totale
820.863
Stocuri
11.241
Creanțe
334.815
Casă și conturi la bănci
-30.797
Cheltuieli în avans
76.575
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
663.304
Rezultat net
2.013
Angajați
3
Datorii
629.658
Active imobilizate
657.439
Active circulante
328.679
Capitaluri proprii
433.035
Venituri totale
783.990
Cheltuieli totale
775.390
Stocuri
15.710
Creanțe
305.202
Casă și conturi la bănci
7.767
Cheltuieli în avans
76.575
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
567.554
Rezultat net
-124.946
Angajați
3
Datorii
719.181
Active imobilizate
757.311
Active circulante
384.738
Capitaluri proprii
499.443
Venituri totale
584.345
Cheltuieli totale
703.751
Stocuri
15.678
Creanțe
349.147
Casă și conturi la bănci
19.913
Cheltuieli în avans
76.575
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-05-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13040635
Număr de înregistrare
J24/334/2000
Înmatriculare
22 mai 2000
EUID
ROONRC.J24/334/2000
Formă juridică
SRL
Sediu social
LEORDINA 416 Sat Leordina, Comuna Leordina Maramureş
Adresă fiscală
LEORDINA 416 Leordina MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 mai 2000
Înregistrare fiscală
30 mai 2024
Telefon
0262364123 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RAC IONUŢ-DORU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SUD DIFFUSION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2000
Înregistrare fiscală
24 mai 2000
Număr registrul comerțului
J24/334/2000
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Telefon
0262364123 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT LEORDINA COM. LEORDINA, LEORDINA, NR.416
Cod poștal fiscal
437180
Strada sediului
LEORDINA
Numărul sediului
416
Localitatea sediului
Sat Leordina Com. Leordina
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437180
Strada domiciliului fiscal
LEORDINA
Numărul domiciliului fiscal
416
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Leordina Com. Leordina
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437180

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
24 mai 2000
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Leordina, Comuna LeordinaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI