Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SUFITECH SRL

SUFITECH SRL

CUI 13730180 · SRL· Municipiul Săcele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SUFITECH SRL are sediul în Municipiul Săcele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,3 mil. lei, față de 4,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,1%

Marja netă calculată este 3,1% în 2025, față de 1,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+5,3%

Datoriile raportate sunt 2,6 mil. lei în 2025, față de 2,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,3 mil. lei-7,1% față de anul anterior2020: 7.013.4972021: 6.546.6562022: 7.151.6672023: 5.111.9002024: 4.581.6732025: 4.254.143
Rezultat net 2025132,7 K lei+65,7% față de anul anterior2020: 330.3112021: 282.9772022: 202.2102023: 249.3342024: 80.0712025: 132.703
Angajați 202514-26,3% față de anul anterior2020: 312021: 312022: 282023: 222024: 192025: 14
Capitaluri proprii 2025271,5 K lei+24% față de anul anterior2020: 469.0852021: 421.7512022: 340.9842023: 388.1082024: 218.8452025: 271.477
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.7 mil.2020: 7 mil. lei7 mil.20202021: 6,5 mil. lei6,5 mil.20212022: 7,2 mil. lei7,2 mil.20222023: 5,1 mil. lei5,1 mil.20232024: 4,6 mil. lei4,6 mil.20242025: 4,3 mil. lei4,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,4%4,9%2020: 4,7%4,7%20202021: 4,3%4,3%20212022: 2,8%2,8%20222023: 4,9%4,9%20232024: 1,7%1,7%20242025: 3,1%3,1%2025

Cifra de afaceri: -7,1% față de anul anterior.Marjă netă 3,1% · +1,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024218,8 K lei
2025271,5 K lei

Datorii raportate

20242,5 mil. lei
20252,6 mil. lei

Disponibilități bănești

202432,6 K lei
202527,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,1 mil. lei4,6 mil. lei4,3 mil. lei-7,1% față de anul anterior
Rezultat net249,3 K lei80,1 K lei132,7 K lei+65,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii388,1 K lei218,8 K lei271,5 K lei+24% față de anul anterior
Datorii3 mil. lei2,5 mil. lei2,6 mil. lei+5,3% față de anul anterior
Creanțe1,5 mil. lei1,3 mil. lei1,3 mil. lei-1,3% față de anul anterior
Angajați221914-26,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,1%1,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: — · 2024: 5,9% (n=29)

Rezultat / active (A+B)4,6%2,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: — · 2024: 5,3% (n=29)

Rezultat / capitaluri proprii48,9%36,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: — · 2024: 21% (n=26)

Vânzări per angajat303.867 lei241.141 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: — · 2024: 462.939 lei (n=27)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)9,4%8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: — · 2024: 41,2% (n=29)

Datorii / active (A+B)90,1%90,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: — · 2024: 55,7% (n=29)

Ponderea activelor imobilizate37%33,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: — · 2024: 36,6% (n=29)

Active circulante / datorii totale0,7×0,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: — · 2024: 1,16× (n=31)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări106,6 zile100,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: — · 2024: 80,8 zile (n=29)

Stocuri în zile de vânzări45,4 zile39,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: — · 2024: 48,6 zile (n=29)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.254.143
Rezultat net
132.703
Angajați
14
Datorii
2.606.986
Active imobilizate
1.069.249
Active circulante
1.824.237
Capitaluri proprii
271.477
Venituri totale
4.734.676
Cheltuieli totale
4.564.450
Stocuri
536.987
Creanțe
1.259.786
Casă și conturi la bănci
27.464
Cheltuieli în avans
12.508
Venituri în avans
27.531
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.581.673
Rezultat net
80.071
Angajați
19
Datorii
2.475.191
Active imobilizate
929.321
Active circulante
1.811.957
Capitaluri proprii
218.845
Venituri totale
4.653.451
Cheltuieli totale
4.549.806
Stocuri
502.814
Creanțe
1.276.575
Casă și conturi la bănci
32.568
Cheltuieli în avans
58.015
Venituri în avans
105.257
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.111.900
Rezultat net
249.334
Angajați
22
Datorii
3.027.862
Active imobilizate
1.265.053
Active circulante
2.300.342
Capitaluri proprii
388.108
Venituri totale
5.193.841
Cheltuieli totale
4.892.037
Stocuri
750.475
Creanțe
1.495.567
Casă și conturi la bănci
54.300
Cheltuieli în avans
24.770
Venituri în avans
174.195
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.151.667
Rezultat net
202.210
Angajați
28
Datorii
3.580.852
Active imobilizate
1.429.741
Active circulante
2.726.568
Capitaluri proprii
340.984
Venituri totale
7.343.664
Cheltuieli totale
7.101.904
Stocuri
1.089.217
Creanțe
1.632.657
Casă și conturi la bănci
4.694
Cheltuieli în avans
10.148
Venituri în avans
244.621
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.546.656
Rezultat net
282.977
Angajați
31
Datorii
3.636.496
Active imobilizate
1.505.939
Active circulante
2.965.258
Capitaluri proprii
421.751
Venituri totale
7.226.274
Cheltuieli totale
6.892.132
Stocuri
788.318
Creanțe
2.101.313
Casă și conturi la bănci
75.627
Cheltuieli în avans
7.928
Venituri în avans
420.878
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.013.497
Rezultat net
330.311
Angajați
31
Datorii
3.375.882
Active imobilizate
1.460.107
Active circulante
2.956.946
Capitaluri proprii
469.085
Venituri totale
7.294.892
Cheltuieli totale
6.903.378
Stocuri
581.564
Creanțe
2.357.874
Casă și conturi la bănci
17.508
Cheltuieli în avans
33.461
Venituri în avans
605.547
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-02-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13730180
Număr de înregistrare
J08/228/2001
Înmatriculare
26 februarie 2001
EUID
ROONRC.J08/228/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETŐFI SÁNDOR 83A Municipiul Săcele Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PETŐFI SÁNDOR 83A Săcele BRAŞOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 februarie 2001
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2017
Telefon
0268274142 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DAVID DIANA-ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SUFITECH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.02.2001
Înregistrare fiscală
26 februarie 2001
Număr registrul comerțului
J2001000228087
Cod CAEN
1725
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Săcele

Contact și adrese

Telefon
0268274142 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. SĂCELE, STR. PETŐFI SÁNDOR, NR.83A
Cod poștal fiscal
505600
Strada sediului
Str. Petőfi Sándor
Numărul sediului
83A
Localitatea sediului
Mun. Săcele
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
505600
Strada domiciliului fiscal
Str. Petőfi Sándor
Numărul domiciliului fiscal
83A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Săcele
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
505600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2001
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1721 Rev. 2Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton

CAEN 1729 Rev. 2Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul SăceleCAEN 1729
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI