Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SUIRAM PURE SOUND S.R.L.

SUIRAM PURE SOUND S.R.L.

CUI 40364337 · SRL· Sat Munteni, Comuna Munteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SUIRAM PURE SOUND S.R.L. are sediul în Sat Munteni, Comuna Munteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+87,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 160,8 K lei, față de 85,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,8%

Marja netă calculată este 50,8% în 2025, față de 53,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025160,8 K lei+87,6% față de anul anterior2020: 8.5002021: 16.4512022: 88.1722023: 100.9022024: 85.6962025: 160.800
Rezultat net 202581,7 K lei+76,8% față de anul anterior2020: 3.1052021: 8.8592022: 70.5892023: 43.3512024: 46.1912025: 81.670
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202581,9 K lei+76,5% față de anul anterior2020: 39.2622021: 9.0992022: 70.8292023: 43.5912024: 46.4152025: 81.910
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate080 K161 K2020: 8,5 K lei8,5 K20202021: 16,5 K lei16,5 K20212022: 88,2 K lei88,2 K20222023: 100,9 K lei100,9 K20232024: 85,7 K lei85,7 K20242025: 160,8 K lei160,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40%80,1%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=18562020: 36,5%36,5%20202021: 53,9%53,9%20212022: 80,1%80,1%20222023: 43%43%20232024: 53,9%53,9%20242025: 50,8%50,8%2025

Cifra de afaceri: +87,6% față de anul anterior. Marja netă: 50,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii81,9 K lei+76,5% față de anul anterior
Datorii13,7 K lei-22,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri100,9 K lei85,7 K lei160,8 K lei+87,6% față de anul anterior
Rezultat net43,4 K lei46,2 K lei81,7 K lei+76,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii43,6 K lei46,4 K lei81,9 K lei+76,5% față de anul anterior
Datorii26,1 K lei17,6 K lei13,7 K lei-22,1% față de anul anterior
Creanțe28,6 K lei45,6 K lei56,8 K lei+24,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,8%12,1%n=1.85653,9%18,4%n=2.564
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)85,8%48,9%n=1.42972,5%60,7%n=1.872
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)14,4%47,7%n=1.42927,5%36%n=1.872
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,5%29,5%n=1.4291,3%25,8%n=1.872
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)85,5%7,8%n=1.42872,1%10,7%n=1.872
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,7%30,1%n=1.70899,5%37,9%n=2.432
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii6,93×1,35×n=2.1623,59×1,86×n=2.950
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360127,19 zile59,29 zilen=1.586191,74 zile55,83 zilen=2.108
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—10,17 zilen=5880,29 zile6,98 zilen=783
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați160.800 lei159.229 lein=87585.696 lei161.192 lein=1.294

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.800
Rezultat net
81.670
Angajați
1
Datorii
13.723
Active imobilizate
437
Active circulante
95.046
Capitaluri proprii
81.910
Venituri totale
161.925
Cheltuieli totale
78.679
Stocuri
—
Creanțe
56.810
Casă și conturi la bănci
38.236
Cheltuieli în avans
150
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.696
Rezultat net
46.191
Angajați
1
Datorii
17.622
Active imobilizate
812
Active circulante
63.211
Capitaluri proprii
46.415
Venituri totale
111.346
Cheltuieli totale
64.315
Stocuri
70
Creanțe
45.642
Casă și conturi la bănci
17.499
Cheltuieli în avans
14
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
100.902
Rezultat net
43.351
Angajați
1
Datorii
26.090
Active imobilizate
1.188
Active circulante
67.775
Capitaluri proprii
43.591
Venituri totale
100.902
Cheltuieli totale
56.562
Stocuri
284
Creanțe
28.600
Casă și conturi la bănci
38.891
Cheltuieli în avans
718
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.172
Rezultat net
70.589
Angajați
1
Datorii
17.352
Active imobilizate
1.563
Active circulante
86.618
Capitaluri proprii
70.829
Venituri totale
88.172
Cheltuieli totale
16.546
Stocuri
87
Creanțe
52.632
Casă și conturi la bănci
33.899
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.451
Rezultat net
8.859
Angajați
—
Datorii
12.033
Active imobilizate
1.938
Active circulante
19.194
Capitaluri proprii
9.099
Venituri totale
16.451
Cheltuieli totale
7.592
Stocuri
57
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
19.137
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.500
Rezultat net
3.105
Angajați
—
Datorii
10.970
Active imobilizate
2.313
Active circulante
47.919
Capitaluri proprii
39.262
Venituri totale
8.500
Cheltuieli totale
5.201
Stocuri
58
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
47.861
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-16Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40364337
Număr de înregistrare
J17/1973/2018
Înmatriculare
28 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J17/1973/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Prisaca 1 Sat Munteni, Comuna Munteni Galaţi
Adresă fiscală
Str. Prisaca 1 Munteni GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
4 ianuarie 2023
Telefon
0765025780 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DĂNĂILĂ FLORENTIN-MARIUS
administrator
SCORŢA MARIUS-VALER

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SUIRAM PURE SOUND S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.12.2018
Înregistrare fiscală
28 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001973173
Cod CAEN
9020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0765025780 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT MUNTENI COM. MUNTENI, STR. PRISACA, NR.1, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
807200
Strada sediului
Str. Prisaca
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Munteni Com. Munteni
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807200
Detalii sediu
camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Prisaca
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Munteni Com. Munteni
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807200
Detalii domiciliu fiscal
camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

CASA DE CULTURA TECUCI2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii pentru evenimente (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

16 aprilie 2026Achiziție directă

SERVICII DE INCHIRIERE ECHIPAMENTE DE SONORIZARI AUDIO SI ECRAN LED

Autoritate: CASA DE CULTURA TECUCI

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată
14 aprilie 2025Achiziție directă

SERVICII DE INCHIRIERE ECHIPAMENTE DE SONORIZARI AUDIO SI ECRAN LED

Autoritate: CASA DE CULTURA TECUCI

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
2.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8552 Rev. 2Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

CAEN 9004 Rev. 2Activități de gestionare a sălilor de spectacole

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Munteni, Comuna MunteniCAEN 9001
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI