Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SUNNY SHOP & GO S.R.L.

SUNNY SHOP & GO S.R.L.

CUI 40904550 · SRL· Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SUNNY SHOP & GO S.R.L. are sediul în Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3 mil. lei, față de 2,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,9%

Marja netă calculată este 6,9% în 2025, față de 8,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+50,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253 mil. lei+4,4% față de anul anterior2020: 2.468.9422021: 2.046.9192022: 2.393.6742023: 2.768.2782024: 2.889.6562025: 3.016.745
Rezultat net 2025209,5 K lei-15,9% față de anul anterior2020: 245.9522021: 110.1782022: 161.6982023: 223.8592024: 249.1072025: 209.533
Angajați 20254+0% față de anul anterior2020: 62021: 62022: 42023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 2025487,2 K lei+78,6% față de anul anterior2020: 249.7052021: 450.2282022: 540.0612023: 224.0592024: 272.8362025: 487.168
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 2,5 mil. lei2,5 mil.20202021: 2 mil. lei2 mil.20212022: 2,4 mil. lei2,4 mil.20222023: 2,8 mil. lei2,8 mil.20232024: 2,9 mil. lei2,9 mil.20242025: 3 mil. lei3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5%10%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 10%10%20202021: 5,4%5,4%20212022: 6,8%6,8%20222023: 8,1%8,1%20232024: 8,6%8,6%20242025: 6,9%6,9%2025

Cifra de afaceri: +4,4% față de anul anterior. Marja netă: 6,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii487,2 K lei+78,6% față de anul anterior
Datorii298,5 K lei-3,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,8 mil. lei2,9 mil. lei3 mil. lei+4,4% față de anul anterior
Rezultat net223,9 K lei249,1 K lei209,5 K lei-15,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii224,1 K lei272,8 K lei487,2 K lei+78,6% față de anul anterior
Datorii312,8 K lei308 K lei298,5 K lei-3,1% față de anul anterior
Creanțe219,5 K lei57 K lei85,8 K lei+50,5% față de anul anterior
Angajați444+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,9%2%n=29.7318,6%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62%22,4%n=20.74147%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)38%77,8%n=20.74153%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,6%15,6%n=20.74122,5%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)26,7%2,2%n=20.72342,9%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive43%17,7%n=21.63291,3%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,19×0,95×n=35.4151,46×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36010,24 zile8,02 zilen=26.8287,1 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36078 zile63,03 zilen=27.38958,73 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați754.186 lei259.175 lein=21.783722.414 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.016.745
Rezultat net
209.533
Angajați
4
Datorii
298.450
Active imobilizate
130.659
Active circulante
654.959
Capitaluri proprii
487.168
Venituri totale
3.017.045
Cheltuieli totale
2.767.674
Stocuri
653.642
Creanțe
85.796
Casă și conturi la bănci
-84.479
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
5.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.889.656
Rezultat net
249.107
Angajați
4
Datorii
308.045
Active imobilizate
130.659
Active circulante
450.222
Capitaluri proprii
272.836
Venituri totale
2.889.656
Cheltuieli totale
2.597.946
Stocuri
471.454
Creanțe
56.994
Casă și conturi la bănci
-78.226
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.768.278
Rezultat net
223.859
Angajați
4
Datorii
312.837
Active imobilizate
130.659
Active circulante
406.237
Capitaluri proprii
224.059
Venituri totale
2.768.278
Cheltuieli totale
2.513.035
Stocuri
284.381
Creanțe
219.458
Casă și conturi la bănci
-97.602
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.393.674
Rezultat net
161.698
Angajați
4
Datorii
211.675
Active imobilizate
141.561
Active circulante
610.175
Capitaluri proprii
540.061
Venituri totale
2.427.898
Cheltuieli totale
2.242.705
Stocuri
199.210
Creanțe
3.331
Casă și conturi la bănci
407.634
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.046.919
Rezultat net
110.178
Angajați
6
Datorii
330.916
Active imobilizate
127.681
Active circulante
653.463
Capitaluri proprii
450.228
Venituri totale
2.052.050
Cheltuieli totale
1.923.959
Stocuri
178.763
Creanțe
4.938
Casă și conturi la bănci
469.762
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.468.942
Rezultat net
245.952
Angajați
6
Datorii
239.570
Active imobilizate
54.937
Active circulante
434.338
Capitaluri proprii
249.705
Venituri totale
2.468.942
Cheltuieli totale
2.199.248
Stocuri
151.283
Creanțe
7.516
Casă și conturi la bănci
275.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40904550
Număr de înregistrare
J2019000558105
Înmatriculare
3 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J2019000558105
Formă juridică
SRL
Sediu social
SĂRATA-MONTEORU A2 Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
SĂRATA-MONTEORU Sărata-Monteoru BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ASĂNACHE LOREDANA GEORGIANA
administrator
ASĂNACHE VALENTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SUNNY SHOP & GO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.04.2019
Înregistrare fiscală
3 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000558105
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT SĂRATA-MONTEORU COM. MEREI, SĂRATA-MONTEORU, BL.A2, ET.1, AP.2
Cod poștal fiscal
127366
Strada sediului
SĂRATA-MONTEORU
Localitatea sediului
Sat Sărata-Monteoru Com. Merei
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127366
Strada domiciliului fiscal
SĂRATA-MONTEORU
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sărata-Monteoru Com. Merei
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127366

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
24 mai 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Sărata-Monteoru, Comuna MereiCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI