Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SURAN TRADE & RECYCLING S.R.L.

SURAN TRADE & RECYCLING S.R.L.

CUI 38446370 · SRL· Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SURAN TRADE & RECYCLING S.R.L. are sediul în Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+75,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 47,8 mil. lei, față de 27,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+126,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202547,8 mil. lei+75,1% față de anul anterior2020: 2.746.5042021: 4.665.5382022: 12.836.6192023: 6.783.1232024: 27.308.6432025: 47.827.631
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 384.3972021: 1.676.8222022: 585.1342023: -279.4092024: 02025: 0
Angajați 202528+64,7% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 62024: 172025: 28
Capitaluri proprii 20253,3 mil. lei+278,8% față de anul anterior2020: 515.7462021: 1.677.0622022: 735.8802023: 456.4712024: 859.2332025: 3.254.965
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 mil.48 mil.2020: 2,7 mil. lei2,7 mil.20202021: 4,7 mil. lei4,7 mil.20212022: 12,8 mil. lei12,8 mil.20222023: 6,8 mil. lei6,8 mil.20232024: 27,3 mil. lei27,3 mil.20242025: 47,8 mil. lei47,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,1%15,9%35,9%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1362020: 14%14%20202021: 35,9%35,9%20212022: 4,6%4,6%20222023: -4,1%-4,1%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +75,1% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,3 mil. lei+278,8% față de anul anterior
Datorii26,5 mil. lei+81,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,8 mil. lei27,3 mil. lei47,8 mil. lei+75,1% față de anul anterior
Rezultat net-279,4 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii456,5 K lei859,2 K lei3,3 mil. lei+278,8% față de anul anterior
Datorii7,8 mil. lei14,6 mil. lei26,5 mil. lei+81,7% față de anul anterior
Creanțe657,9 K lei2,3 mil. lei5,1 mil. lei+126,8% față de anul anterior
Angajați61728+64,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1360%0%n=210
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)10,9%40,3%n=1405,6%41,8%n=225
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)89,1%53,2%n=14094,4%52,8%n=225
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)17,8%40,7%n=14010,3%40,6%n=225
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1390%0%n=224
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1260%0%n=200
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,92×1,03×n=1440,95×1,08×n=240
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36038,55 zile52,91 zilen=13729,77 zile58,21 zilen=211
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360143,91 zile29,83 zilen=135150,74 zile35,53 zilen=209
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.708.130 lei617.770 lein=1341.606.391 lei543.782 lein=205

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
47.827.631
Rezultat net
0
Angajați
28
Datorii
26.504.675
Active imobilizate
5.310.447
Active circulante
24.441.041
Capitaluri proprii
3.254.965
Venituri totale
48.174.636
Cheltuieli totale
44.375.624
Stocuri
19.119.065
Creanțe
5.122.189
Casă și conturi la bănci
199.787
Cheltuieli în avans
8.152
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
27.308.643
Rezultat net
0
Angajați
17
Datorii
14.586.028
Active imobilizate
1.595.846
Active circulante
13.849.415
Capitaluri proprii
859.233
Venituri totale
27.808.807
Cheltuieli totale
27.324.373
Stocuri
11.434.992
Creanțe
2.258.277
Casă și conturi la bănci
156.146
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.783.123
Rezultat net
-279.409
Angajați
6
Datorii
7.836.885
Active imobilizate
1.299.273
Active circulante
6.994.083
Capitaluri proprii
456.471
Venituri totale
7.198.505
Cheltuieli totale
7.477.914
Stocuri
6.224.551
Creanțe
657.891
Casă și conturi la bănci
111.641
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.836.619
Rezultat net
585.134
Angajați
1
Datorii
1.596.493
Active imobilizate
949.949
Active circulante
1.382.424
Capitaluri proprii
735.880
Venituri totale
12.919.992
Cheltuieli totale
12.274.266
Stocuri
390.960
Creanțe
892.538
Casă și conturi la bănci
98.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.665.538
Rezultat net
1.676.822
Angajați
1
Datorii
1.042.842
Active imobilizate
506.025
Active circulante
2.213.879
Capitaluri proprii
1.677.062
Venituri totale
4.667.681
Cheltuieli totale
2.945.136
Stocuri
1.885.490
Creanțe
72.703
Casă și conturi la bănci
255.686
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.746.504
Rezultat net
384.397
Angajați
1
Datorii
77.640
Active imobilizate
166.861
Active circulante
426.525
Capitaluri proprii
515.746
Venituri totale
2.813.714
Cheltuieli totale
2.403.445
Stocuri
228.855
Creanțe
29.676
Casă și conturi la bănci
167.994
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-06-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38446370
Număr de înregistrare
J2023004286236
Înmatriculare
3 iulie 2023
EUID
ROONRC.J2023004286236
Formă juridică
SRL
Sediu social
PIPERA 1-IA Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld PIPERA 1-IA Oraş Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
30 iunie 2023
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IANCU RĂZVAN FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SURAN TRADE & RECYCLING S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.06.2023
Înregistrare fiscală
6 noiembrie 2017
Număr registrul comerțului
J23/4286/2023
Cod CAEN
3821
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, BLD. PIPERA, NR.1-IA, CORP A. CAMERA 2, ET.7
Cod poștal fiscal
77190
Strada sediului
Bld. Pipera
Numărul sediului
1-IA
Localitatea sediului
Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77190
Detalii sediu
CORP A. CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Bld. Pipera
Numărul domiciliului fiscal
1-IA
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77190
Detalii domiciliu fiscal
CORP A. CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Ilfov

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 2441 Rev. 3Producția metalelor prețioase

CAEN 3212 Rev. 3Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 3823 Rev. 3Alte activități de tratare a deșeurilor

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4648 Rev. 3Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 9510 Rev. 3Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CAEN 9525 Rev. 3Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş VoluntariCAEN 3821
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI