Datoriile raportate sunt 43,3 K lei în 2025, față de 42,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025SWASH PROGRAM SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Profilul companiei. Pierdere netă raportată.
SWASH PROGRAM SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 9,8% · n=446Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 231,6 K lei | 133,8 K lei | — | Valoare curentă indisponibilă |
| Rezultat net | 139,4 K lei | 4,2 K lei | -899 lei | Trecere pe pierdere |
| Capitaluri proprii | 110,6 K lei | 86,7 K lei | 85,8 K lei | -1% față de anul anterior |
| Datorii | 14,4 K lei | 42,5 K lei | 43,3 K lei | +1,8% față de anul anterior |
| Creanțe | 125,2 K lei | 36,3 K lei | 38,8 K lei | +6,7% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | — | — | Valoare curentă indisponibilă |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=446) · 2024: 10,3% (n=716)
Mediana sectorului: 2025: 7,6% (n=399) · 2024: 10,4% (n=604)
Mediana sectorului: 2025: 27,5% (n=459) · 2024: 29,9% (n=723)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 41,2% (n=399) · 2024: 51,8% (n=605)
Mediana sectorului: 2025: 56,9% (n=399) · 2024: 48,2% (n=605)
Mediana sectorului: 2025: 12,8% (n=399) · 2024: 12,7% (n=605)
Mediana sectorului: 2025: 1,27× (n=581) · 2024: 1,53× (n=894)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 73,1 zile (n=432) · 2024: 68,6 zile (n=680)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- -899
- Angajați
- —
- Datorii
- 43.323
- Active imobilizate
- 88.073
- Active circulante
- 41.074
- Capitaluri proprii
- 85.824
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 899
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 38.752
- Casă și conturi la bănci
- 2.322
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 133.824
- Rezultat net
- 4.155
- Angajați
- —
- Datorii
- 42.547
- Active imobilizate
- 90.682
- Active circulante
- 38.588
- Capitaluri proprii
- 86.723
- Venituri totale
- 133.824
- Cheltuieli totale
- 129.015
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 36.308
- Casă și conturi la bănci
- 2.280
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 231.617
- Rezultat net
- 139.372
- Angajați
- 1
- Datorii
- 14.419
- Active imobilizate
- -2.444
- Active circulante
- 127.485
- Capitaluri proprii
- 110.622
- Venituri totale
- 231.617
- Cheltuieli totale
- 86.130
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 125.200
- Casă și conturi la bănci
- 2.285
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 38.831
- Rezultat net
- 2.650
- Angajați
- 1
- Datorii
- 31.270
- Active imobilizate
- -2.444
- Active circulante
- 4.963
- Capitaluri proprii
- -28.751
- Venituri totale
- 38.831
- Cheltuieli totale
- 35.016
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.472
- Casă și conturi la bănci
- 491
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- —
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- —
- Datorii
- 33.584
- Active imobilizate
- -2.444
- Active circulante
- 4.627
- Capitaluri proprii
- -31.401
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.472
- Casă și conturi la bănci
- 155
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-02-25; reactivare la 2022-12-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2022-12-14Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-02-25; reactivare la 2022-12-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2022-12-14Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-07-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
1 dosare cu nume identic · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.
validare poprire DOSAR EXECUTARE NR. 197/2024 · Fond
3 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de validare a popririi formulată de petentul BEJ Răduţă Nicoleta, privind pe creditorul Forge of Talents, în contradictoriu cu debitorul Stan Adrian Mihai şi terţii popriţi Royal Team Financing SRL, Smart Financial SRL, A2 Coin Change SRL, Classic Financial SRL. Imagineo World SRL şi Swash Program SRL. Validează poprirea înfiinţată de executorul judecătoresc Răduţă Nicoleta în dosarul execuţional nr. 197/2024 asupra cotei de 1/3 din veniturile lunare datorate de fiecare terţ poprit debitorului, pentru realizarea creanţei creditorului în cuantum total de 54051,17 lei, din care 10529,01 lei cheltuieli de executare silită, conform titlului executoriu reprezentat de Sentinţa civilă nr. 25/05.01.2024 pronunţată de Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti în dosarul nr. 1183/299/2023. Obligă fiecare terţ poprit să plătească creditorului cota de 1/3 din drepturile de creanţă datorate debitorului, sub rezerva şi în condiţiile distribuirii de dividende, aşadar cu fiecare ocazie cu care procedează la efectuarea de plăţi către debitor cu titlu de dividende, începând cu data comunicării adresei de înfiinţare a popririi, până la realizarea creanţei creditoarei în cuantum total de 54051,17 lei, din care 10529,01 lei cheltuieli de executare silită, de la data înfiinţării popririi, respectiv 04.12.2024. Obligă terţii popriţi, în solidar, la plata sumei de 20 lei către creditoare, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 26.06.2025.
Document: _Hotarare 7404/2025 · 2025-06-26
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 26.06.2025
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-06-17
Amână cauza
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 17.06.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-05-06
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 37925529
- Număr de înregistrare
- J2017011683407
- Înmatriculare
- 10 iulie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017011683407
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Regimentului 12A Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Drm Regimentului 12A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 17 iulie 2018
- Înregistrare fiscală
- 31 martie 2026
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- STAN ADRIAN MIHAI
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SWASH PROGRAM SRL
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 17.07.2018
- Înregistrare fiscală
- 10 iulie 2017
- Număr registrul comerțului
- J2017011683407
- Cod CAEN
- 7320
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, DRM REGIMENTULUI, NR.12A, ET.2, AP.22
- Strada sediului
- Drm. Regimentului
- Numărul sediului
- 12A
- Localitatea sediului
- Sector 1 Mun. Bucureşti
- Județul sediului
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
- Strada domiciliului fiscal
- Drm. Regimentului
- Numărul domiciliului fiscal
- 12A
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sector 1 Mun. Bucureşti
- Județul domiciliului fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 1 martie 2018
- TVA până la
- 30 aprilie 2019
- Anulare operată la
- 8 mai 2019
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 25 februarie 2020
- Reactivare
- 14 decembrie 2022
- Publicarea deciziei
- 25 februarie 2020
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
4 activități autorizate
CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management
CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2021–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-21 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.