faliment
ONRC · 2026-09-03SYNCMASTER TRADING SRL
falimentONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări neschimbate. Rezultat net nul.
SYNCMASTER TRADING SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Datoriile raportate sunt 2,2 mil. lei în 2025, față de 2,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=1.718Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —
Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 0 lei | 0 lei | 0 lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Rezultat net | -3,4 K lei | -3,9 K lei | 0 lei | Pierdere eliminată |
| Capitaluri proprii | -2,1 mil. lei | -2,1 mil. lei | -2,1 mil. lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Datorii | 2,2 mil. lei | 2,2 mil. lei | 2,2 mil. lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Creanțe | 87,6 K lei | 88,3 K lei | 88,3 K lei | Neschimbat față de anul anterior |
| Angajați | — | — | 0 | Fără an comparabil |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=1.732) · 2024: 1,3% (n=1.867)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=1.732) · 2024: 40,2% (n=1.867)
Mediana sectorului: 2025: 55,7% (n=1.732) · 2024: 56,5% (n=1.867)
Mediana sectorului: 2025: 53,6% (n=1.732) · 2024: 53,7% (n=1.867)
Mediana sectorului: 2025: 0,83× (n=1.791) · 2024: 0,81× (n=1.927)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- 0
- Angajați
- 0
- Datorii
- 2.182.439
- Active imobilizate
- 4.500
- Active circulante
- 90.458
- Capitaluri proprii
- -2.087.481
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 0
- Stocuri
- 13
- Creanțe
- 88.282
- Casă și conturi la bănci
- 2.163
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -3.862
- Angajați
- —
- Datorii
- 2.182.439
- Active imobilizate
- 4.500
- Active circulante
- 90.458
- Capitaluri proprii
- -2.087.481
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 3.862
- Stocuri
- 13
- Creanțe
- 88.282
- Casă și conturi la bănci
- 2.163
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 0
- Rezultat net
- -3.361
- Angajați
- —
- Datorii
- 2.181.539
- Active imobilizate
- 4.500
- Active circulante
- 93.420
- Capitaluri proprii
- -2.083.619
- Venituri totale
- 0
- Cheltuieli totale
- 3.361
- Stocuri
- 13
- Creanțe
- 87.598
- Casă și conturi la bănci
- 5.809
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 13.800
- Rezultat net
- 1.235
- Angajați
- 0
- Datorii
- 2.185.214
- Active imobilizate
- 4.500
- Active circulante
- 100.456
- Capitaluri proprii
- -2.080.258
- Venituri totale
- 13.800
- Cheltuieli totale
- 12.151
- Stocuri
- 13
- Creanțe
- 93.689
- Casă și conturi la bănci
- 6.754
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 83.752
- Rezultat net
- -152.258
- Angajați
- 2
- Datorii
- 2.179.611
- Active imobilizate
- 4.500
- Active circulante
- 93.618
- Capitaluri proprii
- -2.081.493
- Venituri totale
- 86.182
- Cheltuieli totale
- 237.602
- Stocuri
- 13
- Creanțe
- 92.155
- Casă și conturi la bănci
- 1.450
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 90.773
- Rezultat net
- -1.251.492
- Angajați
- 3
- Datorii
- 2.126.393
- Active imobilizate
- 4.500
- Active circulante
- 192.658
- Capitaluri proprii
- -1.929.235
- Venituri totale
- 535.660
- Cheltuieli totale
- 1.782.457
- Stocuri
- 56.319
- Creanțe
- 98.071
- Casă și conturi la bănci
- 38.268
- Cheltuieli în avans
- 0
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 1.500
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
faliment
ONRC · 2026-09-031 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-12Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
faliment
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.3169451 înregistrare în registrul de insolvență.
BPI / e-Justice · 2026-10-12Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-08-12 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-12 · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Proceduri de insolvență publicate
Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-12.
Deschisă la 23/11/2018
1 dosar de insolvență
Deschidere: 23.11.2018
Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ PALADE IONELA-ALINA · avocaturs@yahoo.com
120 publicări în BPI
15/09/2026 · BPI 22 495 din 15/09/2026
15/04/2026 · BPI 9 887 din 16/04/2026
13/01/2026 · BPI 641 din 13/01/2026
24/10/2025 · BPI 23 222 din 27/10/2025
10/09/2025 · BPI 19 726 din 10/09/2025
09/04/2025 · BPI 19 632 din 10/09/2025
14/01/2025 · BPI 578 din 14/01/2025
10/10/2024 · BPI 17 916 din 11/10/2024
30/05/2024 · BPI 10 346 din 31/05/2024
13/03/2024 · BPI 4 912 din 15/03/2024
31/01/2024 · BPI 1 954 din 01/02/2024
16/11/2023 · BPI 20 007 din 08/12/2023
18/10/2023 · BPI 20 007 din 08/12/2023
02/11/2023 · BPI 20 007 din 08/12/2023
Dată act indisponibilă · BPI 20 007 din 08/12/2023
16/11/2023 · BPI 19 455 din 29/11/2023
23/10/2023 · BPI 16 976 din 24/10/2023
09/10/2023 · BPI 16 090 din 10/10/2023
09/10/2023 · BPI 15 985 din 09/10/2023
07/07/2023 · BPI 11 876 din 13/07/2023
24/05/2023 · BPI 9 114 din 26/05/2023
10/05/2023 · BPI 8 177 din 12/05/2023
05/04/2023 · BPI 6 961 din 24/04/2023
22/03/2023 · BPI 6 961 din 24/04/2023
Dată act indisponibilă · BPI 6 961 din 24/04/2023
02/02/2023 · BPI 2 138 din 03/02/2023
19/01/2023 · BPI 1 380 din 25/01/2023
19/01/2023 · BPI 1 380 din 25/01/2023
19/01/2023 · BPI 1 191 din 20/01/2023
19/01/2023 · BPI 1 102 din 19/01/2023
23/11/2022 · BPI 19 070 din 23/11/2022
14/09/2022 · BPI 14 748 din 15/09/2022
25/07/2022 · BPI 12 547 din 27/07/2022
19/07/2022 · BPI 12 215 din 19/07/2022
06/07/2022 · BPI 11 656 din 07/07/2022
01/07/2022 · BPI 11 360 din 01/07/2022
27/06/2022 · BPI 11 211 din 29/06/2022
20/06/2022 · BPI 10 625 din 20/06/2022
17/06/2022 · BPI 10 504 din 17/06/2022
08/06/2022 · BPI 9 959 din 08/06/2022
25/05/2022 · BPI 9 185 din 26/05/2022
20/05/2022 · BPI 8 803 din 20/05/2022
12/05/2022 · BPI 8 549 din 18/05/2022
28/03/2022 · BPI 5 669 din 30/03/2022
08/03/2022 · BPI 5 012 din 21/03/2022
09/02/2022 · BPI 5 012 din 21/03/2022
08/03/2022 · BPI 5 012 din 21/03/2022
11/03/2022 · BPI 4 530 din 14/03/2022
24/02/2022 · BPI 3 576 din 25/02/2022
27/01/2022 · BPI 1 816 din 01/02/2022
25/01/2022 · BPI 1 400 din 26/01/2022
12/01/2022 · BPI 697 din 13/01/2022
28/12/2021 · BPI 21 975 din 29/12/2021
24/11/2021 · BPI 20 150 din 25/11/2021
25/10/2021 · BPI 18 154 din 27/10/2021
27/09/2021 · BPI 16 114 din 29/09/2021
31/08/2021 · BPI 14 393 din 01/09/2021
23/07/2021 · BPI 12 833 din 26/07/2021
07/07/2021 · BPI 12 275 din 14/07/2021
23/06/2021 · BPI 12 275 din 14/07/2021
07/07/2021 · BPI 12 275 din 14/07/2021
24/06/2021 · BPI 11 282 din 25/06/2021
24/05/2021 · BPI 9 249 din 25/05/2021
23/02/2021 · BPI 8 233 din 11/05/2021
26/04/2021 · BPI 8 233 din 11/05/2021
Dată act indisponibilă · BPI 8 233 din 11/05/2021
23/04/2021 · BPI 7 388 din 26/04/2021
24/03/2021 · BPI 5 341 din 24/03/2021
23/02/2021 · BPI 3 508 din 25/02/2021
25/01/2021 · BPI 1 433 din 26/01/2021
14/01/2021 · BPI 757 din 15/01/2021
23/12/2020 · BPI 21 964 din 24/12/2020
21/12/2020 · BPI 21 768 din 22/12/2020
14/12/2020 · BPI 21 283 din 15/12/2020
24/11/2020 · BPI 20 144 din 25/11/2020
11/11/2020 · BPI 19 185 din 11/11/2020
29/10/2020 · BPI 18 827 din 06/11/2020
21/10/2020 · BPI 18 827 din 06/11/2020
29/10/2020 · BPI 18 827 din 06/11/2020
23/10/2020 · BPI 17 887 din 23/10/2020
24/09/2020 · BPI 15 842 din 25/09/2020
21/09/2020 · BPI 15 601 din 23/09/2020
21/09/2020 · BPI 15 601 din 23/09/2020
24/08/2020 · BPI 13 864 din 26/08/2020
24/07/2020 · BPI 12 268 din 24/07/2020
24/06/2020 · BPI 10 392 din 24/06/2020
25/05/2020 · BPI 8 079 din 26/05/2020
15/05/2020 · BPI 7 832 din 22/05/2020
15/05/2020 · BPI 7 832 din 22/05/2020
24/04/2020 · BPI 6 674 din 24/04/2020
24/03/2020 · BPI 5 660 din 24/03/2020
24/02/2020 · BPI 3 808 din 25/02/2020
23/01/2020 · BPI 1 657 din 27/01/2020
24/12/2019 · BPI 102 din 06/01/2020
25/11/2019 · BPI 22 487 din 26/11/2019
24/10/2019 · BPI 20 240 din 25/10/2019
23/09/2019 · BPI 17 753 din 24/09/2019
26/08/2019 · BPI 15 906 din 27/08/2019
24/07/2019 · BPI 14 520 din 25/07/2019
26/06/2019 · BPI 12 932 din 27/06/2019
10/01/2019 · BPI 12 913 din 27/06/2019
Dată act indisponibilă · BPI 12 913 din 27/06/2019
24/05/2019 · BPI 10 423 din 24/05/2019
23/04/2019 · BPI 8 485 din 24/04/2019
04/03/2019 · BPI 7 518 din 11/04/2019
Dată act indisponibilă · BPI 7 518 din 11/04/2019
18/01/2019 · BPI 6 954 din 04/04/2019
25/03/2019 · BPI 6 173 din 26/03/2019
25/02/2019 · BPI 4 088 din 26/02/2019
22/02/2019 · BPI 4 019 din 25/02/2019
04/02/2019 · BPI 2 797 din 08/02/2019
04/02/2019 · BPI 2 323 din 04/02/2019
25/01/2019 · BPI 1 745 din 28/01/2019
28/01/2019 · BPI 1 743 din 28/01/2019
21/12/2018 · BPI 24 582 din 28/12/2018
27/12/2018 · BPI 24 539 din 27/12/2018
11/12/2018 · BPI 23 712 din 12/12/2018
12/12/2018 · BPI 23 691 din 12/12/2018
23/11/2018 · BPI 23 540 din 10/12/2018
23/11/2018 · BPI 23 540 din 10/12/2018
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 9795245
- Număr de înregistrare
- J13/2193/1997
- Înmatriculare
- 19 septembrie 1997
- EUID
- ROONRC.J13/2193/1997
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. NICOLAE IORGA 95 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. NICOLAE IORGA 95 CONSTANŢA CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Neînregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- RELUARE ACTIVITATE
- Data stării fiscale
- 12 august 2005
- Înregistrare fiscală
- 31 iulie 2025
- Telefon
- 0241607440 · Firme cu același număr
- Fax
- 0241670440
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- lichidator provizoriu
- PALADE IONELA-ALINA C.I.I.
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SYNCMASTER TRADING S.R.L.
- Stare de înregistrare
- RELUARE ACTIVITATE din data 12.08.2005
- Înregistrare fiscală
- 30 septembrie 1997
- Număr registrul comerțului
- J13/2193/1997
- Cod CAEN
- 111
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Contact și adrese
- Domiciliu fiscal
- JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. NICOLAE IORGA, NR.95, BL.CONSTRUCTIA C1-2, AP.BIROU 2
- Cod poștal fiscal
- 900587
- Strada sediului
- Str. Nicolae Iorga
- Numărul sediului
- 95
- Localitatea sediului
- Mun. Constanţa
- Județul sediului
- CONSTANŢA
- Codul poștal al sediului
- 900587
- Detalii sediu
- CONSTRUCTIA C 1-2, BIROUL NR.2
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Nicolae Iorga
- Numărul domiciliului fiscal
- 95
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Constanţa
- Județul domiciliului fiscal
- CONSTANŢA
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 900587
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Nu
- TVA de la
- 1 octombrie 2005
- TVA până la
- 31 iulie 2025
- Anulare operată la
- 1 august 2025
- Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2014
- Actualizare TVA la încasare
- 30 ianuarie 2014
- Publicare TVA la încasare
- 31 ianuarie 2014
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
1 activități autorizate
CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | 2026-10-12 | Verificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-03 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.