Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SYNCRO-SERV SRL

SYNCRO-SERV SRL

CUI 7998987 · SRL· Municipiul Gheorgheni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SYNCRO-SERV SRL are sediul în Municipiul Gheorgheni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-13,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,6%

Marja netă calculată este 4,6% în 2025, față de 1,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-92%

Datoriile raportate sunt 4,3 K lei în 2025, față de 53,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251 mil. lei-13,5% față de anul anterior2020: 1.332.8022021: 1.361.7742022: 1.327.9172023: 1.280.4322024: 1.159.5282025: 1.003.401
Rezultat net 202546 K lei+109,3% față de anul anterior2020: 112.4572021: 136.8222022: 65.5642023: 61.4522024: 21.9852025: 46.021
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025342,6 K lei-26,2% față de anul anterior2020: 688.1632021: 548.1442022: 468.4442023: 512.5052024: 464.4902025: 342.604
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0681 K1 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1 mil. lei1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%5%10%2020: 8,4%8,4%20202021: 10%10%20212022: 4,9%4,9%20222023: 4,8%4,8%20232024: 1,9%1,9%20242025: 4,6%4,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 4% · n=2.855

Cifra de afaceri: -13,5% față de anul anterior.Marjă netă 4,6% · +2,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024464,5 K lei
2025342,6 K lei

Datorii raportate

202453,8 K lei
20254,3 K lei

Disponibilități bănești

202459,3 K lei
202540,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,2 mil. lei1 mil. lei-13,5% față de anul anterior
Rezultat net61,5 K lei22 K lei46 K lei+109,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii512,5 K lei464,5 K lei342,6 K lei-26,2% față de anul anterior
Datorii20,6 K lei53,8 K lei4,3 K lei-92% față de anul anterior
Creanțe46,6 K lei32,4 K lei2,4 K lei-92,6% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,6%1,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 4% (n=2.855) · 2024: 4,9% (n=3.045)

Rezultat / active (A+B)13,3%4,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=2.160) · 2024: 5,5% (n=2.348)

Rezultat / capitaluri proprii13,4%4,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=2.318) · 2024: 21,9% (n=2.479)

Vânzări per angajat1.003.401 lei579.764 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 253.134 lei (n=2.140) · 2024: 249.114 lei (n=2.331)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)98,8%89,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,6% (n=2.160) · 2024: 38,8% (n=2.348)

Datorii / active (A+B)1,2%10,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 66,6% (n=2.160) · 2024: 61,5% (n=2.348)

Ponderea activelor imobilizate14,1%9,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=2.160) · 2024: 13,2% (n=2.348)

Active circulante / datorii totale69,52×8,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=3.392) · 2024: 1,16× (n=3.608)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,9 zile10,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 22,7 zile (n=2.524) · 2024: 20,8 zile (n=2.675)

Stocuri în zile de vânzări91,6 zile116,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 93,7 zile (n=2.621) · 2024: 92,1 zile (n=2.781)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.003.401
Rezultat net
46.021
Angajați
1
Datorii
4.286
Active imobilizate
48.936
Active circulante
297.954
Capitaluri proprii
342.604
Venituri totale
1.012.425
Cheltuieli totale
957.708
Stocuri
255.251
Creanțe
2.401
Casă și conturi la bănci
40.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.159.528
Rezultat net
21.985
Angajați
2
Datorii
53.794
Active imobilizate
50.330
Active circulante
467.954
Capitaluri proprii
464.490
Venituri totale
1.179.538
Cheltuieli totale
1.147.964
Stocuri
376.205
Creanțe
32.442
Casă și conturi la bănci
59.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.280.432
Rezultat net
61.452
Angajați
2
Datorii
20.619
Active imobilizate
56.119
Active circulante
477.005
Capitaluri proprii
512.505
Venituri totale
1.334.166
Cheltuieli totale
1.261.972
Stocuri
373.778
Creanțe
46.644
Casă și conturi la bănci
56.583
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.327.917
Rezultat net
65.564
Angajați
2
Datorii
88.715
Active imobilizate
62.438
Active circulante
494.721
Capitaluri proprii
468.444
Venituri totale
1.385.499
Cheltuieli totale
1.309.651
Stocuri
397.385
Creanțe
51.950
Casă și conturi la bănci
45.386
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.361.774
Rezultat net
136.822
Angajați
2
Datorii
46.623
Active imobilizate
64.064
Active circulante
530.703
Capitaluri proprii
548.144
Venituri totale
1.561.056
Cheltuieli totale
1.402.693
Stocuri
366.387
Creanțe
64.886
Casă și conturi la bănci
99.430
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.332.802
Rezultat net
112.457
Angajați
2
Datorii
30.537
Active imobilizate
184.689
Active circulante
534.011
Capitaluri proprii
688.163
Venituri totale
1.429.549
Cheltuieli totale
1.296.826
Stocuri
381.499
Creanțe
65.549
Casă și conturi la bănci
86.963
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
46.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-11Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1996-01-04 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

37 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7998987
Număr de înregistrare
J1995000719195
Înmatriculare
21 decembrie 1995
EUID
ROONRC.J1995000719195
Formă juridică
SRL
Sediu social
KOSSUTH LAJOS 183 Municipiul Gheorgheni Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str KOSSUTH LAJOS 183 Gheorgheni HARGHITA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 ianuarie 1996
Înregistrare fiscală
24 noiembrie 2025
Telefon
0745166630 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HOMPOTH ELÉMER
administrator
KOLTSÁR BARNA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SYNCRO-SERV SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.01.1996
Înregistrare fiscală
4 ianuarie 1996
Număr registrul comerțului
J1995000719195
Cod CAEN
4778
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Contact și adrese

Telefon
0745166630 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. GHEORGHENI, STR. KOSSUTH LAJOS, NR.183
Cod poștal fiscal
111
Strada sediului
Str. Kossuth Lajos
Numărul sediului
183
Localitatea sediului
Mun. Gheorgheni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
111
Strada domiciliului fiscal
Str. Kossuth Lajos
Numărul domiciliului fiscal
183
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Gheorgheni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
111

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 ianuarie 1996
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (37) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Serviciul Public Local de Termoficare, Apa si Canalizare Gheorgheni8 din 37 înregistrări (21,6%) · Vezi relația

Municipiul Gheorgheni7 din 37 înregistrări (18,9%) · Vezi relația

COMUNA CIUMANI6 din 37 înregistrări (16,2%) · Vezi relația

Comuna Joseni5 din 37 înregistrări (13,5%) · Vezi relația

COMPLEXUL SPORTIV NATIONAL IZVORU MURESULUI3 din 37 înregistrări (8,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Piese pentru utilaje forestiere (Rev.2)10 din 37 înregistrări (27%) · Vezi selecția

Piese pentru utilaje agricole (Rev.2)6 din 37 înregistrări (16,2%) · Vezi selecția

Scule (Rev.2)3 din 37 înregistrări (8,1%) · Vezi selecția

Masini de tuns iarba (Rev.2)2 din 37 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Diverse piese de schimb (Rev.2)2 din 37 înregistrări (5,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

11 iunie 2026Achiziție directă

Piese si accesori pentru vehicule si pentru motoare de vehicule

Autoritate: Municipiul Gheorgheni

CPV 34300000-0 — Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34300000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.429 leiValoare publicată
11 iunie 2026Achiziție directă

POMPA DE APA SI ACCESORII

Autoritate: REDISZA SA

CPV 42122000-0 — Pompe (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42122000-0

Vezi detaliile atribuirii →
1.339 leiValoare publicată
27 mai 2026Achiziție directă

DISC MOTOCOASA

Autoritate: Serviciul Public Local de Termoficare, Apa si Canalizare Gheorgheni

CPV 42670000-3 — Piese si accesorii pentru masini-unelte (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42670000-3

Vezi detaliile atribuirii →
177 leiValoare publicată
18 mai 2026Achiziție directă

ACUMULATOR

Autoritate: Serviciul Public Local de Termoficare, Apa si Canalizare Gheorgheni

CPV 31400000-0 — Acumulatori, pile galvanice si baterii primare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31400000-0

Vezi detaliile atribuirii →
347 leiValoare publicată
17 aprilie 2026Achiziție directă

Diverse echipamente de gradinarit

Autoritate: Serviciul Public Local de Termoficare, Apa si Canalizare Gheorgheni

CPV 16160000-4 — Diverse echipamente de gradinarit (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16160000-4

Vezi detaliile atribuirii →
715 leiValoare publicată
9 aprilie 2026Achiziție directă

Materiale intretinere

Autoritate: Scoala Gimnaziala Kollo Miklos

CPV 16311000-8 — Masini de tuns iarba (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 16311000-8

Vezi detaliile atribuirii →
391 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul GheorgheniCAEN 4778
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI