Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SYNCRO SOFT SRL

SYNCRO SOFT SRL

CUI 10639959 · SRL· Municipiul Craiova

este înregistrată o hotărâre judecătorească de divizare definitivă, fără a fi irevocabilăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SYNCRO SOFT SRL are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 46 mil. lei, față de 43,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât48,2%

Marja netă calculată este 48,2% în 2025, față de 52,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-48,5%

Datoriile raportate sunt 12,1 mil. lei în 2025, față de 23,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202546 mil. lei+6,2% față de anul anterior2020: 35.631.8292021: 37.388.8852022: 43.886.8182023: 40.548.9692024: 43.292.6232025: 45.985.737
Rezultat net 202522,2 mil. lei-3,2% față de anul anterior2020: 19.483.0572021: 23.886.6622022: 24.831.2032023: 19.547.6302024: 22.907.9012025: 22.167.654
Angajați 202556-1,8% față de anul anterior2020: 472021: 502022: 522023: 572024: 572025: 56
Capitaluri proprii 202523 mil. lei-2,6% față de anul anterior2020: 33.286.0272021: 26.420.2462022: 25.370.9212023: 20.173.3582024: 23.589.2922025: 22.974.337
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate023 mil.46 mil.2020: 35,6 mil. lei35,6 mil.20202021: 37,4 mil. lei37,4 mil.20212022: 43,9 mil. lei43,9 mil.20222023: 40,5 mil. lei40,5 mil.20232024: 43,3 mil. lei43,3 mil.20242025: 46 mil. lei46 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,9%63,9%2020: 54,7%54,7%20202021: 63,9%63,9%20212022: 56,6%56,6%20222023: 48,2%48,2%20232024: 52,9%52,9%20242025: 48,2%48,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,7% · n=138

Cifra de afaceri: +6,2% față de anul anterior.Marjă netă 48,2% · -4,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202423,6 mil. lei
202523 mil. lei

Datorii raportate

202423,6 mil. lei
202512,1 mil. lei

Disponibilități bănești

202420,2 mil. lei
20257 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 23,2 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri40,5 mil. lei43,3 mil. lei46 mil. lei+6,2% față de anul anterior
Rezultat net19,5 mil. lei22,9 mil. lei22,2 mil. lei-3,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii20,2 mil. lei23,6 mil. lei23 mil. lei-2,6% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei23,6 mil. lei12,1 mil. lei-48,5% față de anul anterior
Creanțe3,4 mil. lei21,2 mil. lei21,9 mil. lei+3,4% față de anul anterior
Angajați575756-1,8% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă48,2%52,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,7% (n=138) · 2024: 11,4% (n=140)

Rezultat / active (A+B)63,2%48,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,1% (n=140) · 2024: 11,8% (n=141)

Rezultat / capitaluri proprii96,5%97,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 34,1% (n=134) · 2024: 29% (n=141)

Vânzări per angajat821.174 lei759.520 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 441.723 lei (n=134) · 2024: 390.765 lei (n=135)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)65,5%50%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,6% (n=140) · 2024: 55,4% (n=141)

Datorii / active (A+B)34,5%49,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,8% (n=140) · 2024: 32,3% (n=141)

Ponderea activelor imobilizate17,6%12,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,4% (n=140) · 2024: 10,8% (n=141)

Active circulante / datorii totale2,39×1,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,02× (n=147) · 2024: 2,24× (n=149)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări171,3 zile176 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 87,9 zile (n=136) · 2024: 77,7 zile (n=138)

Stocuri în zile de vânzări0,1 zile0,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 1,4 zile (n=84) · 2024: 0,9 zile (n=90)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
45.985.737
Rezultat net
22.167.654
Angajați
56
Datorii
12.118.004
Active imobilizate
6.193.685
Active circulante
28.902.126
Capitaluri proprii
22.974.337
Venituri totale
48.704.874
Cheltuieli totale
23.073.041
Stocuri
14.506
Creanțe
21.886.343
Casă și conturi la bănci
7.001.277
Cheltuieli în avans
214.511
Venituri în avans
194.828
Provizioane
23.153
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
43.292.623
Rezultat net
22.907.901
Angajați
57
Datorii
23.552.339
Active imobilizate
5.807.656
Active circulante
41.375.709
Capitaluri proprii
23.589.292
Venituri totale
46.685.491
Cheltuieli totale
20.079.881
Stocuri
18.829
Creanțe
21.165.069
Casă și conturi la bănci
20.191.811
Cheltuieli în avans
192.729
Venituri în avans
234.463
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
40.548.969
Rezultat net
19.547.630
Angajați
57
Datorii
1.388.708
Active imobilizate
5.942.789
Active circulante
15.753.973
Capitaluri proprii
20.173.358
Venituri totale
42.820.826
Cheltuieli totale
20.059.417
Stocuri
24.601
Creanțe
3.395.900
Casă și conturi la bănci
12.333.472
Cheltuieli în avans
140.271
Venituri în avans
274.967
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
43.886.818
Rezultat net
24.831.203
Angajați
52
Datorii
16.838.125
Active imobilizate
9.406.443
Active circulante
32.718.944
Capitaluri proprii
25.370.921
Venituri totale
49.201.446
Cheltuieli totale
20.076.633
Stocuri
27.925
Creanțe
25.608.422
Casă și conturi la bănci
7.082.597
Cheltuieli în avans
83.659
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
37.388.885
Rezultat net
23.886.662
Angajați
50
Datorii
1.957.750
Active imobilizate
9.198.383
Active circulante
19.068.071
Capitaluri proprii
26.420.246
Venituri totale
41.938.284
Cheltuieli totale
13.864.496
Stocuri
21.450
Creanțe
5.204.097
Casă și conturi la bănci
13.842.524
Cheltuieli în avans
111.542
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
35.631.829
Rezultat net
19.483.057
Angajați
47
Datorii
3.594.713
Active imobilizate
8.410.304
Active circulante
28.374.367
Capitaluri proprii
33.286.027
Venituri totale
39.805.921
Cheltuieli totale
17.205.850
Stocuri
7.486
Creanțe
3.107.434
Casă și conturi la bănci
25.259.447
Cheltuieli în avans
96.069
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este înregistrată o hotărâre judecătorească de divizare definitivă, fără a fi irevocabilă

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCeste înregistrată o hotărâre judecătorească de divizare definitivă, fără a fi irevocabilă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-14
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este înregistrată o hotărâre judecătorească de divizare definitivă, fără a fi irevocabilă

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1998-05-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI 2026-10-14 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-14.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
10639959
Număr de înregistrare
J1998000564163
Înmatriculare
29 mai 1998
EUID
ROONRC.J1998000564163
Formă juridică
SRL
Sediu social
REMUS 5A Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. REMUS 5A Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 mai 1998
Înregistrare fiscală
12 martie 2019
Telefon
093638708
Fax
051461482

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BÎNĂ GEORGE CRISTIAN
administrator
CĂPRIOARĂ ARMĂŞOIU DAN GABRIEL
administrator
VASILE ŞTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SYNCRO SOFT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.06.1998
Înregistrare fiscală
8 iunie 1998
Număr registrul comerțului
J1998000564163
Cod CAEN
5829
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dolj

Contact și adrese

Telefon
093638708
Fax
051461482
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. REMUS, NR.5A
Strada sediului
Str. Remus
Numărul sediului
5A
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Remus
Numărul domiciliului fiscal
5A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 1999
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Dolj

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

SYNCRO SOFT SRL

LEI
787200GDSNZN2EDDL309
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
10639959 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
20 martie 2020
Ultima actualizare
11 martie 2026
Următoarea reînnoire
20 martie 2027
Adresă juridică LEI
REMUS, 5A, CRAIOVA, RO-DJ, 200082, RO
Părinte direct de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.
Părinte final de consolidare
Nu este cunoscut un părinte conform definiției de consolidare contabilă.

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7733 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-14Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 5829
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI