Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SYNSTACK S.R.L.

SYNSTACK S.R.L.

CUI 35639806 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SYNSTACK S.R.L. are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+23,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 120,4 K lei, față de 97,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut72,7%

Marja netă calculată este 72,7% în 2025, față de 72,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+386,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025120,4 K lei+23,8% față de anul anterior2024: 97.2062025: 120.362
Rezultat net 202587,6 K lei+24,6% față de anul anterior2020: -1.5802021: -1.3502022: -1.4912023: 02024: 70.2542025: 87.557
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202587,8 K lei+34,1% față de anul anterior2020: -1.9212021: -3.2712022: -4.7622023: -4.7622024: 65.4922025: 87.797
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate060 K120 K—2020—2021—2022—20232024: 97,2 K lei97,2 K20242025: 120,4 K lei120,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,4%72,7%20202021202220232024: 72,3%72,3%20242025: 72,7%72,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +23,8% față de anul anterior.Marjă netă 72,7% · +0,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202465,5 K lei
202587,8 K lei

Datorii raportate

20249,6 K lei
20258,9 K lei

Disponibilități bănești

202451,4 K lei
20251,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—97,2 K lei120,4 K lei+23,8% față de anul anterior
Rezultat net0 lei70,3 K lei87,6 K lei+24,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-4,8 K lei65,5 K lei87,8 K lei+34,1% față de anul anterior
Datorii4,8 K lei9,6 K lei8,9 K lei-7,5% față de anul anterior
Creanțe—19,1 K lei93,2 K lei+386,7% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă72,7%72,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)91,2%93,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii99,7%107,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)91,5%87,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)9,3%12,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate1,4%6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale10,66×7,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări278,6 zile70,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
120.362
Rezultat net
87.557
Angajați
—
Datorii
8.881
Active imobilizate
1.329
Active circulante
94.659
Capitaluri proprii
87.797
Venituri totale
187.556
Cheltuieli totale
82.278
Stocuri
—
Creanțe
93.150
Casă și conturi la bănci
1.509
Cheltuieli în avans
690
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.206
Rezultat net
70.254
Angajați
—
Datorii
9.599
Active imobilizate
4.529
Active circulante
70.562
Capitaluri proprii
65.492
Venituri totale
97.206
Cheltuieli totale
13.285
Stocuri
—
Creanțe
19.140
Casă și conturi la bănci
51.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
4.762
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-4.762
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.491
Angajați
—
Datorii
4.762
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
-4.762
Venituri totale
25
Cheltuieli totale
1.515
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.350
Angajați
—
Datorii
3.276
Active imobilizate
—
Active circulante
5
Capitaluri proprii
-3.271
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.350
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.580
Angajați
—
Datorii
2.140
Active imobilizate
—
Active circulante
219
Capitaluri proprii
-1.921
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.580
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
219
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-02-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35639806
Număr de înregistrare
J2016000113288
Înmatriculare
12 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000113288
Formă juridică
SRL
Sediu social
STREHAREŢI 38 Municipiul Slatina Olt
Adresă fiscală
Str STREHAREŢI 38 Slatina OLT
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 februarie 2016
Înregistrare fiscală
25 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRESCU DRAGOŞ-ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SYNSTACK S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.02.2016
Înregistrare fiscală
12 februarie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000113288
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. STREHAREŢI, NR.38, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
230088
Strada sediului
Str. Strehareţi
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
230088
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Strehareţi
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
230088
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 mai 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

SYNSTACK S.R.L.

LEI
984500A802F21AE6E113
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
J2016000113288 · Asociere prin număr ONRC unic
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
31 iulie 2024
Ultima actualizare
3 iunie 2026
Următoarea reînnoire
31 iulie 2027
Adresă juridică LEI
Str. STREHAREŢI 38, Slatina, RO-OT, 230001, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI