Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SYSCONT SRL

SYSCONT SRL

CUI 5377266 · SRL· Municipiul Satu Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SYSCONT SRL are sediul în Municipiul Satu Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-16,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 30,6 K lei, față de 36,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut31,5%

Marja netă calculată este 31,5% în 2025, față de 4,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+60,2%

Datoriile raportate sunt 2,4 K lei în 2025, față de 1,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202530,6 K lei-16,4% față de anul anterior2024: 36.6002025: 30.600
Rezultat net 20259,6 K lei+458,8% față de anul anterior2024: 1.7252025: 9.640
Angajați 20250-100% față de anul anterior2024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202513,4 K lei-64,6% față de anul anterior2024: 37.9222025: 13.406
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 K37 K2024: 36,6 K lei36,6 K20242025: 30,6 K lei30,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,2%58,4%2024: 4,7%4,7%20242025: 31,5%31,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: -16,4% față de anul anterior.Marjă netă 31,5% · +26,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202437,9 K lei
202513,4 K lei

Datorii raportate

20241,5 K lei
20252,4 K lei

Disponibilități bănești

20245,6 K lei
20251 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri36,6 K lei30,6 K lei-16,4% față de anul anterior
Rezultat net1,7 K lei9,6 K lei+458,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii37,9 K lei13,4 K lei-64,6% față de anul anterior
Datorii1,5 K lei2,4 K lei+60,2% față de anul anterior
Creanțe33,8 K lei14,8 K lei-56,2% față de anul anterior
Angajați10-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă31,5%4,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / capitaluri proprii71,9%4,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat—36.600 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale6,59×26,35×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări174,1 zile332,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.600
Rezultat net
9.640
Angajați
0
Datorii
2.397
Active imobilizate
—
Active circulante
15.803
Capitaluri proprii
13.406
Venituri totale
30.601
Cheltuieli totale
18.041
Stocuri
—
Creanțe
14.797
Casă și conturi la bănci
1.006
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.410
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.600
Rezultat net
1.725
Angajați
1
Datorii
1.496
Active imobilizate
—
Active circulante
39.418
Capitaluri proprii
37.922
Venituri totale
36.600
Cheltuieli totale
33.599
Stocuri
—
Creanțe
33.779
Casă și conturi la bănci
5.639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.410
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-31

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-03-23 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-30–2026-10-31 · verificat 2026-10-31.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5377266
Număr de înregistrare
J30/500/1994
Înmatriculare
21 martie 1994
EUID
ROONRC.J30/500/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. G-RAL VICTOR POPESCU 5 Municipiul Satu Mare Satu Mare
Adresă fiscală
Str. G-RAL VICTOR POPESCU 5 SATU MARE SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 martie 1994
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
0261706060 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HENDEA IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SYSCONT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.1994
Înregistrare fiscală
23 martie 1994
Număr registrul comerțului
J30/500/1994
Cod CAEN
7220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Telefon
0261706060 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. G-RAL VICTOR POPESCU, NR.5
Strada sediului
Str. G-RAL VICTOR POPESCU
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Mun. Satu Mare
Județul sediului
SATU MARE
Strada domiciliului fiscal
Str. G-RAL VICTOR POPESCU
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Satu Mare
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 februarie 2007
Perioada 1: TVA până la
17 ianuarie 2013
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 iulie 2000
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
17 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
16 mai 2013
Publicare TVA la încasare
17 mai 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-31Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareMunicipiul Satu MareStrada G-Ral Victor PopescuCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI