Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SYSDEVINFO SRL

SYSDEVINFO SRL

CUI 32709419 · SRL· Municipiul Târgu Jiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SYSDEVINFO SRL are sediul în Municipiul Târgu Jiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-82,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 322,2 K lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,1%

Marja netă calculată este 10,1% în 2025, față de 82,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+211,7%

Datoriile raportate sunt 91,1 K lei în 2025, față de 29,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025322,2 K lei-82,2% față de anul anterior2020: 1.377.9362021: 2.495.8832022: 1.175.4712023: 1.150.9942024: 1.806.2152025: 322.197
Rezultat net 202532,7 K lei-97,8% față de anul anterior2020: 1.295.1482021: 2.390.0332022: 1.053.8012023: 1.029.9632024: 1.497.7532025: 32.674
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 202533,9 K lei-97,7% față de anul anterior2020: 1.295.3892021: 2.390.2742022: 1.054.0422023: 1.031.0052024: 1.498.9532025: 33.874
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 2,5 mil. lei2,5 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,2 mil. lei1,2 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 322,2 K lei322,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,9%95,8%2020: 94%94%20202021: 95,8%95,8%20212022: 89,6%89,6%20222023: 89,5%89,5%20232024: 82,9%82,9%20242025: 10,1%10,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,2% · n=1.222

Cifra de afaceri: -82,2% față de anul anterior.Marjă netă 10,1% · -72,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,5 mil. lei
202533,9 K lei

Datorii raportate

202429,2 K lei
202591,1 K lei

Disponibilități bănești

202470,4 K lei
202518,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,2 mil. lei1,8 mil. lei322,2 K lei-82,2% față de anul anterior
Rezultat net1 mil. lei1,5 mil. lei32,7 K lei-97,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii1 mil. lei1,5 mil. lei33,9 K lei-97,7% față de anul anterior
Datorii144 K lei29,2 K lei91,1 K lei+211,7% față de anul anterior
Creanțe707,3 K lei1,5 mil. lei6,3 K lei-99,6% față de anul anterior
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,1%82,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,2% (n=1.222) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / active (A+B)38,5%98%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 39,2% (n=914) · 2024: 23,1% (n=3.044)

Rezultat / capitaluri proprii96,5%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 98,6% (n=1.154) · 2024: 69,2% (n=3.959)

Vânzări per angajat161.099 lei602.072 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.659 lei (n=860) · 2024: 186.552 lei (n=2.806)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)39,9%98,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63% (n=914) · 2024: 68,2% (n=3.047)

Datorii / active (A+B)107,3%1,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=914) · 2024: 31,1% (n=3.047)

Ponderea activelor imobilizate71,3%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=914) · 2024: 12,5% (n=3.047)

Active circulante / datorii totale0,27×52,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,39× (n=1.388) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări7 zile290,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132 zile (n=1.127) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
322.197
Rezultat net
32.674
Angajați
2
Datorii
91.101
Active imobilizate
60.492
Active circulante
24.399
Capitaluri proprii
33.874
Venituri totale
327.596
Cheltuieli totale
289.015
Stocuri
—
Creanțe
6.296
Casă și conturi la bănci
18.103
Cheltuieli în avans
40.084
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.806.215
Rezultat net
1.497.753
Angajați
3
Datorii
29.231
Active imobilizate
1.718
Active circulante
1.526.466
Capitaluri proprii
1.498.953
Venituri totale
1.854.047
Cheltuieli totale
300.908
Stocuri
—
Creanțe
1.456.067
Casă și conturi la bănci
70.399
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.150.994
Rezultat net
1.029.963
Angajați
2
Datorii
144.009
Active imobilizate
2.614
Active circulante
1.172.400
Capitaluri proprii
1.031.005
Venituri totale
1.166.140
Cheltuieli totale
126.921
Stocuri
—
Creanțe
707.341
Casă și conturi la bănci
465.059
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.175.471
Rezultat net
1.053.801
Angajați
3
Datorii
186.205
Active imobilizate
—
Active circulante
1.240.247
Capitaluri proprii
1.054.042
Venituri totale
1.182.843
Cheltuieli totale
119.571
Stocuri
—
Creanțe
1.089.778
Casă și conturi la bănci
150.469
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.495.883
Rezultat net
2.390.033
Angajați
3
Datorii
719.140
Active imobilizate
—
Active circulante
3.109.414
Capitaluri proprii
2.390.274
Venituri totale
2.508.706
Cheltuieli totale
95.160
Stocuri
—
Creanțe
2.377.880
Casă și conturi la bănci
731.534
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.377.936
Rezultat net
1.295.148
Angajați
2
Datorii
907.869
Active imobilizate
—
Active circulante
2.203.258
Capitaluri proprii
1.295.389
Venituri totale
1.381.469
Cheltuieli totale
73.142
Stocuri
—
Creanțe
1.290.000
Casă și conturi la bănci
913.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 82% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 82% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-01-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32709419
Număr de înregistrare
J2014000062188
Înmatriculare
27 ianuarie 2014
EUID
ROONRC.J2014000062188
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTANTIN SĂVOIU 1 Municipiul Târgu Jiu Gorj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CONSTANTIN SĂVOIU 1 Târgu Jiu GORJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2014
Înregistrare fiscală
17 martie 2025
Telefon
0721217717 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IOVĂNESCU LARISA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SYSDEVINFO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2014
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2014
Număr registrul comerțului
J2014000062188
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Contact și adrese

Telefon
0721217717 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. CONSTANTIN SĂVOIU, NR.1, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
210113
Strada sediului
Str. Constantin Săvoiu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Târgu Jiu
Județul sediului
GORJ
Codul poștal al sediului
210113
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Săvoiu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Jiu
Județul domiciliului fiscal
GORJ
Cod poștal domiciliu fiscal
210113
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GorjMunicipiul Târgu JiuCAEN 6310
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI