Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SZABO' S AGROLAND S.R.L.

SZABO' S AGROLAND S.R.L.

CUI 39164726 · SRL· Sat Zăbala, Comuna Zăbala

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SZABO' S AGROLAND S.R.L. are sediul în Sat Zăbala, Comuna Zăbala. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+20,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 261,4 K lei, față de 217,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,9%

Marja netă calculată este 11,9% în 2025, față de -6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-57,2%

Datoriile raportate sunt 17,9 K lei în 2025, față de 41,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025261,4 K lei+20,1% față de anul anterior2020: 99.6672021: 84.6292022: 184.2752023: 280.5682024: 217.5742025: 261.363
Rezultat net 202531 K lei+335,9% față de anul anterior2020: 23.3402021: 82.1052022: 128.5172023: 16.4662024: -13.1392025: 30.999
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 02021: 12022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025228,8 K lei+8,9% față de anul anterior2020: 58.1412021: 140.2472022: 237.1862023: 234.0872024: 210.0782025: 228.820
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0140 K281 K2020: 99,7 K lei99,7 K20202021: 84,6 K lei84,6 K20212022: 184,3 K lei184,3 K20222023: 280,6 K lei280,6 K20232024: 217,6 K lei217,6 K20242025: 261,4 K lei261,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6%45,5%97%Mediana sectorului (2025): 7,7% · n=67912020: 23,4%23,4%20202021: 97%97%20212022: 69,7%69,7%20222023: 5,9%5,9%20232024: -6%-6%20242025: 11,9%11,9%2025

Cifra de afaceri: +20,1% față de anul anterior. Marja netă: 11,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii228,8 K lei+8,9% față de anul anterior
Datorii17,9 K lei-57,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri280,6 K lei217,6 K lei261,4 K lei+20,1% față de anul anterior
Rezultat net16,5 K lei-13,1 K lei31 K lei+335,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii234,1 K lei210,1 K lei228,8 K lei+8,9% față de anul anterior
Datorii21,7 K lei41,9 K lei17,9 K lei-57,2% față de anul anterior
Creanțe31,6 K lei29,9 K lei22,1 K lei-26,2% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,9%7,7%n=6.791-6%4,9%n=7.234
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,2%28,2%n=6.66278,8%29,2%n=7.150
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,1%62,4%n=6.66215,7%62,4%n=7.150
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)21,5%45,8%n=6.66227,7%44%n=7.150
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,4%2,3%n=6.662-4,9%1%n=7.149
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive13,5%11,6%n=6.036-6,3%7,1%n=6.445
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii10,99×0,86×n=7.7794,6×0,9×n=8.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36030,39 zile96,62 zilen=6.64849,47 zile120,82 zilen=7.030
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360167,09 zile153,02 zilen=6.036225,86 zile184,99 zilen=6.353
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați261.363 lei424.493 lein=5.169108.787 lei309.513 lein=5.657

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.363
Rezultat net
30.999
Angajați
1
Datorii
17.931
Active imobilizate
53.960
Active circulante
196.975
Capitaluri proprii
228.820
Venituri totale
364.081
Cheltuieli totale
319.823
Stocuri
121.308
Creanțe
22.063
Casă și conturi la bănci
53.604
Cheltuieli în avans
2.476
Venituri în avans
6.660
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.574
Rezultat net
-13.139
Angajați
2
Datorii
41.872
Active imobilizate
73.840
Active circulante
192.746
Capitaluri proprii
210.078
Venituri totale
295.467
Cheltuieli totale
301.751
Stocuri
136.503
Creanțe
29.899
Casă și conturi la bănci
26.344
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
14.636
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.568
Rezultat net
16.466
Angajați
2
Datorii
21.660
Active imobilizate
90.844
Active circulante
186.295
Capitaluri proprii
234.087
Venituri totale
346.172
Cheltuieli totale
327.288
Stocuri
115.126
Creanțe
31.613
Casă și conturi la bănci
39.556
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
21.392
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.275
Rezultat net
128.517
Angajați
1
Datorii
13.357
Active imobilizate
77.499
Active circulante
201.807
Capitaluri proprii
237.186
Venituri totale
343.159
Cheltuieli totale
210.057
Stocuri
116.663
Creanțe
9.764
Casă și conturi la bănci
75.380
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
28.763
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.629
Rezultat net
82.105
Angajați
1
Datorii
6.195
Active imobilizate
62.742
Active circulante
119.870
Capitaluri proprii
140.247
Venituri totale
245.266
Cheltuieli totale
162.707
Stocuri
63.152
Creanțe
7.989
Casă și conturi la bănci
48.729
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
36.170
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.667
Rezultat net
23.340
Angajați
0
Datorii
5.794
Active imobilizate
66.051
Active circulante
40.843
Capitaluri proprii
58.141
Venituri totale
139.287
Cheltuieli totale
115.499
Stocuri
32.589
Creanțe
4.114
Casă și conturi la bănci
4.140
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
42.959
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-04-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39164726
Număr de înregistrare
J14/125/2018
Înmatriculare
11 aprilie 2018
EUID
ROONRC.J14/125/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
ZĂBALA 730 Sat Zăbala, Comuna Zăbala Covasna
Adresă fiscală
ZĂBALA 730 Zăbala COVASNA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 aprilie 2018
Înregistrare fiscală
27 august 2025
Telefon
0743096565 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZABÓ ANDRÁS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SZABO S AGROLAND S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.04.2018
Înregistrare fiscală
11 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000125148
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
0743096565 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, SAT ZĂBALA COM. ZĂBALA, ZĂBALA, NR.730
Cod poștal fiscal
527190
Strada sediului
ZĂBALA
Numărul sediului
730
Localitatea sediului
Sat Zăbala Com. Zăbala
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
527190
Strada domiciliului fiscal
ZĂBALA
Numărul domiciliului fiscal
730
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Zăbala Com. Zăbala
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
527190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 2Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor

CAEN 0119 Rev. 2Cultivarea altor plante din culturi nepermanente

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaSat Zăbala, Comuna ZăbalaCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI