Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SZIVÁRVÁNY SWED-RO S.R.L.

SZIVÁRVÁNY SWED-RO S.R.L.

CUI 45653379 · SRL· Sat Borzont, Comuna Joseni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SZIVÁRVÁNY SWED-RO S.R.L. are sediul în Sat Borzont, Comuna Joseni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 859,9 K lei, față de 732,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-4%

Marja netă calculată este -4% în 2025, față de 0,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,7%

Datoriile raportate sunt 313,9 K lei în 2025, față de 291,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025859,9 K lei+17,4% față de anul anterior2023: 783.7832024: 732.1412025: 859.867
Rezultat net 2025-34 K lei-616,6% față de anul anterior2023: 73.7342024: 6.5812025: -34.000
Angajați 20254+100% față de anul anterior2023: 22024: 22025: 4
Capitaluri proprii 202516,1 K lei-67,9% față de anul anterior2023: 43.5062024: 50.0872025: 16.087
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0430 K860 K2023: 783,8 K lei783,8 K20232024: 732,1 K lei732,1 K20242025: 859,9 K lei859,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4%2,7%9,4%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312023: 9,4%9,4%20232024: 0,9%0,9%20242025: -4%-4%2025

Cifra de afaceri: +17,4% față de anul anterior. Marja netă: -4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii16,1 K lei-67,9% față de anul anterior
Datorii313,9 K lei+7,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri783,8 K lei732,1 K lei859,9 K lei+17,4% față de anul anterior
Rezultat net73,7 K lei6,6 K lei-34 K lei-616,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii43,5 K lei50,1 K lei16,1 K lei-67,9% față de anul anterior
Datorii204,1 K lei291,4 K lei313,9 K lei+7,7% față de anul anterior
Creanțe11,4 K lei27,1 K lei32,3 K lei+19,2% față de anul anterior
Angajați224+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-4%2%n=29.7310,9%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)4,9%22,4%n=20.74114,7%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)95,1%77,8%n=20.74185,3%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2,8%15,6%n=20.7412,5%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-10,3%2,2%n=20.7231,9%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-211,4%17,7%n=21.63213,1%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,02×0,95×n=35.4151,14×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,52 zile8,02 zilen=26.82813,32 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360104,52 zile63,03 zilen=27.389144,07 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați214.967 lei259.175 lein=21.783366.071 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
859.867
Rezultat net
-34.000
Angajați
4
Datorii
313.887
Active imobilizate
9.304
Active circulante
320.670
Capitaluri proprii
16.087
Venituri totale
859.868
Cheltuieli totale
874.105
Stocuri
249.649
Creanțe
32.284
Casă și conturi la bănci
38.737
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
732.141
Rezultat net
6.581
Angajați
2
Datorii
291.442
Active imobilizate
8.517
Active circulante
333.012
Capitaluri proprii
50.087
Venituri totale
732.143
Cheltuieli totale
709.551
Stocuri
293.008
Creanțe
27.082
Casă și conturi la bănci
12.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
783.783
Rezultat net
73.734
Angajați
2
Datorii
204.129
Active imobilizate
—
Active circulante
247.635
Capitaluri proprii
43.506
Venituri totale
1.113.990
Cheltuieli totale
1.030.798
Stocuri
194.451
Creanțe
11.375
Casă și conturi la bănci
41.809
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45653379
Număr de înregistrare
J19/91/2022
Înmatriculare
16 februarie 2022
EUID
ROONRC.J19/91/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCIN 125 Sat Borzont, Comuna Joseni Harghita
Adresă fiscală
Str. BUCIN 125 Borzont HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 februarie 2022
Înregistrare fiscală
13 mai 2026
Telefon
0757848393 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GYÖRFI NOÉMI-CSILLA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SZIVÁRVÁNY SWED-RO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.02.2022
Înregistrare fiscală
16 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J19/91/2022
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Contact și adrese

Telefon
0757848393 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT BORZONT COM. JOSENI, STR. BUCIN, NR.125
Cod poștal fiscal
537131
Strada sediului
Str. BUCIN
Numărul sediului
125
Localitatea sediului
Sat Borzont Com. Joseni
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537131
Strada domiciliului fiscal
Str. BUCIN
Numărul domiciliului fiscal
125
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Borzont Com. Joseni
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537131

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Borzont, Comuna JoseniCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI