Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/T C TOTAL EDIFICIA SRL

T C TOTAL EDIFICIA SRL

CUI 6041077 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

T C TOTAL EDIFICIA SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-46,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 550,4 K lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât21,4%

Marja netă calculată este 21,4% în 2025, față de 48,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+62,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025550,4 K lei-46,7% față de anul anterior2022: 329.0502024: 1.032.8802025: 550.359
Rezultat net 2025117,8 K lei-76,4% față de anul anterior2020: -59.3812021: -12022: 318.4032023: -1.9792024: 497.9912025: 117.761
Angajați 20252-50% față de anul anterior2020: 22024: 42025: 2
Capitaluri proprii 2025770,5 K lei+18% față de anul anterior2020: 169.2362021: 169.2372022: 318.6912023: 316.7122024: 652.7052025: 770.464
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0516 K1 mil.—2020—20212022: 329,1 K lei329,1 K2022—20232024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 550,4 K lei550,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,4%96,8%202020212022: 96,8%96,8%202220232024: 48,2%48,2%20242025: 21,4%21,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -46,7% față de anul anterior.Marjă netă 21,4% · -26,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024652,7 K lei
2025770,5 K lei

Datorii raportate

2024370,4 K lei
2025383,1 K lei

Disponibilități bănești

2024376,6 K lei
2025195,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri—1 mil. lei550,4 K lei-46,7% față de anul anterior
Rezultat net-2 K lei498 K lei117,8 K lei-76,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii316,7 K lei652,7 K lei770,5 K lei+18% față de anul anterior
Datorii15,5 K lei370,4 K lei383,1 K lei+3,4% față de anul anterior
Creanțe99 K lei490,4 K lei798 K lei+62,7% față de anul anterior
Angajați—42-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă21,4%48,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)10,2%48,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii15,3%76,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=21.632) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat275.180 lei258.220 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)66,8%63,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)33,2%36,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate1,1%0,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,98×2,74×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări522 zile170,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări96,5 zile51,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
550.359
Rezultat net
117.761
Angajați
2
Datorii
383.055
Active imobilizate
12.499
Active circulante
1.141.020
Capitaluri proprii
770.464
Venituri totale
550.418
Cheltuieli totale
409.611
Stocuri
147.581
Creanțe
797.996
Casă și conturi la bănci
195.443
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.032.880
Rezultat net
497.991
Angajați
4
Datorii
370.398
Active imobilizate
7.093
Active circulante
1.016.010
Capitaluri proprii
652.705
Venituri totale
1.032.900
Cheltuieli totale
439.675
Stocuri
149.020
Creanțe
490.431
Casă și conturi la bănci
376.559
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1.979
Angajați
—
Datorii
15.543
Active imobilizate
7.093
Active circulante
325.162
Capitaluri proprii
316.712
Venituri totale
9
Cheltuieli totale
1.988
Stocuri
149.522
Creanțe
99.043
Casă și conturi la bănci
76.597
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
329.050
Rezultat net
318.403
Angajați
—
Datorii
15.778
Active imobilizate
7.093
Active circulante
327.376
Capitaluri proprii
318.691
Venituri totale
329.053
Cheltuieli totale
778
Stocuri
140.488
Creanțe
15.720
Casă și conturi la bănci
171.168
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-1
Angajați
—
Datorii
44.407
Active imobilizate
7.093
Active circulante
206.551
Capitaluri proprii
169.237
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1
Stocuri
60.700
Creanțe
26.016
Casă și conturi la bănci
119.835
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-59.381
Angajați
2
Datorii
44.409
Active imobilizate
7.093
Active circulante
206.552
Capitaluri proprii
169.236
Venituri totale
3
Cheltuieli totale
59.384
Stocuri
60.700
Creanțe
26.016
Casă și conturi la bănci
119.836
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 47% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-06-06 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

12 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6041077
Număr de înregistrare
J10/1560/1994
Înmatriculare
10 august 1994
EUID
ROONRC.J10/1560/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BROSTENI N3 Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BROSTENI Buzău BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
6 iunie 2013
Înregistrare fiscală
30 iunie 2025
Telefon
0745984049 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TUDOR CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
T C TOTAL EDIFICIA SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 06.06.2013
Înregistrare fiscală
12 august 1994
Număr registrul comerțului
J10/1560/1994
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
724726
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. BROŞTENI, BL.N3, AP.3
Cod poștal fiscal
120097
Strada sediului
Str. Broşteni
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120097
Strada domiciliului fiscal
Str. Broşteni
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120097

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
17 iulie 2024
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2023
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
7 mai 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 februarie 2019
Perioada 3: TVA până la
14 ianuarie 2022
Perioada 3: Anulare operată la
14 ianuarie 2022
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
1 noiembrie 1999
Perioada 4: TVA până la
30 septembrie 2002
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2019
TVA la încasare până la
14 ianuarie 2022
Actualizare TVA la încasare
17 ianuarie 2022
Publicare TVA la încasare
18 ianuarie 2022
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (12) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA7 din 12 înregistrări (58,3%) · Vezi relația

Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca BUZAU1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

SCOALA ION CREANGA BUZAU1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

AGENTIA JUDETEANA PENTRU PLATI SI INSPECTIE SOCIALA BUZAU1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL APOSTOL ANDREI"1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii (Rev.2)6 din 12 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)3 din 12 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Ferestre (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Lucrari sanitare (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2)1 din 12 înregistrări (8,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 decembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de montare de acoperitoare de podea (Rev.2) · Anunț SCNA1129231

Autoritate: SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA

CPV 45432100-5

T4 2025 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45432100-5

Vezi detaliile atribuirii →
174.842 leiValoare publicată
25 iunie 2025Achiziție directă

Inlocuire baterie lavoar

Autoritate: Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca BUZAU

CPV 45232460-4 — Lucrari sanitare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232460-4

Vezi detaliile atribuirii →
269 leiValoare publicată
12 mai 2025Achiziție directă

Usa termopan din PVC 2150x1090

Autoritate: SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA

CPV 44221100-6 — Ferestre (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44221100-6

Vezi detaliile atribuirii →
1.650 leiValoare publicată
20 februarie 2025Achiziție directă

Lucrari amenajari interioare Vila Albastra SPITAL SAPOCA CONFORM ANUNT PUBLICATE SITE SPITAL SAPOCA

Autoritate: SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA

CPV 45000000-7 — Lucrari de constructii (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
333.924 leiValoare publicată
7 februarie 2025Achiziție directă

REPARATII PARDOSEALA

Autoritate: SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
11.324 leiValoare publicată
5 decembrie 2024Achiziție directă

Lucrari de igienizare/reparatii curente si vopsitorii sectii Psihiatrie I si II Sapoca

Autoritate: SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
138.184 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI