Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TABITA TRAVEL S.R.L.

TABITA TRAVEL S.R.L.

CUI 34282194 · SRL· Municipiul Bistriţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TABITA TRAVEL S.R.L. are sediul în Municipiul Bistriţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,8 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât4,1%

Marja netă calculată este 4,1% în 2025, față de 10,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-70%

Datoriile raportate sunt 1,8 mil. lei în 2025, față de 5,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,8 mil. lei+9,4% față de anul anterior2020: 463.9692021: 719.8442022: 1.205.9462023: 1.458.5612024: 1.686.0992025: 1.845.216
Rezultat net 202574,9 K lei-56,7% față de anul anterior2020: -268.5502021: 41.9242022: 213.2792023: 60.6892024: 173.0032025: 74.860
Angajați 202518+5,9% față de anul anterior2020: 132021: 152022: 152023: 162024: 172025: 18
Capitaluri proprii 2025336,3 K lei+28,6% față de anul anterior2020: -227.4792021: -185.5552022: 27.7242023: 88.4132024: 261.4162025: 336.275
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0923 K2 mil.2020: 464 K lei464 K20202021: 719,8 K lei719,8 K20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 1,8 mil. lei1,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-57,9%-20,1%17,7%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312020: -57,9%-57,9%20202021: 5,8%5,8%20212022: 17,7%17,7%20222023: 4,2%4,2%20232024: 10,3%10,3%20242025: 4,1%4,1%2025

Cifra de afaceri: +9,4% față de anul anterior. Marja netă: 4,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii336,3 K lei+28,6% față de anul anterior
Datorii1,8 mil. lei-70% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,7 mil. lei1,8 mil. lei+9,4% față de anul anterior
Rezultat net60,7 K lei173 K lei74,9 K lei-56,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii88,4 K lei261,4 K lei336,3 K lei+28,6% față de anul anterior
Datorii4,3 mil. lei5,9 mil. lei1,8 mil. lei-70% față de anul anterior
Creanțe4,1 mil. lei5,5 mil. lei1,5 mil. lei-71,6% față de anul anterior
Angajați161718+5,9% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,1%-1,1%n=9.73110,3%10,3%n=1.312
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)17,3%20,8%n=6.9384,5%29,6%n=1.097
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)91,5%79,4%n=6.938101,5%68%n=1.097
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,5%48,6%n=6.9380,2%10,3%n=1.097
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,8%-4,9%n=6.9373%4%n=1.097
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,3%6,6%n=6.54466,2%20%n=1.163
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,09×0,66×n=10.1520,98×1,11×n=1.636
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360302,21 zile11,33 zilen=6.4151.164,17 zile233,06 zilen=1.242
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,02 zile4,64 zilen=2.301—7,4 zilen=524
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați102.512 lei67.449 lein=4.77899.182 lei170.127 lein=972

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.845.216
Rezultat net
74.860
Angajați
18
Datorii
1.781.562
Active imobilizate
9.623
Active circulante
1.936.995
Capitaluri proprii
336.275
Venituri totale
2.150.205
Cheltuieli totale
2.053.144
Stocuri
109
Creanțe
1.548.996
Casă și conturi la bănci
387.890
Cheltuieli în avans
345.722
Venituri în avans
174.503
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.686.099
Rezultat net
173.003
Angajați
17
Datorii
5.937.573
Active imobilizate
12.408
Active circulante
5.834.877
Capitaluri proprii
261.416
Venituri totale
1.822.198
Cheltuieli totale
1.615.713
Stocuri
—
Creanțe
5.452.496
Casă și conturi la bănci
382.381
Cheltuieli în avans
376.064
Venituri în avans
24.360
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.458.561
Rezultat net
60.689
Angajați
16
Datorii
4.289.877
Active imobilizate
4.220
Active circulante
4.399.765
Capitaluri proprii
88.413
Venituri totale
1.710.616
Cheltuieli totale
1.634.649
Stocuri
—
Creanțe
4.099.540
Casă și conturi la bănci
300.225
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
25.695
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.205.946
Rezultat net
213.279
Angajați
15
Datorii
3.017.909
Active imobilizate
5.370
Active circulante
3.086.063
Capitaluri proprii
27.724
Venituri totale
1.554.990
Cheltuieli totale
1.328.666
Stocuri
—
Creanțe
2.817.264
Casă și conturi la bănci
268.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
45.800
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
719.844
Rezultat net
41.924
Angajați
15
Datorii
1.347.067
Active imobilizate
—
Active circulante
1.311.604
Capitaluri proprii
-185.555
Venituri totale
991.060
Cheltuieli totale
941.512
Stocuri
—
Creanțe
1.059.333
Casă și conturi la bănci
252.271
Cheltuieli în avans
8.811
Venituri în avans
158.903
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
463.969
Rezultat net
-268.550
Angajați
13
Datorii
2.409.038
Active imobilizate
—
Active circulante
3.156.036
Capitaluri proprii
-227.479
Venituri totale
555.136
Cheltuieli totale
818.792
Stocuri
—
Creanțe
3.015.111
Casă și conturi la bănci
140.925
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
974.477
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-03-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34282194
Număr de înregistrare
J2015000161066
Înmatriculare
25 martie 2015
EUID
ROONRC.J2015000161066
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea Moldovei 18 Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Calea Moldovei 18 Bistriţa BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 martie 2015
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2025
Telefon
0753220156 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANI TABITA MIHAELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TABITA TRAVEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.2015
Înregistrare fiscală
25 martie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000161066
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Telefon
0753220156 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. CALEA MOLDOVEI, NR.18
Cod poștal fiscal
420096
Strada sediului
Str. Calea Moldovei
Numărul sediului
18
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
420096
Strada domiciliului fiscal
Str. Calea Moldovei
Numărul domiciliului fiscal
18
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
420096

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 martie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCalea MoldoveiCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI