Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TABULA SRL

TABULA SRL

CUI 6926400 · SRL· Municipiul Odorheiu Secuiesc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TABULA SRL are sediul în Municipiul Odorheiu Secuiesc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11 mil. lei, față de 10 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,5%

Marja netă calculată este -7,5% în 2025, față de 0,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+19,2%

Datoriile raportate sunt 14,7 mil. lei în 2025, față de 12,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511 mil. lei+9,9% față de anul anterior2020: 19.024.6232021: 20.110.1112022: 18.177.7982023: 7.645.6202024: 10.023.4192025: 11.016.021
Rezultat net 2025-823,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 505.0352021: 621.4022022: 838.8142023: 6.3232024: 25.9372025: -823.804
Angajați 202556-3,4% față de anul anterior2020: 812021: 892022: 882023: 602024: 582025: 56
Capitaluri proprii 2025107,9 K lei-97,9% față de anul anterior2020: 5.017.9222021: 5.202.8242022: 5.484.9102023: 5.197.9482024: 5.084.0962025: 107.866
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 mil.20 mil.2020: 19 mil. lei19 mil.20202021: 20,1 mil. lei20,1 mil.20212022: 18,2 mil. lei18,2 mil.20222023: 7,6 mil. lei7,6 mil.20232024: 10 mil. lei10 mil.20242025: 11 mil. lei11 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,5%-1,4%4,6%2020: 2,7%2,7%20202021: 3,1%3,1%20212022: 4,6%4,6%20222023: 0,1%0,1%20232024: 0,3%0,3%20242025: -7,5%-7,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,8% · n=135

Cifra de afaceri: +9,9% față de anul anterior.Marjă netă -7,5% · -7,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,1 mil. lei
2025107,9 K lei

Datorii raportate

202412,3 mil. lei
202514,7 mil. lei

Disponibilități bănești

2024—
2025325 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri7,6 mil. lei10 mil. lei11 mil. lei+9,9% față de anul anterior
Rezultat net6,3 K lei25,9 K lei-823,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii5,2 mil. lei5,1 mil. lei107,9 K lei-97,9% față de anul anterior
Datorii12,2 mil. lei12,3 mil. lei14,7 mil. lei+19,2% față de anul anterior
Creanțe1,3 mil. lei1,9 mil. lei1,6 mil. lei-15,1% față de anul anterior
Angajați605856-3,4% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-7,5%0,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=135) · 2024: 4% (n=162)

Rezultat / active (A+B)-5,4%0,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,8% (n=142) · 2024: 2,6% (n=182)

Rezultat / capitaluri proprii-763,7%0,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 10,9% (n=119) · 2024: 9,3% (n=154)

Vânzări per angajat196.715 lei172.818 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 246.585 lei (n=129) · 2024: 221.330 lei (n=157)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)0,7%28,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,5% (n=142) · 2024: 35,6% (n=182)

Datorii / active (A+B)96,8%69,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,9% (n=142) · 2024: 57,1% (n=182)

Ponderea activelor imobilizate48,3%44,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35% (n=142) · 2024: 38,1% (n=182)

Active circulante / datorii totale0,53×0,8×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,93× (n=151) · 2024: 0,95× (n=190)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări51,8 zile67,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 58,7 zile (n=130) · 2024: 63,1 zile (n=155)

Stocuri în zile de vânzări194 zile284,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 86,2 zile (n=128) · 2024: 91,8 zile (n=152)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.016.021
Rezultat net
-823.804
Angajați
56
Datorii
14.689.374
Active imobilizate
7.332.519
Active circulante
7.846.794
Capitaluri proprii
107.866
Venituri totale
11.671.437
Cheltuieli totale
12.495.241
Stocuri
5.936.227
Creanțe
1.585.541
Casă și conturi la bănci
325.026
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
382.073
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
181.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.023.419
Rezultat net
25.937
Angajați
58
Datorii
12.321.608
Active imobilizate
7.955.372
Active circulante
9.872.979
Capitaluri proprii
5.084.096
Venituri totale
11.571.882
Cheltuieli totale
11.530.072
Stocuri
7.931.773
Creanțe
1.868.028
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
422.647
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
181.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.645.620
Rezultat net
6.323
Angajați
60
Datorii
12.248.889
Active imobilizate
8.885.647
Active circulante
9.024.411
Capitaluri proprii
5.197.948
Venituri totale
10.470.230
Cheltuieli totale
10.449.539
Stocuri
7.444.229
Creanțe
1.272.408
Casă și conturi la bănci
307.774
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
463.221
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
181.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
18.177.798
Rezultat net
838.814
Angajați
88
Datorii
10.397.199
Active imobilizate
8.903.311
Active circulante
6.978.798
Capitaluri proprii
5.484.910
Venituri totale
18.860.674
Cheltuieli totale
17.906.911
Stocuri
4.827.277
Creanțe
2.014.736
Casă și conturi la bănci
136.785
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
181.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.110.111
Rezultat net
621.402
Angajați
89
Datorii
8.832.506
Active imobilizate
7.734.546
Active circulante
6.300.784
Capitaluri proprii
5.202.824
Venituri totale
19.987.574
Cheltuieli totale
19.240.749
Stocuri
4.271.527
Creanțe
1.826.915
Casă și conturi la bănci
202.342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
181.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
19.024.623
Rezultat net
505.035
Angajați
81
Datorii
6.493.202
Active imobilizate
5.978.523
Active circulante
5.532.601
Capitaluri proprii
5.017.922
Venituri totale
19.153.830
Cheltuieli totale
18.604.407
Stocuri
4.018.171
Creanțe
1.153.896
Casă și conturi la bănci
360.534
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
181.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-02-07 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6926400
Număr de înregistrare
J1994001576196
Înmatriculare
29 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001576196
Formă juridică
SRL
Sediu social
II. RÁKÓCZI FERENC 112 Municipiul Odorheiu Secuiesc Harghita
Adresă fiscală
Str II. RÁKÓCZI FERENC 112 Odorheiu Secuiesc HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 februarie 1995
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2025
Telefon
0266218515 · Firme cu același număr
Website
www.tabula.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DÁVID EMIL
administrator
MIHAIL MATENTZIDIS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TABULA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.02.1995
Înregistrare fiscală
7 februarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994001576196
Cod CAEN
1628
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita

Contact și adrese

Telefon
0266218515 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. II. RÁKÓCZI FERENC, NR.112
Cod poștal fiscal
535600
Strada sediului
Str. II. Rákóczi Ferenc
Numărul sediului
112
Localitatea sediului
Mun. Odorheiu Secuiesc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
535600
Strada domiciliului fiscal
Str. II. Rákóczi Ferenc
Numărul domiciliului fiscal
112
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Odorheiu Secuiesc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
535600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1995
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Harghita

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 2.551.479 lei · 15 decembrie 2020–28 martie 2023

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 228 martie 2023 · SA.105503/2022 · 177.623 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 228 martie 2023 · SA.105503/2022 · 1.530.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1915 decembrie 2020 · SA.57572/2020 · 43.856 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1629
verisiune 2 - SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1915 decembrie 2020 · SA.57572/2020 · 800.000 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 1629

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1611 Rev. 3Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1612 Rev. 3Prelucrarea și finisarea lemnului

CAEN 1623 Rev. 3Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 1625 Rev. 3Fabricarea de uși și ferestre din lemn

CAEN 1627 Rev. 3Finisarea articolelor din lemn

CAEN 1628 Rev. 3Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă

CAEN 3240 Rev. 3Fabricarea jocurilor și jucăriilor

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Odorheiu SecuiescCAEN 1623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI