Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TALES MAGNETICS S.R.L.

TALES MAGNETICS S.R.L.

CUI 46833521 · SRL· Municipiul Codlea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TALES MAGNETICS S.R.L. are sediul în Municipiul Codlea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-19,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 179,3 K lei, față de 222,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut20,9%

Marja netă calculată este 20,9% în 2025, față de -29,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+73,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025179,3 K lei-19,3% față de anul anterior2023: 19.8892024: 222.0952025: 179.254
Rezultat net 202537,5 K lei+157,4% față de anul anterior2022: -32.6242023: -180.5842024: -65.4362025: 37.528
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-240,9 K lei+13,5% față de anul anterior2022: -32.4242023: -213.0082024: -278.4442025: -240.916
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0111 K222 K—20222023: 19,9 K lei19,9 K20232024: 222,1 K lei222,1 K20242025: 179,3 K lei179,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-908%-443,5%20,9%Mediana sectorului (2025): 9,8% · n=9420222023: -908%-908%20232024: -29,5%-29,5%20242025: 20,9%20,9%2025

Cifra de afaceri: -19,3% față de anul anterior. Marja netă: 20,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-240,9 K lei+13,5% față de anul anterior
Datorii400 K lei-2,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri19,9 K lei222,1 K lei179,3 K lei-19,3% față de anul anterior
Rezultat net-180,6 K lei-65,4 K lei37,5 K lei+157,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-213 K lei-278,4 K lei-240,9 K lei+13,5% față de anul anterior
Datorii279,3 K lei409,3 K lei400 K lei-2,3% față de anul anterior
Creanțe51,8 K lei49,7 K lei86,1 K lei+73,3% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,9%9,8%n=94-29,5%6,1%n=107
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-152,1%34,2%n=95-212,9%48,9%n=99
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)252,5%65,3%n=95312,9%51,2%n=99
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)20,1%13,5%n=9528,1%19,3%n=99
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)23,7%2%n=95-50%2,8%n=99
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,32×1,04×n=1230,23×1,03×n=138
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360172,87 zile120,68 zilen=9380,5 zile104,08 zilen=104
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36036,51 zile49,71 zilen=6828 zile55,75 zilen=76
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați179.254 lei255.512 lein=72222.095 lei255.356 lein=81

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.254
Rezultat net
37.528
Angajați
1
Datorii
399.963
Active imobilizate
31.837
Active circulante
126.543
Capitaluri proprii
-240.916
Venituri totale
178.916
Cheltuieli totale
139.595
Stocuri
18.178
Creanțe
86.079
Casă și conturi la bănci
22.286
Cheltuieli în avans
667
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.095
Rezultat net
-65.436
Angajați
1
Datorii
409.301
Active imobilizate
36.734
Active circulante
94.070
Capitaluri proprii
-278.444
Venituri totale
222.561
Cheltuieli totale
285.776
Stocuri
17.273
Creanțe
49.665
Casă și conturi la bănci
27.132
Cheltuieli în avans
53
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.889
Rezultat net
-180.584
Angajați
2
Datorii
279.330
Active imobilizate
11.002
Active circulante
55.320
Capitaluri proprii
-213.008
Venituri totale
19.889
Cheltuieli totale
200.274
Stocuri
2.030
Creanțe
51.785
Casă și conturi la bănci
1.505
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-32.624
Angajați
1
Datorii
68.554
Active imobilizate
729
Active circulante
35.401
Capitaluri proprii
-32.424
Venituri totale
21
Cheltuieli totale
32.645
Stocuri
—
Creanțe
31.569
Casă și conturi la bănci
3.832
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-09-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46833521
Număr de înregistrare
J8/2931/2022
Înmatriculare
14 septembrie 2022
EUID
ROONRC.J8/2931/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
BÂRSEI 26 Municipiul Codlea Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BÂRSEI 26 Codlea BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 septembrie 2022
Înregistrare fiscală
3 august 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CASTRO ARAQUE MANUEL SALVADOR
administrator
ILINCUȚĂ BIANCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TALES MAGNETICS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.09.2022
Înregistrare fiscală
14 septembrie 2022
Număr registrul comerțului
J2022002931083
Cod CAEN
2899
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Codlea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. BÂRSEI, NR.26, BIROUL 1, SC.B, AP.10
Cod poștal fiscal
505100
Strada sediului
Str. Bârsei
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Codlea
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
505100
Detalii sediu
BIROUL 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Bârsei
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Codlea
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
505100
Detalii domiciliu fiscal
BIROUL 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 decembrie 2022
Actualizare TVA la încasare
8 noiembrie 2022
Publicare TVA la încasare
9 noiembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 2899 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul CodleaCAEN 2899
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI