Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ŢARA LOVIŞTEI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

ŢARA LOVIŞTEI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ

CUI 40525948 · CA· Sat Titeşti, Comuna Titeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ŢARA LOVIŞTEI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ are sediul în Sat Titeşti, Comuna Titeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-50,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 142,8 K lei, față de 290,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut20,4%

Marja netă calculată este 20,4% în 2025, față de 3,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+152,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025142,8 K lei-50,9% față de anul anterior2020: 28.5002021: 5.4862023: 471.4892024: 290.8792025: 142.845
Rezultat net 202529,2 K lei+177,1% față de anul anterior2020: 30.2412021: 592022: -2.3752023: 3.7652024: 10.5332025: 29.182
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202580,9 K lei+56,4% față de anul anterior2020: 39.7792021: 39.8392022: 37.4632023: 41.2282024: 51.7612025: 80.943
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0236 K471 K2020: 28,5 K lei28,5 K20202021: 5,5 K lei5,5 K2021—20222023: 471,5 K lei471,5 K20232024: 290,9 K lei290,9 K20242025: 142,8 K lei142,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%53,1%106,1%Mediana sectorului (2025): 4% · n=7532020: 106,1%106,1%20202021: 1,1%1,1%202120222023: 0,8%0,8%20232024: 3,6%3,6%20242025: 20,4%20,4%2025

Cifra de afaceri: -50,9% față de anul anterior. Marja netă: 20,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii80,9 K lei+56,4% față de anul anterior
Datorii124,2 K lei+70,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri471,5 K lei290,9 K lei142,8 K lei-50,9% față de anul anterior
Rezultat net3,8 K lei10,5 K lei29,2 K lei+177,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii41,2 K lei51,8 K lei80,9 K lei+56,4% față de anul anterior
Datorii8,3 K lei72,8 K lei124,2 K lei+70,5% față de anul anterior
Creanțe6,6 K lei63,4 K lei160,1 K lei+152,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,4%4%n=7533,6%4,6%n=882
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive36,1%3,6%n=75020,3%3,9%n=870
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,65×0,8×n=1.0181,71×0,82×n=1.189
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360403,6 zile140,36 zilen=71078,45 zile144,66 zilen=813
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36017,64 zile179,82 zilen=596—203,38 zilen=686
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați142.845 lei249.455 lein=512290.879 lei210.059 lein=608

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.845
Rezultat net
29.182
Angajați
1
Datorii
124.152
Active imobilizate
—
Active circulante
205.095
Capitaluri proprii
80.943
Venituri totale
142.845
Cheltuieli totale
109.384
Stocuri
7.000
Creanțe
160.146
Casă și conturi la bănci
37.949
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
290.879
Rezultat net
10.533
Angajați
1
Datorii
72.829
Active imobilizate
—
Active circulante
124.590
Capitaluri proprii
51.761
Venituri totale
290.879
Cheltuieli totale
278.619
Stocuri
—
Creanțe
63.385
Casă și conturi la bănci
61.205
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
471.489
Rezultat net
3.765
Angajați
1
Datorii
8.313
Active imobilizate
—
Active circulante
49.541
Capitaluri proprii
41.228
Venituri totale
471.489
Cheltuieli totale
467.240
Stocuri
—
Creanțe
6.559
Casă și conturi la bănci
42.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.375
Angajați
—
Datorii
4.117
Active imobilizate
—
Active circulante
41.580
Capitaluri proprii
37.463
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.375
Stocuri
5.000
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36.580
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.486
Rezultat net
59
Angajați
1
Datorii
4.117
Active imobilizate
—
Active circulante
43.956
Capitaluri proprii
39.839
Venituri totale
5.793
Cheltuieli totale
5.569
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
43.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.500
Rezultat net
30.241
Angajați
1
Datorii
5.300
Active imobilizate
—
Active circulante
45.079
Capitaluri proprii
39.779
Venituri totale
41.999
Cheltuieli totale
11.338
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
45.079
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40525948
Număr de înregistrare
C2019000001381
Înmatriculare
30 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.C2019000001381
Formă juridică
CA
Sediu social
Principală 76 Sat Titeşti, Comuna Titeşti Vâlcea
Adresă fiscală
Str. Principală 76 Titeşti VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
21 decembrie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TELEABĂ EMILIA CONSTANȚA
administrator
VINEREANU LUMINIȚA
administrator
ŞTEFAN CONSTANŢA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ŢARA LOVIŞTEI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.01.2019
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
C2019000001381
Cod CAEN
150
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Lotrului

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT TITEŞTI COM. TITEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.76
Cod poștal fiscal
247492
Strada sediului
Str. Principală
Numărul sediului
76
Localitatea sediului
Sat Titeşti Com. Titeşti
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247492
Strada domiciliului fiscal
Str. Principală
Numărul domiciliului fiscal
76
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Titeşti Com. Titeşti
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247492

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 0145 Rev. 2Creșterea ovinelor și caprinelor

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Titeşti, Comuna TiteştiCAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI