Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TARCOM SRL

TARCOM SRL

CUI 6830917 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TARCOM SRL are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-11,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 333 K lei, față de 377,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,7%

Marja netă calculată este 4,7% în 2025, față de 4,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+31,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025333 K lei-11,9% față de anul anterior2020: 251.1652021: 246.4582022: 277.0522023: 301.7832024: 377.8542025: 332.956
Rezultat net 202515,7 K lei-6% față de anul anterior2020: 17.6912021: 15.0482022: 7.8612023: 10.1482024: 16.6642025: 15.656
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202517,5 K lei-5,4% față de anul anterior2020: 19.5772021: 16.9342022: 9.7472023: 12.0352024: 18.5512025: 17.543
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0189 K378 K2020: 251,2 K lei251,2 K20202021: 246,5 K lei246,5 K20212022: 277,1 K lei277,1 K20222023: 301,8 K lei301,8 K20232024: 377,9 K lei377,9 K20242025: 333 K lei333 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,5%7%2020: 7%7%20202021: 6,1%6,1%20212022: 2,8%2,8%20222023: 3,4%3,4%20232024: 4,4%4,4%20242025: 4,7%4,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=1.131

Cifra de afaceri: -11,9% față de anul anterior.Marjă netă 4,7% · +0,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202418,6 K lei
202517,5 K lei

Datorii raportate

202472,4 K lei
202552,6 K lei

Disponibilități bănești

2024167 lei
2025247 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri301,8 K lei377,9 K lei333 K lei-11,9% față de anul anterior
Rezultat net10,1 K lei16,7 K lei15,7 K lei-6% față de anul anterior
Capitaluri proprii12 K lei18,6 K lei17,5 K lei-5,4% față de anul anterior
Datorii62,2 K lei72,4 K lei52,6 K lei-27,4% față de anul anterior
Creanțe16,9 K lei17,9 K lei23,5 K lei+31,1% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă4,7%4,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=1.131) · 2024: 2,3% (n=1.211)

Rezultat / capitaluri proprii89,2%89,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 12,7% (n=950) · 2024: 12% (n=997)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,33×1,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,05× (n=1.422) · 2024: 1,06× (n=1.525)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25,4 zile17,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69 zile (n=1.098) · 2024: 66,2 zile (n=1.174)

Stocuri în zile de vânzări50,2 zile69,5 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 111,2 zile (n=1.014) · 2024: 106 zile (n=1.090)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
332.956
Rezultat net
15.656
Angajați
—
Datorii
52.601
Active imobilizate
—
Active circulante
70.144
Capitaluri proprii
17.543
Venituri totale
332.967
Cheltuieli totale
314.235
Stocuri
46.387
Creanțe
23.510
Casă și conturi la bănci
247
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
377.854
Rezultat net
16.664
Angajați
—
Datorii
72.445
Active imobilizate
—
Active circulante
90.996
Capitaluri proprii
18.551
Venituri totale
377.896
Cheltuieli totale
357.268
Stocuri
72.901
Creanțe
17.928
Casă și conturi la bănci
167
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
301.783
Rezultat net
10.148
Angajați
—
Datorii
62.213
Active imobilizate
177
Active circulante
74.071
Capitaluri proprii
12.035
Venituri totale
301.789
Cheltuieli totale
289.387
Stocuri
55.371
Creanțe
16.881
Casă și conturi la bănci
1.819
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.052
Rezultat net
7.861
Angajați
—
Datorii
83.963
Active imobilizate
1.237
Active circulante
92.473
Capitaluri proprii
9.747
Venituri totale
279.539
Cheltuieli totale
263.913
Stocuri
75.342
Creanțe
16.871
Casă și conturi la bănci
260
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
246.458
Rezultat net
15.048
Angajați
—
Datorii
58.350
Active imobilizate
305
Active circulante
74.979
Capitaluri proprii
16.934
Venituri totale
246.467
Cheltuieli totale
224.173
Stocuri
60.569
Creanțe
13.846
Casă și conturi la bănci
564
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.165
Rezultat net
17.691
Angajați
—
Datorii
71.573
Active imobilizate
1.034
Active circulante
90.116
Capitaluri proprii
19.577
Venituri totale
251.166
Cheltuieli totale
227.422
Stocuri
67.385
Creanțe
20.534
Casă și conturi la bănci
2.197
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-13 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6830917
Număr de înregistrare
J14/1156/1994
Înmatriculare
20 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J14/1156/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BRAZILOR 3 Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna
Adresă fiscală
Str. BRAZILOR 3 Sfântu Gheorghe COVASNA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
18 martie 2026
Telefon
0728969350 · Firme cu același număr
Fax
0267311671

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TARANEK IOAN
administrator
TARANEK MELINDA-ÉVA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TARCOM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.01.1995
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994001156145
Cod CAEN
4649
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0728969350 · Firme cu același număr
Fax
0267311671 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. BRAZILOR, NR.3
Cod poștal fiscal
520005
Strada sediului
Str. Brazilor
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520005
Strada domiciliului fiscal
Str. Brazilor
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520005

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 1995
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 7 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J14/1156/1994 → J1994001156145

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheStrada BrazilorCAEN 4649
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI