Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TARITA ANDREEANGELO S.R.L.

TARITA ANDREEANGELO S.R.L.

CUI 46190574 · SRL· Sat Cordun, Comuna Cordun· Baruri și alte activități de servire a băuturilor

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TARITA ANDREEANGELO S.R.L. are sediul în Sat Cordun, Comuna Cordun și raportează activitatea baruri și alte activități de servire a băuturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+29,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 98,5 K lei, față de 75,9 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât6,2%

Marja netă calculată este 6,2% în 2024, față de 31,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202498,5 K lei+29,8% față de anul anterior2023: 75.9082024: 98.515
Rezultat net 20246,1 K lei-74,3% față de anul anterior2023: 23.9382024: 6.141
Angajați 20241+0% față de anul anterior2023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202435 K lei+21,3% față de anul anterior2023: 28.8402024: 34.981
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate049 K99 K2023: 75,9 K lei75,9 K20232024: 98,5 K lei98,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%15,8%31,5%Mediana sectorului (2024): 1,6% · n=81532023: 31,5%31,5%20232024: 6,2%6,2%2024

Cifra de afaceri: +29,8% față de anul anterior. Marja netă: 6,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii35 K lei+21,3% față de anul anterior
Datorii14,4 K lei-23,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri75,9 K lei98,5 K lei+29,8% față de anul anterior
Rezultat net23,9 K lei6,1 K lei-74,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii28,8 K lei35 K lei+21,3% față de anul anterior
Datorii18,9 K lei14,4 K lei-23,7% față de anul anterior
Creanțe—10,2 K leiFără an comparabil
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,2%1,6%n=8.15331,5%5,5%n=8.343
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,6%13,7%n=5.97283%29,2%n=6.486
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,43×0,75×n=10.4462,53×0,9×n=10.722
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36037,27 zile14,21 zilen=7.268—20 zilen=6.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360140,75 zile37,13 zilen=7.157200,91 zile37,2 zilen=7.388
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați98.515 lei141.700 lein=6.19075.908 lei131.033 lein=6.510

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
98.515
Rezultat net
6.141
Angajați
1
Datorii
14.400
Active imobilizate
—
Active circulante
49.381
Capitaluri proprii
34.981
Venituri totale
98.515
Cheltuieli totale
91.453
Stocuri
38.517
Creanțe
10.200
Casă și conturi la bănci
664
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.908
Rezultat net
23.938
Angajați
1
Datorii
18.882
Active imobilizate
—
Active circulante
47.722
Capitaluri proprii
28.840
Venituri totale
75.908
Cheltuieli totale
51.381
Stocuri
42.363
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.359
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-11-26. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-11-19

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-11-26. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-11-19
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-11-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46190574
Număr de înregistrare
J27/632/2022
Înmatriculare
25 mai 2022
EUID
ROONRC.J27/632/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Libertăţii 17 Sat Cordun, Comuna Cordun Neamţ
Adresă fiscală
Str Libertăţii 17 Cordun NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
19 noiembrie 2025
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOMBICI ANDREEA-VASILICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TARITA ANDREEANGELO S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 19.11.2025
Înregistrare fiscală
25 mai 2022
Număr registrul comerțului
J27/632/2022
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT CORDUN COM. CORDUN, STR. LIBERTĂŢII, NR.17
Cod poștal fiscal
617135
Strada sediului
Str. Libertăţii
Numărul sediului
17
Localitatea sediului
Sat Cordun Com. Cordun
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617135
Strada domiciliului fiscal
Str. Libertăţii
Numărul domiciliului fiscal
17
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cordun Com. Cordun
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617135

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
26 noiembrie 2025
Publicarea deciziei
26 noiembrie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Cordun, Comuna CordunCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI