Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TARVIN CONSTRUCT SRL

TARVIN CONSTRUCT SRL

CUI 29681709 · SRL· Loc. Plopeni, Oraş Plopeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TARVIN CONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Plopeni, Oraş Plopeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+43,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 832 K lei, față de 578,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut18,8%

Marja netă calculată este 18,8% în 2025, față de -61,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025832 K lei+43,9% față de anul anterior2020: 2.200.2582021: 1.897.8612022: 936.5842023: 1.402.6892024: 578.1322025: 832.049
Rezultat net 2025156,7 K leiTrecere pe profit2020: 17.7522021: -271.5402022: -495.4982023: 7.8462024: -354.7782025: 156.747
Angajați 20254-60% față de anul anterior2020: 212021: 142022: 152023: 112024: 102025: 4
Capitaluri proprii 2025-1,1 mil. leiDeficit de capital redus cu 12,9%2020: -99.1692021: -370.7102022: -866.2082023: -858.3622024: -1.213.1402025: -1.056.393
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 2,2 mil. lei2,2 mil.20202021: 1,9 mil. lei1,9 mil.20212022: 936,6 K lei936,6 K20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 578,1 K lei578,1 K20242025: 832 K lei832 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-61,4%-21,3%18,8%2020: 0,8%0,8%20202021: -14,3%-14,3%20212022: -52,9%-52,9%20222023: 0,6%0,6%20232024: -61,4%-61,4%20242025: 18,8%18,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +43,9% față de anul anterior.Marjă netă 18,8% · +80,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-1,2 mil. lei
2025-1,1 mil. lei

Datorii raportate

20241,5 mil. lei
20251,4 mil. lei

Disponibilități bănești

202453,8 K lei
202593,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei578,1 K lei832 K lei+43,9% față de anul anterior
Rezultat net7,8 K lei-354,8 K lei156,7 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-858,4 K lei-1,2 mil. lei-1,1 mil. leiDeficit de capital redus cu 12,9%
Datorii1,4 mil. lei1,5 mil. lei1,4 mil. lei-4% față de anul anterior
Creanțe179,3 K lei124,2 K lei154,7 K lei+24,6% față de anul anterior
Angajați11104-60% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă18,8%-61,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)38%-104,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Vânzări per angajat208.012 lei57.813 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-256%-356,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)340,5%429,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate2,8%4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,29×0,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări66,9 zile77,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări66,1 zile92,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
832.049
Rezultat net
156.747
Angajați
4
Datorii
1.405.221
Active imobilizate
11.726
Active circulante
400.949
Capitaluri proprii
-1.056.393
Venituri totale
832.133
Cheltuieli totale
654.765
Stocuri
152.780
Creanțe
154.738
Casă și conturi la bănci
93.431
Cheltuieli în avans
3.573
Venituri în avans
67.420
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
578.132
Rezultat net
-354.778
Angajați
10
Datorii
1.463.272
Active imobilizate
13.702
Active circulante
326.698
Capitaluri proprii
-1.213.140
Venituri totale
470.520
Cheltuieli totale
812.994
Stocuri
148.760
Creanțe
124.178
Casă și conturi la bănci
53.760
Cheltuieli în avans
2.652
Venituri în avans
92.920
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.402.689
Rezultat net
7.846
Angajați
11
Datorii
1.380.354
Active imobilizate
15.679
Active circulante
554.716
Capitaluri proprii
-858.362
Venituri totale
1.204.193
Cheltuieli totale
1.181.905
Stocuri
197.740
Creanțe
179.295
Casă și conturi la bănci
177.681
Cheltuieli în avans
2.017
Venituri în avans
50.420
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
936.584
Rezultat net
-495.498
Angajați
15
Datorii
1.597.938
Active imobilizate
66.158
Active circulante
709.351
Capitaluri proprii
-866.208
Venituri totale
1.088.296
Cheltuieli totale
1.574.417
Stocuri
452.609
Creanțe
105.138
Casă și conturi la bănci
151.604
Cheltuieli în avans
1.431
Venituri în avans
45.210
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.897.861
Rezultat net
-271.540
Angajați
14
Datorii
1.038.082
Active imobilizate
122.488
Active circulante
544.601
Capitaluri proprii
-370.710
Venituri totale
1.537.933
Cheltuieli totale
1.790.403
Stocuri
331.168
Creanțe
47.680
Casă și conturi la bănci
165.753
Cheltuieli în avans
1.273
Venituri în avans
990
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.200.258
Rezultat net
17.752
Angajați
21
Datorii
952.240
Active imobilizate
181.180
Active circulante
831.923
Capitaluri proprii
-99.169
Venituri totale
2.734.953
Cheltuieli totale
2.695.021
Stocuri
603.849
Creanțe
123.897
Casă și conturi la bănci
104.177
Cheltuieli în avans
606
Venituri în avans
160.638
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.900
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-02-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29681709
Număr de înregistrare
J2012000181290
Înmatriculare
13 februarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000181290
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARMONIEI 4 Loc. Plopeni, Oraş Plopeni Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale ARMONIEI 4 Plopeni PRAHOVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 februarie 2012
Înregistrare fiscală
29 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VINTILĂ VASILE MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TARVIN CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.02.2012
Înregistrare fiscală
13 februarie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000181290
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. PLOPENI, ALEEA ARMONIEI, NR.4, CĂMIN 2. CAMERA NR.46, ET.2
Cod poștal fiscal
105900
Strada sediului
Aleea Armoniei
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Orş. Plopeni
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105900
Detalii sediu
Cămin 2. camera nr.46
Strada domiciliului fiscal
Aleea Armoniei
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Plopeni
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105900
Detalii domiciliu fiscal
Cămin 2. camera nr.46

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 august 2014
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2022
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2022
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

39 activități autorizate

CAEN 0510 Rev. 3Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)

CAEN 0520 Rev. 3Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)

CAEN 0710 Rev. 3Extracția minereurilor feroase

CAEN 0721 Rev. 3Extracția minereurilor de uraniu și toriu

CAEN 0729 Rev. 3Extracția altor minereuri metalifere neferoase

CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 0891 Rev. 3Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale

CAEN 0892 Rev. 3Extracția turbei

CAEN 0893 Rev. 3Extracția sării

CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 3Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 3Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Plopeni, Oraş PlopeniCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI