Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TAURO IMPEX ARDEAL S.R.L.

TAURO IMPEX ARDEAL S.R.L.

CUI 40604570 · SRL· Sat Livezile, Comuna Livezile

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TAURO IMPEX ARDEAL S.R.L. are sediul în Sat Livezile, Comuna Livezile. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-18,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 170,8 K lei, față de 208,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-233,4%

Marja netă calculată este -233,4% în 2025, față de 12,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-14,1%

Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 1,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025170,8 K lei-18,3% față de anul anterior2020: 2.548.9812021: 3.704.0892022: 434.0152023: 32.4672024: 208.9462025: 170.784
Rezultat net 2025-398,7 K lei-1.583,4% față de anul anterior2020: 221.9472021: -453.0112022: -75.5772023: 12.3252024: 26.8752025: -398.665
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-672 K lei-145,8% față de anul anterior2020: 216.0052021: -237.0062022: -312.5832023: -300.2582024: -273.3832025: -672.048
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 2,5 mil. lei2,5 mil.20202021: 3,7 mil. lei3,7 mil.20212022: 434 K lei434 K20222023: 32,5 K lei32,5 K20232024: 208,9 K lei208,9 K20242025: 170,8 K lei170,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-233,4%-97,7%38%Mediana sectorului (2025): 7,2% · n=2552020: 8,7%8,7%20202021: -12,2%-12,2%20212022: -17,4%-17,4%20222023: 38%38%20232024: 12,9%12,9%20242025: -233,4%-233,4%2025

Cifra de afaceri: -18,3% față de anul anterior. Marja netă: -233,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-672 K lei-145,8% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei-14,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri32,5 K lei208,9 K lei170,8 K lei-18,3% față de anul anterior
Rezultat net12,3 K lei26,9 K lei-398,7 K lei-1.583,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-300,3 K lei-273,4 K lei-672 K lei-145,8% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei1,7 mil. lei1,4 mil. lei-14,1% față de anul anterior
Creanțe675,2 K lei904,5 K lei506 K lei-44,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-233,4%7,2%n=25512,9%5,1%n=295
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-88,3%14,4%n=291-19,6%12%n=332
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)188,3%55,8%n=291119,6%60,9%n=332
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)29,1%53,9%n=29119,1%49,7%n=332
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-52,4%0,7%n=2911,9%0,1%n=332
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,38×0,78×n=3630,68×0,9×n=419
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.066,68 zile143,54 zilen=2421.558,34 zile233,41 zilen=277
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36046,52 zile260,6 zilen=221372,01 zile293,59 zilen=252
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați170.784 lei262.544 lein=163208.946 lei189.914 lein=200

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
170.784
Rezultat net
-398.665
Angajați
1
Datorii
1.433.421
Active imobilizate
221.564
Active circulante
539.809
Capitaluri proprii
-672.048
Venituri totale
306.759
Cheltuieli totale
703.709
Stocuri
22.067
Creanțe
506.032
Casă și conturi la bănci
11.710
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.946
Rezultat net
26.875
Angajați
1
Datorii
1.668.720
Active imobilizate
266.471
Active circulante
1.128.866
Capitaluri proprii
-273.383
Venituri totale
785.378
Cheltuieli totale
756.410
Stocuri
215.916
Creanțe
904.467
Casă și conturi la bănci
8.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.467
Rezultat net
12.325
Angajați
1
Datorii
1.568.394
Active imobilizate
329.748
Active circulante
938.388
Capitaluri proprii
-300.258
Venituri totale
871.768
Cheltuieli totale
859.116
Stocuri
131.381
Creanțe
675.171
Casă și conturi la bănci
131.836
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
434.015
Rezultat net
-75.577
Angajați
1
Datorii
1.350.709
Active imobilizate
393.024
Active circulante
645.102
Capitaluri proprii
-312.583
Venituri totale
916.251
Cheltuieli totale
987.483
Stocuri
63.169
Creanțe
568.267
Casă și conturi la bănci
13.666
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.704.089
Rezultat net
-453.011
Angajați
1
Datorii
3.993.346
Active imobilizate
450.780
Active circulante
3.305.560
Capitaluri proprii
-237.006
Venituri totale
2.555.760
Cheltuieli totale
2.975.708
Stocuri
202.871
Creanțe
3.017.934
Casă și conturi la bănci
84.755
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.548.981
Rezultat net
221.947
Angajați
1
Datorii
1.885.387
Active imobilizate
108.888
Active circulante
1.992.504
Capitaluri proprii
216.005
Venituri totale
3.081.291
Cheltuieli totale
2.811.918
Stocuri
737.471
Creanțe
1.162.144
Casă și conturi la bănci
92.889
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-02-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40604570
Număr de înregistrare
J35/886/2019
Înmatriculare
8 februarie 2019
EUID
ROONRC.J35/886/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
319 Sat Livezile, Comuna Livezile Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
319 Livezile TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 februarie 2019
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 2026
Telefon
0732309134 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARCHIŞ ALEX-NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TAURO IMPEX ARDEAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.02.2019
Înregistrare fiscală
8 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J35/886/2019
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Deta

Contact și adrese

Telefon
0732309134 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT LIVEZILE COM. LIVEZILE, NR.319, CAMERA 2
Cod poștal fiscal
307012
Numărul sediului
319
Localitatea sediului
Sat Livezile Com. Livezile
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307012
Detalii sediu
CAMERA 2
Numărul domiciliului fiscal
319
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Livezile Com. Livezile
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307012
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
31 ianuarie 2020
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
31 ianuarie 2020
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2020
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2020
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0161 Rev. 2Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 0163 Rev. 2Activități după recoltare

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Livezile, Comuna LivezileCAEN 0142
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI