Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TC DEVELOPMENT SRL

TC DEVELOPMENT SRL

CUI 23090274 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TC DEVELOPMENT SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+0,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 317,6 K lei, față de 315,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-42%

Marja netă calculată este -42% în 2025, față de -32,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+94,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025317,6 K lei+0,6% față de anul anterior2020: 677.5882021: 479.1342022: 407.9272023: 457.4582024: 315.5912025: 317.623
Rezultat net 2025-133,2 K leiPierdere majorată cu 30%2020: 163.9072021: -91.8002022: -111.1102023: -19.8602024: -102.4762025: -133.244
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 32021: 42022: 32023: 22024: 22025: 0
Capitaluri proprii 2025-561,4 K leiDeficit de capital majorat cu 31,1%2020: -102.8602021: -194.6602022: -305.7702023: -325.6302024: -428.1062025: -561.350
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0339 K678 K2020: 677,6 K lei677,6 K20202021: 479,1 K lei479,1 K20212022: 407,9 K lei407,9 K20222023: 457,5 K lei457,5 K20232024: 315,6 K lei315,6 K20242025: 317,6 K lei317,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-42%-8,9%24,2%2020: 24,2%24,2%20202021: -19,2%-19,2%20212022: -27,2%-27,2%20222023: -4,3%-4,3%20232024: -32,5%-32,5%20242025: -42%-42%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +0,6% față de anul anterior.Marjă netă -42% · -9,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-428,1 K lei
2025-561,4 K lei

Datorii raportate

2024659,3 K lei
2025789 K lei

Disponibilități bănești

202423,8 K lei
202525,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri457,5 K lei315,6 K lei317,6 K lei+0,6% față de anul anterior
Rezultat net-19,9 K lei-102,5 K lei-133,2 K leiPierdere majorată cu 30%
Capitaluri proprii-325,6 K lei-428,1 K lei-561,4 K leiDeficit de capital majorat cu 31,1%
Datorii586,3 K lei659,3 K lei789 K lei+19,7% față de anul anterior
Creanțe64,5 K lei44,8 K lei86,9 K lei+94,2% față de anul anterior
Angajați220-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-42%-32,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)-58,5%-44,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Vânzări per angajat—157.796 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-246,6%-185,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)346,6%285,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate27%30,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,21×0,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări98,5 zile51,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări61,3 zile103,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
317.623
Rezultat net
-133.244
Angajați
0
Datorii
788.970
Active imobilizate
61.363
Active circulante
166.257
Capitaluri proprii
-561.350
Venituri totale
317.656
Cheltuieli totale
450.900
Stocuri
54.048
Creanțe
86.948
Casă și conturi la bănci
25.261
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
315.591
Rezultat net
-102.476
Angajați
2
Datorii
659.262
Active imobilizate
71.431
Active circulante
159.725
Capitaluri proprii
-428.106
Venituri totale
315.618
Cheltuieli totale
413.509
Stocuri
91.122
Creanțe
44.774
Casă și conturi la bănci
23.829
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
457.458
Rezultat net
-19.860
Angajați
2
Datorii
586.311
Active imobilizate
81.377
Active circulante
179.304
Capitaluri proprii
-325.630
Venituri totale
457.507
Cheltuieli totale
472.792
Stocuri
89.744
Creanțe
64.545
Casă și conturi la bănci
25.015
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
407.927
Rezultat net
-111.110
Angajați
3
Datorii
532.732
Active imobilizate
39.576
Active circulante
187.386
Capitaluri proprii
-305.770
Venituri totale
408.962
Cheltuieli totale
515.982
Stocuri
74.750
Creanțe
41.088
Casă și conturi la bănci
71.548
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
479.134
Rezultat net
-91.800
Angajați
4
Datorii
394.078
Active imobilizate
54.616
Active circulante
144.802
Capitaluri proprii
-194.660
Venituri totale
479.188
Cheltuieli totale
566.197
Stocuri
76.222
Creanțe
41.619
Casă și conturi la bănci
26.961
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
677.588
Rezultat net
163.907
Angajați
3
Datorii
481.277
Active imobilizate
10.069
Active circulante
368.348
Capitaluri proprii
-102.860
Venituri totale
677.603
Cheltuieli totale
506.920
Stocuri
38.492
Creanțe
133.910
Casă și conturi la bănci
195.946
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
800
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-01-21 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

31 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23090274
Număr de înregistrare
J32/71/2008
Înmatriculare
21 ianuarie 2008
EUID
ROONRC.J32/71/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
FAURULUI 14 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FAURULUI 14 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 ianuarie 2008
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026
Telefon
.

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂPĂȚINĂ TIBERIU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TC DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.2008
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2008
Număr registrul comerțului
J32/71/2008
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0744351352 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. FAURULUI, NR.14
Cod poștal fiscal
550188
Strada sediului
Str. Faurului
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550188
Strada domiciliului fiscal
Str. Faurului
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550188

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 ianuarie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (31) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TĂLMACIU8 din 31 înregistrări (25,8%) · Vezi relația

Municipiul Sibiu5 din 31 înregistrări (16,1%) · Vezi relația

COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU4 din 31 înregistrări (12,9%) · Vezi relația

UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" DIN SIBIU3 din 31 înregistrări (9,7%) · Vezi relația

Scoala Gimnaziala Nr. 8 Sibiu2 din 31 înregistrări (6,5%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Jaluzele (Rev.2)15 din 31 înregistrări (48,4%) · Vezi selecția

Lucrari de tamplarie (Rev.2)10 din 31 înregistrări (32,3%) · Vezi selecția

Jaluzele verticale (Rev.2)2 din 31 înregistrări (6,5%) · Vezi selecția

Usi (Rev.2)2 din 31 înregistrări (6,5%) · Vezi selecția

Mobilier (Rev.2)1 din 31 înregistrări (3,2%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 iunie 2026Achiziție directă

Pachet Tamplarie aluminiu, tamplarie PVC, rolete zi noapte cu sina intarire

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TĂLMACIU

CPV 39515400-9 — Jaluzele (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39515400-9

Vezi detaliile atribuirii →
20.724 leiValoare publicată
10 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii de reparat usi / inlocuit sticle

Autoritate: COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU

CPV 45421000-4 — Lucrari de tamplarie (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45421000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.728 leiValoare publicată
29 octombrie 2025Achiziție directă

Lucrari de reparat usi si ferestre termopan

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TĂLMACIU

CPV 39515400-9 — Jaluzele (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39515400-9

Vezi detaliile atribuirii →
15.653 leiValoare publicată
29 octombrie 2025Achiziție directă

Pachet Rolete Night&Day material imitatie Lemn wenghe banda medie superioara

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TĂLMACIU

CPV 39515400-9 — Jaluzele (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39515400-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.304 leiValoare publicată
15 iulie 2025Achiziție directă

Jaluzele verticale Bazic

Autoritate: COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU

CPV 39515440-1 — Jaluzele verticale (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39515440-1

Vezi detaliile atribuirii →
11.658 leiValoare publicată
27 mai 2025Achiziție directă

Pachet Rolete Night&Day material imitatie Lemn wenghe banda medie superioara

Autoritate: LICEUL TEHNOLOGIC "JOHANNES LEBEL" TĂLMACIU

CPV 39515400-9 — Jaluzele (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39515400-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.917 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1392 Rev. 2Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI