Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TCM CABINET COSMETIC S.R.L.

TCM CABINET COSMETIC S.R.L.

CUI 41165685 · SRL· Municipiul Sighetu Marmaţiei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TCM CABINET COSMETIC S.R.L. are sediul în Municipiul Sighetu Marmaţiei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-16%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 240 K lei, față de 285,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât36,5%

Marja netă calculată este 36,5% în 2025, față de 54,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+89,2%

Datoriile raportate sunt 15 K lei în 2025, față de 7,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025240 K lei-16% față de anul anterior2020: 67.1202021: 72.6422022: 103.7932023: 207.9332024: 285.8132025: 239.994
Rezultat net 202587,5 K lei-44,1% față de anul anterior2020: 15.2402021: 4.0102022: 31.9712023: 98.0022024: 156.4312025: 87.481
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025243,4 K lei-17,4% față de anul anterior2020: 4.3772021: 8.3872022: 40.3582023: 138.3592024: 294.7912025: 243.386
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0143 K286 K2020: 67,1 K lei67,1 K20202021: 72,6 K lei72,6 K20212022: 103,8 K lei103,8 K20222023: 207,9 K lei207,9 K20232024: 285,8 K lei285,8 K20242025: 240 K lei240 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%27,4%54,7%Mediana sectorului (2025): 2,6% · n=15612020: 22,7%22,7%20202021: 5,5%5,5%20212022: 30,8%30,8%20222023: 47,1%47,1%20232024: 54,7%54,7%20242025: 36,5%36,5%2025

Cifra de afaceri: -16% față de anul anterior. Marja netă: 36,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii243,4 K lei-17,4% față de anul anterior
Datorii15 K lei+89,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri207,9 K lei285,8 K lei240 K lei-16% față de anul anterior
Rezultat net98 K lei156,4 K lei87,5 K lei-44,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii138,4 K lei294,8 K lei243,4 K lei-17,4% față de anul anterior
Datorii8,3 K lei7,9 K lei15 K lei+89,2% față de anul anterior
Creanțe1,3 K lei——Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,5%2,6%n=1.56154,7%1,8%n=2.387
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,2%0,8%n=1.26197,4%-4,7%n=1.934
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,8%95%n=1.2612,6%97,4%n=1.934
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)30,8%51,4%n=1.26117,5%55,4%n=1.934
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)33,9%0%n=1.26051,7%0%n=1.933
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive35,9%22,9%n=1.02653,1%30,8%n=1.476
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii11,94×0,4×n=1.99531,55×0,37×n=3.011
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36021,77 zile20,99 zilen=78026,09 zile19,61 zilen=1.206
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați239.994 lei95.551 lein=1.020285.813 lei82.880 lein=1.649

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
239.994
Rezultat net
87.481
Angajați
1
Datorii
14.970
Active imobilizate
79.612
Active circulante
178.744
Capitaluri proprii
243.386
Venituri totale
240.742
Cheltuieli totale
147.122
Stocuri
14.510
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
164.234
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.813
Rezultat net
156.431
Angajați
1
Datorii
7.911
Active imobilizate
53.088
Active circulante
249.614
Capitaluri proprii
294.791
Venituri totale
286.599
Cheltuieli totale
124.249
Stocuri
20.714
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
228.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
207.933
Rezultat net
98.002
Angajați
1
Datorii
8.304
Active imobilizate
59.395
Active circulante
87.268
Capitaluri proprii
138.359
Venituri totale
207.933
Cheltuieli totale
107.956
Stocuri
6.857
Creanțe
1.344
Casă și conturi la bănci
79.067
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
103.793
Rezultat net
31.971
Angajați
1
Datorii
45.906
Active imobilizate
72.483
Active circulante
13.781
Capitaluri proprii
40.358
Venituri totale
103.793
Cheltuieli totale
70.837
Stocuri
7.814
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.967
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.642
Rezultat net
4.010
Angajați
1
Datorii
108.764
Active imobilizate
86.881
Active circulante
30.270
Capitaluri proprii
8.387
Venituri totale
72.642
Cheltuieli totale
67.922
Stocuri
6.395
Creanțe
4.173
Casă și conturi la bănci
19.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.120
Rezultat net
15.240
Angajați
1
Datorii
107.466
Active imobilizate
101.280
Active circulante
10.563
Capitaluri proprii
4.377
Venituri totale
68.050
Cheltuieli totale
51.314
Stocuri
9.949
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
614
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41165685
Număr de înregistrare
J2019001144242
Înmatriculare
23 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019001144242
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTRUCTORULUI 3 Municipiul Sighetu Marmaţiei Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CONSTRUCTORULUI 3 Sighetu Marmaţiei MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 mai 2019
Înregistrare fiscală
11 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIVADAR MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TCM CABINET COSMETIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.05.2019
Înregistrare fiscală
23 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019001144242
Cod CAEN
9623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. CONSTRUCTORULUI, NR.3, SC.B, ET.PARTER, AP.20
Cod poștal fiscal
435500
Strada sediului
Str. Constructorului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435500
Strada domiciliului fiscal
Str. Constructorului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sighetu Marmaţiei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9313 Rev. 2Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Sighetu MarmaţieiCAEN 9604
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI