Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 252,6 K lei, față de 480,9 K lei în 2023.
Bilanț 2024TCM SA
mandat cenzori expiratONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
TCM SA are sediul în Municipiul Cluj-Napoca și raportează activitatea întreținerea și repararea autovehiculelor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.
Marja netă calculată este 7,5% în 2024, față de 20,9% în 2023.
Calcul din bilanț 2024Datoriile raportate sunt 3,5 mil. lei în 2024, față de 3,5 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2024Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2024: mediana sectorului 2,4% · n=14.057Cifra de afaceri: -47,5% față de anul anterior.Marjă netă 7,5% · -13,5 pp față de 2023
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 517,5 K lei | 480,9 K lei | 252,6 K lei | -47,5% față de anul anterior |
| Rezultat net | 104,1 K lei | 100,6 K lei | 18,9 K lei | -81,2% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | -203,5 K lei | -102,9 K lei | -84 K lei | Deficit de capital redus cu 18,3% |
| Datorii | 3 mil. lei | 3,5 mil. lei | 3,5 mil. lei | +0,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 1,9 mil. lei | 2,1 mil. lei | 2,1 mil. lei | +1,1% față de anul anterior |
| Angajați | 2 | 2 | 2 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2024 / 2023A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2024: 2,4% (n=14.057) · 2023: 4,1% (n=13.834)
Mediana sectorului: 2024: 1,1% (n=12.450) · 2023: 2,1% (n=12.359)
Mediana sectorului: 2024: 134.420 lei (n=11.044) · 2023: 119.935 lei (n=10.994)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2024: 12,9% (n=12.459) · 2023: 15,4% (n=12.374)
Mediana sectorului: 2024: 80,2% (n=12.459) · 2023: 76,5% (n=12.374)
Mediana sectorului: 2024: 37,4% (n=12.459) · 2023: 36% (n=12.374)
Mediana sectorului: 2024: 0,66× (n=16.890) · 2023: 0,72× (n=16.611)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2024: 27,3 zile (n=11.880) · 2023: 31,2 zile (n=11.594)
Mediana sectorului: 2024: 32,6 zile (n=10.012) · 2023: 34,4 zile (n=9.996)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 5 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 252.646
- Rezultat net
- 18.875
- Angajați
- 2
- Datorii
- 3.474.947
- Active imobilizate
- 2.576.974
- Active circulante
- 2.236.927
- Capitaluri proprii
- -84.032
- Venituri totale
- 334.815
- Cheltuieli totale
- 313.414
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.146.175
- Casă și conturi la bănci
- 23.130
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.422.986
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 269.240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 480.877
- Rezultat net
- 100.625
- Angajați
- 2
- Datorii
- 3.454.970
- Active imobilizate
- 2.662.379
- Active circulante
- 2.194.838
- Capitaluri proprii
- -102.907
- Venituri totale
- 563.045
- Cheltuieli totale
- 457.612
- Stocuri
- 62
- Creanțe
- 2.122.169
- Casă și conturi la bănci
- 4.985
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.505.154
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 269.240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 517.535
- Rezultat net
- 104.072
- Angajați
- 2
- Datorii
- 2.975.038
- Active imobilizate
- 2.398.256
- Active circulante
- 1.960.570
- Capitaluri proprii
- -203.532
- Venituri totale
- 599.703
- Cheltuieli totale
- 490.102
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.881.859
- Casă și conturi la bănci
- 78.711
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.587.320
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 269.240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 556.680
- Rezultat net
- 227.331
- Angajați
- —
- Datorii
- 2.232.666
- Active imobilizate
- 1.964.988
- Active circulante
- 1.629.561
- Capitaluri proprii
- -307.604
- Venituri totale
- 641.001
- Cheltuieli totale
- 408.079
- Stocuri
- 233
- Creanțe
- 1.542.636
- Casă și conturi la bănci
- 86.692
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.669.487
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 269.240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 550.674
- Rezultat net
- 223.022
- Angajați
- 2
- Datorii
- 2.174.502
- Active imobilizate
- 2.107.182
- Active circulante
- 1.284.039
- Capitaluri proprii
- -534.935
- Venituri totale
- 632.852
- Cheltuieli totale
- 404.157
- Stocuri
- 158
- Creanțe
- 1.182.494
- Casă și conturi la bănci
- 101.387
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 1.751.654
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 269.240
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
mandat cenzori expirat
ONRC · 2026-09-03Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Scădere de 47% față de 2023.
Ministerul Finanțelor · 2024Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
mandat cenzori expirat
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2024Scădere de 47% față de 2023.
Ministerul Finanțelor · 2024Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Obligații fiscale restante publicate
Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.
Istoric publicat
Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.
| Ediție | Total | Buget de stat | Asigurări sociale | Șomaj | Sănătate | Contestat |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016-03-31 | 16.532 lei | 4.491 lei | 8.442 lei | 363 lei | 3.236 lei | 0 lei |
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
7 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.
reconstituire vechime · Fond
5 termene · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale.
Document: incheiereindreptareeroaremateriala · 2026-05-27
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 15.05.2026.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-05-15
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.04.2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-04-30
Amână cauza
pentru citarea reclamantului cu mentiunea dispusa
Document: incheieredesedinta · 2026-02-19
Încheiere
Document: incheiereindreptareeroaremateriala · 2026-01-27
reconstituire vechime · Fond
3 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii V.S., ., O. V., .T. G., . B. A., . B. E., C. C.-A., (fosta N.) . L. F., L. A., . V. P., .B. I., . C. M.-D., . C.-E.-D., M. I.B.V., . T.A., ., L. R.-L., . L. R.-L., . M.C., .în contradictoriu cu pârâ?ii T. S.A. – .C.DE U. G. S.A. C. F. CUG S.A ., U.CUG S.A. .-TCM SA .?i, în consecin?ă: Constată că activitatea desfă?urată de reclamanţi în cadrul societăţilor pârâte se încadrează în condiţii de grupă de muncă, astfel: B. I.pentru funcţia de electrician în perioada 19.08.1975 24.02.1976 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; electrician în perioada 24.06.1977- 25.03.1999 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; electrician forja grea în perioada 25.03.1999- 01.04.2001 grupa I de muncă, în procent de 100%; B.V. pentru funcţia de sudor în perioada 21.02.1983- 10.09.1986 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; sudor în perioada 01.02.1988- 16.05.1995 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; B. E. pentru funcţia de inginer în perioada 18.12.1989- 16.03.1998 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; B. A. pentru funcţia de electrician în perioada 23.07.1991- 01.12.1996 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; C. E.-D. pentru funcţia de vopsitor în perioada 16.08.1993- 22.04.1996 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; vopsitor în perioada 30.06.1996- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; C. M.-D. pentru funcţia de lăcătu? în perioada 11.10.1989- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; C. (N.) C.-A. pentru funcţia de mecanic ma?ini ?i utilaje în perioada 14.10.1985- 01.08.1990 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; subinginer în perioada 01.08.1990- 27.11.1995 grupa I de muncă, în procent de 100%; L. R.-L. pentru funcţia de prelucrător prin a?chiere în prioada 21.11.1989- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; L. R.-L. pentru funcţia de prelucrător prin a?chiere în prioada 21.11.1989- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; L. A. pentru funcţia de inginer în perioada 01.08.1990- 01.12.1993 grupa I de muncă, în procent de 100%; ?ef birou aproviz. în perioada 01.12.1993- 10.06.1997 grupa a II-a de muncă, în procent 70%; L.F.pentru funcţia de inginer în perioada 01.08.1990- 01.09.1997 grupa I de muncă, în procent de 100%; M.C. pentru funcţia de strungar în perioada 01.10.1991- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; M. I. pentru funcţia de lăcătu? în perioada 30.03.1984- 24.05.1984 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; lăcătu? în perioada 16.10.1985- 05.04.1989 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; O. V. pentru funcţia de frezor în perioada 01.03.1987- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; T. A.pentru funcţia de mecanic ma?ini ?i utilaje în perioada 03.03.1983- 10.09.1986 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; mecanic ma?ini ?i utilaje în perioada 25.01.1988- 01.02.1988 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; T.(C.) C. pentru funcţia de prelucrător prin a?chiere în perioada 18.03.1986- 28.09.1998 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; ?.G. pentru funcţia de strungar la SP în perioada 29.04.1974- 16.10.1976 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; strungar în perioada 02.03.1978- 15.12.1995 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; maistru în perioada 15.12.1995- 01.04.2001 grupa I de muncă, în procent de 100%; V. S. pentru funcţia de inginer în perioada 04.04.1983- 14.11.1985 grupa a II-a de muncă, în procent de 90%; inginer în perioada 15.11.1985- 01.06.1996 grupa I de muncă, în procent de 100%; ?ef serviciu în perioada 01.06.1996- 01.04.2001 grupa a II-a de muncă, în procent de 70%; V.P. pentru funcţia de turnător practicant în perioada 24.09.1984- 28.09.1984 grupa I de muncă, în procent de 100%; turnător în perioada 15.07.1985- 01.01.1991 grupa I de muncă, în procent de 100%; lăcătu? în perioada 01.01.1991- 01.01.1995 grupa a II-a de muncă, în procent de 100%; inginer în perioada 01.01.1995- 01.09.1997 grupa a II-a de muncă, în procent de 100
Document: _Hotarare 1203/2026 · 2026-06-30
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea cauzei la data de 30.06.2026, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei conform cu dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Codul de procedură civilă
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-15
Amână cauza
în vederea comunicării raportului de expertiză, respectiv în vederea formulării de eventuale obiecţiuni
Document: incheieredesedinta · 2026-03-23
reconstituire vechime · Fond
2 termene · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
Amână cauza
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 03.11.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-06-16
reconstituire vechime · Fond
1 termen · ultima soluție: Încheiere
Încheiere
Toate dosarele înregistrate până la data de 31.12.2025 având materia juridică ,,litigii de muncă” şi ,,asigurări sociale” vor fi transpuse la Secţia de litigii de muncă şi asigurări sociale prin versionare, urmând să fie repartizate manual completurilor de judecată iniţiale, cele deja repartizate pe şedinţe păstrându-şi termenul de judecată stabilit, respectiv toate dosarele se vor regăsi în Secţia de litigii de muncă şi asigurări sociale sub numărul primit la momentul înregistrării, dar la care se va adăuga semnul ,,*”.
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-01-12
reconstituire vechime · Fond
3 termene · ultima soluție: Închide dosarul
Închide dosarul
Toate dosarele înregistrate până la data de 31.12.2025 având materia juridică ,,litigii de muncă” şi ,,asigurări sociale” vor fi transpuse la Secţia de litigii de muncă şi asigurări sociale prin versionare, urmând să fie repartizate manual completurilor de judecată iniţiale, cele deja repartizate pe şedinţe păstrându-şi termenul de judecată stabilit, respectiv toate dosarele se vor regăsi în Secţia de litigii de muncă şi asigurări sociale sub numărul primit la momentul înregistrării, dar la care se va adăuga semnul ,,*”
Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-03-23
Amână cauza
în vederea efectuării raportului de expertiză tehnică-judiciară încuviinţat în cauză
Document: incheieredesedinta · 2025-11-17
Amână cauza
în vederea citării reclamanţilor pentru a depune la dosar informaţiile solicitate de instanţă
Document: incheieredesedinta · 2025-06-30
reconstituire vechime DISJUNS DIN 2547/117/2023 · Fond
5 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea
Admite in parte cererea
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de către DAMCIUC VASILE, DAMCIUC LUCICA şi ADI IOAN, în contradictoriu cu TCM SA şi în consecinţă: Constată că reclamantul DAMCIUC VASILE a prestat în favoarea pârâtei muncă în perioada 01.02.1991-01.04.2001 în calitate de sudor, în grupa a II-a de muncă, în procent de 100 % din timp, conform poz. 34, 38, 41,134, din Anexa 2 la Ord. 50/1990 ?i Ord. 125/1990 anexa 2, poz. 19. Constată că reclamanta DAMCIUC LUCICA a prestat în favoarea pârâtei muncă în calitate de impiegat auto în perioada 01.02.1991-01.03.1991 şi pentru funcţia tehnician în perioada 01.02.1995-01.06.1995 se justifică încadrarea în grupa a II-a de muncă, în procent de 100 % din timp, conform poz. 34, 38, 41,134, din Anexa 2 la Ord. 50/1990 ?i Ord. 125/1990 anexa 2, poz. 19. Constată că reclamantul ADI IOAN a prestat în favoarea pârâtei muncă în perioada 01.02.1991-03.05.1999 în calitate de ?ef coloană în grupa a II-a de muncă, în procent de 75 % din timp, conform poz. 34, 38, 41,134, din Anexa 2 la Ord. 50/1990 ?i Ord. 125/1990 anexa 2, poz. 19. Respinge acţiunea formulată de reclamanta DAMCIUC LUCICA pentru în perioadele 01.03.1991-01.02.1995 şi 01.06.1995 -01.04.2001 deoarece nu se justifică încadrarea în grupa a II-a de muncă. Respinge în rest cererea formulată de reclamantul ADI IOAN în contradictoriu cu TCM SA pentru perioada 03.05.1999-01.04.2001. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Cluj, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 28.11.2024
Document: Hotarare 2878/2024 · 2024-11-28
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.11.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-11-13
Amână cauza
Pentru a se lua la cunoştinţă de raportul de expertiză, amână judecarea cauzei la data de 13.11.2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-09-04
Amână cauza
În vederea administrării probelor propuse, respectiv efectuarea expertizei, amână judecarea cauzei la data de 04.09.2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-03-20
Amână cauza
îN VEDETREA COMUNICĂRII CERERII DE CHEMARE CU PÂRÂTA, VA DISPUNE AMÂNAREA CAUZEI
Document: incheieredesedinta · 2024-02-07
reconstituire vechime · Fond
5 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite acţiunea formulată de către reclamanţii __________ în contradictoriu cu pârâţii TERMOROM S.A., COMBINATUL DE UTILAJ GREU S.A. PRIN LICHIDATOR CASA DE INSOLVENŢĂ TRANSILVANIA S.A., UNIMET CUG SA, TCM SA. Constată că activitatea desfăşurată în cadrul societăţilor pârâte de către reclamanţi se încadrează în grupa I sau a II-a de muncă, astfel cum s-a reţinut în Raportul de expertiză Tehnică întocmit de expertul tehnic judiciar Cotigăm Dumitru Florin, dupa cum urmeaza: ______________ Ia act că nu au fost solicitate cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Cluj. Pronunţată azi, 19.12.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei. PREŞEDINTE ASISTENŢI JUDICIARI
Document: Hotarare 3155/2024 · 2024-12-20
Amână pronunţarea
Amana pronuntarea la data de 20.12.2024.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-12-19
Amână pronunţarea
Având nevoie de timp pentru a delibera, amâna pronun?area la data de 19.12.2024.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-12-05
Amână cauza
Pentru a se comunica raportul sw expertiză, amâna cauza si acordă termen la data de 05.12.2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-11-21
Amână cauza
Pentru a se administra probatoriul, amână cauza şi acordă termen la data de 21.11.2024.
Document: incheieredesedinta · 2024-06-20
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 202980
- Număr de înregistrare
- J1991000208127
- Înmatriculare
- 8 martie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000208127
- Formă juridică
- SA
- Sediu social
- Str. BEIUSULUI 72 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. BEIUSULUI 72 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 27 noiembrie 1992
- Înregistrare fiscală
- 13 ianuarie 2025
- Telefon
- 0723317840 · Firme cu același număr
- Fax
- 0742010192
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- BENE DANIEL
- administrator
- BENE RALUCA MĂDĂLINA
- administrator
- VAIDA SERGIU RADU
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- TCM SA
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 27.11.1992
- Înregistrare fiscală
- 27 noiembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J12/208/1991
- Cod CAEN
- 9531
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Contact și adrese
- Telefon
- 0723317840 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. BEIUSULUI, NR.72
- Strada sediului
- Str. BEIUSULUI
- Numărul sediului
- 72
- Localitatea sediului
- Mun. Cluj-Napoca
- Județul sediului
- CLUJ
- Strada domiciliului fiscal
- Str. BEIUSULUI
- Numărul domiciliului fiscal
- 72
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Cluj-Napoca
- Județul domiciliului fiscal
- CLUJ
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 iulie 1993
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- Actualizare TVA la încasare
- 27 decembrie 2012
- Publicare TVA la încasare
- 28 decembrie 2012
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
161 activități autorizate
CAEN 0510 Rev. 3Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
CAEN 0520 Rev. 3Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
CAEN 0710 Rev. 3Extracția minereurilor feroase
CAEN 0721 Rev. 3Extracția minereurilor de uraniu și toriu
CAEN 0729 Rev. 3Extracția altor minereuri metalifere neferoase
CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CAEN 0891 Rev. 3Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
CAEN 0892 Rev. 3Extracția turbei
CAEN 0893 Rev. 3Extracția sării
CAEN 0899 Rev. 3Alte activități extractive n.c.a.
CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
CAEN 1101 Rev. 3Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
CAEN 1102 Rev. 3Fabricarea vinurilor din struguri
CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CAEN 2362 Rev. 3Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
CAEN 2363 Rev. 3Fabricarea betonului
CAEN 2364 Rev. 3Fabricarea mortarului
CAEN 2366 Rev. 3Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
CAEN 2370 Rev. 3Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
CAEN 2811 Rev. 3Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)
CAEN 2822 Rev. 3Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
CAEN 2932 Rev. 3Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CAEN 3099 Rev. 3Fabricarea altor mijloace de transport n.c.a.
CAEN 3100 Rev. 3Fabricarea de mobilă
CAEN 3311 Rev. 3Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
CAEN 3312 Rev. 3Repararea și întreținerea mașinilor
CAEN 3315 Rev. 3Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
CAEN 3317 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente
CAEN 3320 Rev. 3Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
CAEN 3524 Rev. 3Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
CAEN 3530 Rev. 3Furnizarea de abur și aer condiționat
CAEN 3700 Rev. 3Colectarea și epurarea apelor uzate
CAEN 3811 Rev. 3Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3812 Rev. 3Colectarea deșeurilor periculoase
CAEN 3822 Rev. 3Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
CAEN 3823 Rev. 3Alte activități de tratare a deșeurilor
CAEN 3831 Rev. 3Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
CAEN 3832 Rev. 3Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
CAEN 3833 Rev. 3Alte activități de eliminare a deșeurilor
CAEN 3900 Rev. 3Activități și servicii de decontaminare
CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri
CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor
CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului
CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații
CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții
CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților
CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare
CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie
CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii
CAEN 4624 Rev. 3Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor
CAEN 4635 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din tutun
CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4641 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor textile
CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 4661 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
CAEN 4662 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
CAEN 4663 Rev. 3Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
CAEN 4671 Rev. 3Comerț cu ridicata al autovehiculelor
CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice
CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor
CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
CAEN 4730 Rev. 3Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor
CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
CAEN 4754 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
CAEN 4755 Rev. 3Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților
CAEN 4762 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
CAEN 4769 Rev. 3Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4776 Rev. 3Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
CAEN 4911 Rev. 3Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
CAEN 4912 Rev. 3Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
CAEN 4931 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
CAEN 4933 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
CAEN 4934 Rev. 3Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri
CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare
CAEN 5210 Rev. 3Depozitări
CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
CAEN 5224 Rev. 3Manipulări
CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi
CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor
CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă
CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice
CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.
CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie
CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie
CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
CAEN 9200 Rev. 3Activități de jocuri de noroc și pariuri
CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor
CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase
CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2024 | 2026-06-24 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-09 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.