Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TD SYNNEX CZECH SRO PRAGA SUCURSALA BUCURESTI

TD SYNNEX CZECH SRO PRAGA SUCURSALA BUCURESTI

CUI 29280545 · ALT· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TD SYNNEX CZECH SRO PRAGA SUCURSALA BUCURESTI are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-31,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 39,6 mil. lei, față de 58,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-17,7%

Datoriile raportate sunt 6,1 mil. lei în 2025, față de 7,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202539,6 mil. lei-31,9% față de anul anterior2020: 36.123.8612021: 45.533.6542022: 52.575.9592023: 57.659.6402024: 58.154.4772025: 39.630.954
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: -274.0332023: 02024: 02025: 0
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 52023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 202567,4 K lei+105,8% față de anul anterior2020: -1.991.8002021: -1.973.4872022: -2.247.5202023: -2.056.5842024: -1.162.6672025: 67.433
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate029 mil.58 mil.2020: 36,1 mil. lei36,1 mil.20202021: 45,5 mil. lei45,5 mil.20212022: 52,6 mil. lei52,6 mil.20222023: 57,7 mil. lei57,7 mil.20232024: 58,2 mil. lei58,2 mil.20242025: 39,6 mil. lei39,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,5%0,2%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=2022020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: -0,5%-0,5%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -31,9% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii67,4 K lei+105,8% față de anul anterior
Datorii6,1 mil. lei-17,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri57,7 mil. lei58,2 mil. lei39,6 mil. lei-31,9% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii-2,1 mil. lei-1,2 mil. lei67,4 K lei+105,8% față de anul anterior
Datorii10,7 mil. lei7,4 mil. lei6,1 mil. lei-17,7% față de anul anterior
Creanțe8,7 mil. lei6,3 mil. lei6,3 mil. lei-1,2% față de anul anterior
Angajați555+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=2020%0%n=193
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1,1%32,5%n=200-18,4%34,8%n=190
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)97,8%65%n=200117,5%64,8%n=190
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%8,9%n=2000%10,3%n=190
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=2000%0%n=189
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=196—0%n=182
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,02×1,27×n=2070,85×1,31×n=207
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36056,83 zile79,3 zilen=20239,18 zile64,07 zilen=193
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați7.926.191 lei1.527.882 lein=19511.630.895 lei1.354.896 lein=182

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
39.630.954
Rezultat net
0
Angajați
5
Datorii
6.118.750
Active imobilizate
233
Active circulante
6.255.854
Capitaluri proprii
67.433
Venituri totale
39.695.481
Cheltuieli totale
38.146.920
Stocuri
—
Creanțe
6.255.854
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
69.904
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
58.154.477
Rezultat net
0
Angajați
5
Datorii
7.438.473
Active imobilizate
233
Active circulante
6.329.249
Capitaluri proprii
-1.162.667
Venituri totale
58.192.166
Cheltuieli totale
57.222.292
Stocuri
—
Creanțe
6.329.249
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
3.507
Venituri în avans
—
Provizioane
57.183
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
57.659.640
Rezultat net
0
Angajați
5
Datorii
10.654.316
Active imobilizate
444
Active circulante
8.708.998
Capitaluri proprii
-2.056.584
Venituri totale
57.858.506
Cheltuieli totale
57.667.570
Stocuri
—
Creanțe
8.708.998
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
7.187
Venituri în avans
—
Provizioane
118.897
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
52.575.959
Rezultat net
-274.033
Angajați
5
Datorii
12.987.120
Active imobilizate
2.979
Active circulante
10.857.595
Capitaluri proprii
-2.247.520
Venituri totale
52.778.169
Cheltuieli totale
53.052.202
Stocuri
—
Creanțe
10.857.595
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
4.300
Venituri în avans
—
Provizioane
125.274
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
45.533.654
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
12.208.635
Active imobilizate
5.514
Active circulante
10.254.148
Capitaluri proprii
-1.973.487
Venituri totale
45.569.786
Cheltuieli totale
45.551.473
Stocuri
—
Creanțe
10.254.148
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
3.527
Venituri în avans
—
Provizioane
28.041
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
36.123.861
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
8.413.327
Active imobilizate
233
Active circulante
6.418.411
Capitaluri proprii
-1.991.800
Venituri totale
36.414.873
Cheltuieli totale
36.361.081
Stocuri
—
Creanțe
6.417.614
Casă și conturi la bănci
797
Cheltuieli în avans
2.883
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 32% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-03-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

Nu sunt reprezentanți disponibili în profil · relații de grup declarate.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29280545
Număr de înregistrare
J2011012890402
Înmatriculare
28 octombrie 2011
EUID
ROONRC.J2011012890402
Formă juridică
ALT
Sediu social
FLOREASCA 175 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal FLOREASCA 175 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sucursala
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
19 martie 2025
Înregistrare fiscală
16 aprilie 2026
Telefon
0729122829 · Firme cu același număr

Relații de grup declarate

CUI-ul părinte provine din evidența fiscală, iar țara firmei-mamă din registrul comerțului. Aceste câmpuri nu indică procentul deținut și nu identifică beneficiarul real.

Țara firmei-mamă declarate
Cehia

țara firmei-mamă, registrul comerțului: 3 septembrie 2026.

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TD SYNNEX CZECH SRO PRAGA SUCURSALA BUCURESTI
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.03.2025
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2011
Număr registrul comerțului
J2011012890402
Cod CAEN
4650
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
ALTE FORME DE PROPRIETATE
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL. FLOREASCA, NR.175, FLOREASCA TOWER, ET.8
Cod poștal fiscal
14459
Strada sediului
Cal. Floreasca
Numărul sediului
175
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
14459
Detalii sediu
FLOREASCA TOWER
Strada domiciliului fiscal
Cal. Floreasca
Numărul domiciliului fiscal
175
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
14459
Detalii domiciliu fiscal
Floreasca Tower

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 noiembrie 2011
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

36 activități autorizate

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5232 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

CAEN 5330 Rev. 3Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 7751 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor

CAEN 7752 Rev. 3Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8697 Rev. 3Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană

CAEN 8791 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

CAEN 9640 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii personale

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4650
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI