Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TECHNOBYTE SOFTWARE SRL

TECHNOBYTE SOFTWARE SRL

CUI 37096072 · SRL· Sat Chiajna, Comuna Chiajna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TECHNOBYTE SOFTWARE SRL are sediul în Sat Chiajna, Comuna Chiajna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 469,2 K lei, față de 431,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut58,9%

Marja netă calculată este 58,9% în 2025, față de 32,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+82,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025469,2 K lei+8,6% față de anul anterior2020: 255.1902021: 299.3902022: 359.5202023: 437.2512024: 431.9402025: 469.205
Rezultat net 2025276,4 K lei+96,6% față de anul anterior2020: 176.7062021: 245.2912022: 272.2992023: 216.8252024: 140.5562025: 276.392
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025278,4 K lei+97,7% față de anul anterior2020: 176.9062021: 245.5312022: 272.5392023: 217.0652024: 140.7962025: 278.382
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0235 K469 K2020: 255,2 K lei255,2 K20202021: 299,4 K lei299,4 K20212022: 359,5 K lei359,5 K20222023: 437,3 K lei437,3 K20232024: 431,9 K lei431,9 K20242025: 469,2 K lei469,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41%81,9%2020: 69,2%69,2%20202021: 81,9%81,9%20212022: 75,7%75,7%20222023: 49,6%49,6%20232024: 32,5%32,5%20242025: 58,9%58,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 58,4% · n=14.073

Cifra de afaceri: +8,6% față de anul anterior.Marjă netă 58,9% · +26,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024140,8 K lei
2025278,4 K lei

Datorii raportate

2024144,9 K lei
2025116,3 K lei

Disponibilități bănești

202477 K lei
2025229,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri437,3 K lei431,9 K lei469,2 K lei+8,6% față de anul anterior
Rezultat net216,8 K lei140,6 K lei276,4 K lei+96,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii217,1 K lei140,8 K lei278,4 K lei+97,7% față de anul anterior
Datorii141,2 K lei144,9 K lei116,3 K lei-19,8% față de anul anterior
Creanțe32,2 K lei1,4 K lei2,6 K lei+82,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă58,9%32,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 58,4% (n=14.073) · 2024: 64% (n=21.759)

Rezultat / active (A+B)70,5%50,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 58,3% (n=11.534) · 2024: 63% (n=17.178)

Rezultat / capitaluri proprii99,3%99,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,7% (n=14.527) · 2024: 99,7% (n=22.123)

Vânzări per angajat469.205 lei431.940 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 327.622 lei (n=11.227) · 2024: 297.249 lei (n=17.795)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)71%50,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 75% (n=11.537) · 2024: 78,8% (n=17.180)

Datorii / active (A+B)29,6%52,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.537) · 2024: 20,7% (n=17.180)

Ponderea activelor imobilizate36,8%71,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=11.537) · 2024: 6,7% (n=17.180)

Active circulante / datorii totale2,13×0,54×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 3,2× (n=16.521) · 2024: 4,16× (n=25.029)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2 zile1,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 190,4 zile (n=13.551) · 2024: 179,5 zile (n=20.525)

Stocuri în zile de vânzări0,2 zile0,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 0,7 zile (n=4.307) · 2024: 0,2 zile (n=6.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
469.205
Rezultat net
276.392
Angajați
1
Datorii
116.251
Active imobilizate
144.197
Active circulante
247.983
Capitaluri proprii
278.382
Venituri totale
477.904
Cheltuieli totale
193.370
Stocuri
236
Creanțe
2.633
Casă și conturi la bănci
229.173
Cheltuieli în avans
2.453
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
431.940
Rezultat net
140.556
Angajați
1
Datorii
144.937
Active imobilizate
197.732
Active circulante
78.667
Capitaluri proprii
140.796
Venituri totale
432.828
Cheltuieli totale
284.311
Stocuri
236
Creanțe
1.444
Casă și conturi la bănci
76.987
Cheltuieli în avans
9.334
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
437.251
Rezultat net
216.825
Angajați
1
Datorii
141.249
Active imobilizate
264.472
Active circulante
93.187
Capitaluri proprii
217.065
Venituri totale
441.742
Cheltuieli totale
220.593
Stocuri
236
Creanțe
32.157
Casă și conturi la bănci
60.794
Cheltuieli în avans
655
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
359.520
Rezultat net
272.299
Angajați
1
Datorii
3.148
Active imobilizate
2.440
Active circulante
273.176
Capitaluri proprii
272.539
Venituri totale
360.453
Cheltuieli totale
84.621
Stocuri
236
Creanțe
130.210
Casă și conturi la bănci
87.730
Cheltuieli în avans
71
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.390
Rezultat net
245.291
Angajați
1
Datorii
10.623
Active imobilizate
614
Active circulante
255.540
Capitaluri proprii
245.531
Venituri totale
300.940
Cheltuieli totale
52.716
Stocuri
236
Creanțe
188.915
Casă și conturi la bănci
66.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
255.190
Rezultat net
176.706
Angajați
2
Datorii
5.209
Active imobilizate
4.587
Active circulante
181.600
Capitaluri proprii
176.906
Venituri totale
271.765
Cheltuieli totale
92.699
Stocuri
1.141
Creanțe
2.521
Casă și conturi la bănci
177.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.072
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37096072
Număr de înregistrare
J2017000655235
Înmatriculare
23 februarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000655235
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUSUIOCULUI Sat Chiajna, Comuna Chiajna Ilfov
Adresă fiscală
Int BUSUIOCULUI Chiajna ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 februarie 2017
Înregistrare fiscală
12 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIJEA FLORIN-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TECHNOBYTE SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.02.2017
Înregistrare fiscală
23 februarie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000655235
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Telefon
0758581713 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT CHIAJNA COM. CHIAJNA, INT. BUSUIOCULUI, NR. 4A (PROVIZORIU). PARTER. CAMERA NR. 1 (LIVING ROOM)
Cod poștal fiscal
77040
Strada sediului
Int. Busuiocului
Localitatea sediului
Sat Chiajna Com. Chiajna
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77040
Detalii sediu
Nr. 4A (provizoriu). Parter. Camera nr. 1 (living room)
Strada domiciliului fiscal
Int. Busuiocului
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chiajna Com. Chiajna
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77040
Detalii domiciliu fiscal
Nr. 4A (provizoriu). Parter. Camera nr. 1 (living room)

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

TECHNOBYTE SOFTWARE SRL

LEI
984500FBD7E0TFDBB320
Stare LEI
emis și reînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
J2017000655235 · Asociere prin număr ONRC unic
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
28 august 2026
Ultima actualizare
28 august 2026
Următoarea reînnoire
28 august 2027
Adresă juridică LEI
Intr. BUSUIOCULUI, Nr. 4A, Parter, Camera nr. 1, Chiajna, RO-IF, 077040, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Chiajna, Comuna ChiajnaCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI