Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TECHNOCLIMA SRL

TECHNOCLIMA SRL

CUI 23875790 · SRL· Loc. Costeşti, Oraş Costeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TECHNOCLIMA SRL are sediul în Loc. Costeşti, Oraş Costeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-57%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 741,6 K lei, față de 1,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,1%

Marja netă calculată este -7,1% în 2025, față de 9,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-16,2%

Datoriile raportate sunt 318 K lei în 2025, față de 379,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025741,6 K lei-57% față de anul anterior2020: 1.146.2172022: 1.204.8942023: 1.591.9742024: 1.724.7312025: 741.645
Rezultat net 2025-52,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 282.3962022: 253.3062023: 129.6792024: 159.1442025: -52.819
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 102022: 102023: 72024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025155,7 K lei-25,3% față de anul anterior2020: 495.6292022: 943.7342023: 684.1432024: 208.5052025: 155.686
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0862 K2 mil.2020: 1,1 mil. lei1,1 mil.20202022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,7 mil. lei1,7 mil.20242025: 741,6 K lei741,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,1%8,8%24,6%2020: 24,6%24,6%20202022: 21%21%20222023: 8,1%8,1%20232024: 9,2%9,2%20242025: -7,1%-7,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,6% · n=7.959

Cifra de afaceri: -57% față de anul anterior.Marjă netă -7,1% · -16,3 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024208,5 K lei
2025155,7 K lei

Datorii raportate

2024379,6 K lei
2025318 K lei

Disponibilități bănești

2024374 K lei
2025301,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,7 mil. lei741,6 K lei-57% față de anul anterior
Rezultat net129,7 K lei159,1 K lei-52,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii684,1 K lei208,5 K lei155,7 K lei-25,3% față de anul anterior
Datorii772,6 K lei379,6 K lei318 K lei-16,2% față de anul anterior
Creanțe779,9 K lei142,6 K lei97 K lei-31,9% față de anul anterior
Angajați754-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-7,1%9,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=7.959) · 2024: 8,5% (n=8.145)

Rezultat / active (A+B)-11,2%27,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=6.018) · 2024: 8,4% (n=6.039)

Rezultat / capitaluri proprii-33,9%76,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 49,8% (n=6.873) · 2024: 36,6% (n=6.922)

Vânzări per angajat185.411 lei344.946 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.761 lei (n=6.316) · 2024: 144.651 lei (n=6.671)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)32,9%35,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,3% (n=6.020) · 2024: 45,2% (n=6.042)

Datorii / active (A+B)67,1%64,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,2% (n=6.020) · 2024: 53,5% (n=6.042)

Ponderea activelor imobilizate8,6%9,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,7% (n=6.020) · 2024: 15,1% (n=6.042)

Active circulante / datorii totale1,36×1,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,3× (n=9.169) · 2024: 1,42× (n=9.294)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări47,1 zile29,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 60,4 zile (n=7.251) · 2024: 57,1 zile (n=7.310)

Stocuri în zile de vânzări16,5 zile3,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 20 zile (n=4.470) · 2024: 20,5 zile (n=4.474)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
741.645
Rezultat net
-52.819
Angajați
4
Datorii
317.971
Active imobilizate
40.920
Active circulante
432.737
Capitaluri proprii
155.686
Venituri totale
743.207
Cheltuieli totale
796.026
Stocuri
34.055
Creanțe
97.033
Casă și conturi la bănci
301.649
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.724.731
Rezultat net
159.144
Angajați
5
Datorii
379.596
Active imobilizate
55.614
Active circulante
532.487
Capitaluri proprii
208.505
Venituri totale
1.758.159
Cheltuieli totale
1.547.324
Stocuri
15.919
Creanțe
142.572
Casă și conturi la bănci
373.996
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.591.974
Rezultat net
129.679
Angajați
7
Datorii
772.597
Active imobilizate
207.525
Active circulante
1.153.041
Capitaluri proprii
684.143
Venituri totale
1.626.103
Cheltuieli totale
1.480.504
Stocuri
0
Creanțe
779.880
Casă și conturi la bănci
373.161
Cheltuieli în avans
96.174
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.204.894
Rezultat net
253.306
Angajați
10
Datorii
243.231
Active imobilizate
175.126
Active circulante
921.349
Capitaluri proprii
943.734
Venituri totale
1.204.898
Cheltuieli totale
946.261
Stocuri
-3.915
Creanțe
471.613
Casă și conturi la bănci
453.651
Cheltuieli în avans
90.490
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.146.217
Rezultat net
282.396
Angajați
10
Datorii
53.392
Active imobilizate
150.812
Active circulante
398.209
Capitaluri proprii
495.629
Venituri totale
1.151.870
Cheltuieli totale
858.393
Stocuri
1.890
Creanțe
242.968
Casă și conturi la bănci
153.351
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 57% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-05-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23875790
Număr de înregistrare
J2008001014033
Înmatriculare
14 mai 2008
EUID
ROONRC.J2008001014033
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. TELESTI 261 Loc. Costeşti, Oraş Costeşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. TELESTI 261 Costeşti ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 2008
Înregistrare fiscală
21 februarie 2025
Telefon
0727787572 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
HRISTEA DRAGOŞ-ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TECHNOCLIMA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2008
Înregistrare fiscală
15 mai 2008
Număr registrul comerțului
J2008001014033
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Costeşti

Contact și adrese

Telefon
0727787572 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, ORŞ. COSTEŞTI, STR. TELEŞTI, NR.261
Cod poștal fiscal
115200
Strada sediului
Str. TELESTI
Numărul sediului
261
Localitatea sediului
Orş. Costeşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
115200
Strada domiciliului fiscal
Str. Teleşti
Numărul domiciliului fiscal
261
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Costeşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
115200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 mai 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşLoc. Costeşti, Oraş CosteştiStrada TelestiCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI