Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TECHNOSTAR EVOLUTION SRL

TECHNOSTAR EVOLUTION SRL

CUI 24883472 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TECHNOSTAR EVOLUTION SRL are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 332,6 K lei, față de 295,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2025, față de -19,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-33,4%

Datoriile raportate sunt 175 K lei în 2025, față de 262,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025332,6 K lei+12,5% față de anul anterior2020: 260.7012021: 296.2542022: 294.6242023: 298.3442024: 295.5562025: 332.643
Rezultat net 20258,6 K leiTrecere pe profit2020: 191.7102021: 146.9342022: 25.4292023: -113.5012024: -56.6452025: 8.639
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 42022: 42023: 32024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-135,9 K leiDeficit de capital redus cu 6%2020: 129.0992021: 147.1342022: 25.6292023: -87.8722024: -144.5172025: -135.878
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0166 K333 K2020: 260,7 K lei260,7 K20202021: 296,3 K lei296,3 K20212022: 294,6 K lei294,6 K20222023: 298,3 K lei298,3 K20232024: 295,6 K lei295,6 K20242025: 332,6 K lei332,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-38%17,7%73,5%2020: 73,5%73,5%20202021: 49,6%49,6%20212022: 8,6%8,6%20222023: -38%-38%20232024: -19,2%-19,2%20242025: 2,6%2,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 30,9% · n=2.617

Cifra de afaceri: +12,5% față de anul anterior.Marjă netă 2,6% · +21,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-144,5 K lei
2025-135,9 K lei

Datorii raportate

2024262,9 K lei
2025175 K lei

Disponibilități bănești

2024961 lei
20257,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri298,3 K lei295,6 K lei332,6 K lei+12,5% față de anul anterior
Rezultat net-113,5 K lei-56,6 K lei8,6 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-87,9 K lei-144,5 K lei-135,9 K leiDeficit de capital redus cu 6%
Datorii305,1 K lei262,9 K lei175 K lei-33,4% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați322Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,6%-19,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 30,9% (n=2.617) · 2024: 31,2% (n=2.546)

Rezultat / active (A+B)22,1%-47,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 28,3% (n=1.925) · 2024: 24,5% (n=1.810)

Vânzări per angajat166.322 lei147.778 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 164.503 lei (n=1.935) · 2024: 147.918 lei (n=1.965)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-347,2%-122,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,8% (n=1.925) · 2024: 63,7% (n=1.810)

Datorii / active (A+B)447,2%222,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,8% (n=1.925) · 2024: 35,9% (n=1.810)

Ponderea activelor imobilizate81,3%99,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 19,7% (n=1.925) · 2024: 15,6% (n=1.810)

Active circulante / datorii totale0,04×0×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,05× (n=2.912) · 2024: 2,32× (n=2.875)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
332.643
Rezultat net
8.639
Angajați
2
Datorii
175.015
Active imobilizate
31.837
Active circulante
7.300
Capitaluri proprii
-135.878
Venituri totale
334.489
Cheltuieli totale
308.418
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.300
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.556
Rezultat net
-56.645
Angajați
2
Datorii
262.896
Active imobilizate
117.418
Active circulante
961
Capitaluri proprii
-144.517
Venituri totale
296.979
Cheltuieli totale
347.626
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
961
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.344
Rezultat net
-113.501
Angajați
3
Datorii
305.128
Active imobilizate
207.922
Active circulante
9.334
Capitaluri proprii
-87.872
Venituri totale
298.344
Cheltuieli totale
409.308
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
294.624
Rezultat net
25.429
Angajați
4
Datorii
363.662
Active imobilizate
293.272
Active circulante
96.019
Capitaluri proprii
25.629
Venituri totale
294.641
Cheltuieli totale
266.852
Stocuri
—
Creanțe
990
Casă și conturi la bănci
95.029
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.254
Rezultat net
146.934
Angajați
4
Datorii
14.004
Active imobilizate
—
Active circulante
161.138
Capitaluri proprii
147.134
Venituri totale
296.254
Cheltuieli totale
146.949
Stocuri
—
Creanțe
125.162
Casă și conturi la bănci
35.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
260.701
Rezultat net
191.710
Angajați
2
Datorii
10.541
Active imobilizate
—
Active circulante
139.640
Capitaluri proprii
129.099
Venituri totale
260.701
Cheltuieli totale
66.726
Stocuri
—
Creanțe
2.914
Casă și conturi la bănci
136.726
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-10-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Dosar 25897/55/20242024-12-19 · Judecătoria ARAD · Reclamant

pretenţii · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2025-05-14 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta TECHNOSTAR EVOLUTION S.R.L. în contradictoriu cu pârâta ALLIANZ ŢIRIAC ASIGURĂRI S.A., ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Arad. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instanţei astăzi, 14.05.2025.

Document: Hotarare 1853/2025 · 2025-05-14

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24883472
Număr de înregistrare
J02/2163/2008
Înmatriculare
17 decembrie 2008
EUID
ROONRC.J02/2163/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
GEORGE COŞBUC 34 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GEORGE COŞBUC 34 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
26 octombrie 2015
Înregistrare fiscală
10 aprilie 2024
Telefon
0743374999 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEDELCU FLAVIUS-SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TECHNOSTAR EVOLUTION SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 26.10.2015
Înregistrare fiscală
18 decembrie 2008
Număr registrul comerțului
J02/2163/2008
Cod CAEN
6832
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. ABRUD, NR.76, BL.217, ET.1, AP.4
Cod poștal fiscal
310279
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310018
Strada domiciliului fiscal
Str. Abrud
Numărul domiciliului fiscal
76
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310279

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 6832
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI