Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TECHSIB SOLUTION SRL

TECHSIB SOLUTION SRL

CUI 28245388 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TECHSIB SOLUTION SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 796,8 K lei, față de 726,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,5%

Marja netă calculată este 0,5% în 2025, față de 9,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+363,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025796,8 K lei+9,7% față de anul anterior2020: 242.7812021: 299.6742022: 417.0492023: 402.9682024: 726.3182025: 796.807
Rezultat net 20254 K lei-94,2% față de anul anterior2020: 43.9782021: 26.0322022: 86.2172023: 39.2532024: 69.6372025: 4.032
Angajați 20255+25% față de anul anterior2020: 42021: 42022: 42023: 42024: 42025: 5
Capitaluri proprii 20254,3 K lei-97,8% față de anul anterior2020: 44.1782021: 70.2092022: 86.4172023: 125.6702024: 195.3072025: 4.272
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0398 K797 K2020: 242,8 K lei242,8 K20202021: 299,7 K lei299,7 K20212022: 417 K lei417 K20222023: 403 K lei403 K20232024: 726,3 K lei726,3 K20242025: 796,8 K lei796,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,3%20,7%2020: 18,1%18,1%20202021: 8,7%8,7%20212022: 20,7%20,7%20222023: 9,7%9,7%20232024: 9,6%9,6%20242025: 0,5%0,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,8% · n=6.999

Cifra de afaceri: +9,7% față de anul anterior.Marjă netă 0,5% · -9,1 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024195,3 K lei
20254,3 K lei

Datorii raportate

2024223,2 K lei
2025336,4 K lei

Disponibilități bănești

2024270,9 K lei
202562,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri403 K lei726,3 K lei796,8 K lei+9,7% față de anul anterior
Rezultat net39,3 K lei69,6 K lei4 K lei-94,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii125,7 K lei195,3 K lei4,3 K lei-97,8% față de anul anterior
Datorii102,8 K lei223,2 K lei336,4 K lei+50,7% față de anul anterior
Creanțe75,3 K lei34,2 K lei158,6 K lei+363,1% față de anul anterior
Angajați445+25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,5%9,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,8% (n=6.999) · 2024: 12,3% (n=889)

Rezultat / active (A+B)1,2%16,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=5.568) · 2024: 13,4% (n=687)

Rezultat / capitaluri proprii94,4%35,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=6.327) · 2024: 42,1% (n=789)

Vânzări per angajat159.361 lei181.580 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 191.347 lei (n=5.668) · 2024: 192.249 lei (n=700)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)1,3%46,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,1% (n=5.568) · 2024: 47,4% (n=687)

Datorii / active (A+B)98,7%53,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,9% (n=5.568) · 2024: 52,2% (n=687)

Ponderea activelor imobilizate13,6%4,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,1% (n=5.568) · 2024: 12,7% (n=687)

Active circulante / datorii totale0,88×1,79×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,34× (n=8.188) · 2024: 1,54× (n=1.006)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări71,6 zile17 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 78,4 zile (n=6.537) · 2024: 55,2 zile (n=837)

Stocuri în zile de vânzări33 zile46,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 17,2 zile (n=4.056) · 2024: 28,6 zile (n=615)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
796.807
Rezultat net
4.032
Angajați
5
Datorii
336.410
Active imobilizate
46.320
Active circulante
294.362
Capitaluri proprii
4.272
Venituri totale
805.647
Cheltuieli totale
780.602
Stocuri
72.991
Creanțe
158.575
Casă și conturi la bănci
62.796
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
726.318
Rezultat net
69.637
Angajați
4
Datorii
223.217
Active imobilizate
19.065
Active circulante
399.459
Capitaluri proprii
195.307
Venituri totale
728.443
Cheltuieli totale
641.656
Stocuri
94.316
Creanțe
34.240
Casă și conturi la bănci
270.903
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
402.968
Rezultat net
39.253
Angajați
4
Datorii
102.755
Active imobilizate
30.427
Active circulante
199.193
Capitaluri proprii
125.670
Venituri totale
409.496
Cheltuieli totale
366.148
Stocuri
53.070
Creanțe
75.277
Casă și conturi la bănci
70.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.195
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
417.049
Rezultat net
86.217
Angajați
4
Datorii
184.099
Active imobilizate
42.530
Active circulante
230.481
Capitaluri proprii
86.417
Venituri totale
419.071
Cheltuieli totale
328.663
Stocuri
45.798
Creanțe
126.190
Casă și conturi la bănci
58.493
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.495
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
299.674
Rezultat net
26.032
Angajați
4
Datorii
67.692
Active imobilizate
24.726
Active circulante
116.970
Capitaluri proprii
70.209
Venituri totale
300.982
Cheltuieli totale
271.940
Stocuri
51.960
Creanțe
22.994
Casă și conturi la bănci
42.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.795
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
242.781
Rezultat net
43.978
Angajați
4
Datorii
92.331
Active imobilizate
33.202
Active circulante
108.402
Capitaluri proprii
44.178
Venituri totale
244.675
Cheltuieli totale
199.023
Stocuri
35.317
Creanțe
29.970
Casă și conturi la bănci
43.115
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.095
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-04-06Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-03-24 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Dosar 2533/85/20262026-09-25 · Tribunalul SIBIU · Reclamant

anulare act administrativ · Fond

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28245388
Număr de înregistrare
J32/289/2011
Înmatriculare
24 martie 2011
EUID
ROONRC.J32/289/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ROTARILOR 20 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ROTARILOR 20 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 martie 2011
Înregistrare fiscală
20 martie 2026
Telefon
0745662800 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOGDAN RADU IOAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TECHSIB SOLUTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.03.2011
Înregistrare fiscală
25 martie 2011
Număr registrul comerțului
J32/289/2011
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0745662800 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. ROTARILOR, NR.20, AP.III
Cod poștal fiscal
550255
Strada sediului
Str. Rotarilor
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550255
Strada domiciliului fiscal
Str. Rotarilor
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550255

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 martie 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2018
Actualizare TVA la încasare
17 ianuarie 2018
Publicare TVA la încasare
18 ianuarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL MIERCUREA SIBIULUI3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COLEGIUL TEHNIC TEXTIL1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

COMUNA LUDOS (PRIMARIA COMUNEI LUDOS SIBIU)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Sistem de supraveghere cu circuit inchis (Rev.2)2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Sisteme de detectare a incendiilor (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Sisteme de control al accesului (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de sisteme de alarma antiefractie (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Alte lucrari de instalare electrica (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

6 aprilie 2026Achiziție directă

Mentenanta sistem supraveghere video stradal loc.Dobarca

Autoritate: ORASUL MIERCUREA SIBIULUI

CPV 32235000-9 — Sistem de supraveghere cu circuit inchis (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32235000-9

Vezi detaliile atribuirii →
6.307 leiValoare publicată
6 aprilie 2026Achiziție directă

Mentenanta sistem cctv sediul Primariei

Autoritate: ORASUL MIERCUREA SIBIULUI

CPV 32235000-9 — Sistem de supraveghere cu circuit inchis (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 32235000-9

Vezi detaliile atribuirii →
909 leiValoare publicată
6 aprilie 2026Achiziție directă

Instalare sistem antiefractie Sala de sport si Depozit

Autoritate: ORASUL MIERCUREA SIBIULUI

CPV 45312200-9 — Lucrari de instalare de sisteme de alarma antiefractie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45312200-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.821 leiValoare publicată
22 iulie 2025Achiziție directă

Mentenata sistem iluminat stradal si cctv

Autoritate: COMUNA LUDOS (PRIMARIA COMUNEI LUDOS SIBIU)

CPV 45317000-2 — Alte lucrari de instalare electrica (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45317000-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.285 leiValoare publicată
17 februarie 2025Achiziție directă

RECONFIGURARE ALARMARE SISTEM DETECTIE INCENDIU

Autoritate: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

CPV 31625100-4 — Sisteme de detectare a incendiilor (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 31625100-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.959 leiValoare publicată
17 februarie 2025Achiziție directă

Mentenata control acces, mentenanta retea date

Autoritate: COLEGIUL TEHNIC TEXTIL

CPV 42961100-1 — Sisteme de control al accesului (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42961100-1

Vezi detaliile atribuirii →
714 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 3311 Rev. 2Repararea articolelor fabricate din metal

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4675 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4743 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8020 Rev. 2Activități de servicii privind sistemele de securizare

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 9512 Rev. 2Repararea echipamentelor de comunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuStrada RotarilorCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI