Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TEHNIC LIFT S.R.L.

TEHNIC LIFT S.R.L.

CUI 38977151 · SRL· Bucureşti Sectorul 5

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TEHNIC LIFT S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 5. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+23,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 367,1 K lei, față de 297,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut8,7%

Marja netă calculată este 8,7% în 2025, față de -17,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+23,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025367,1 K lei+23,3% față de anul anterior2020: 93.8582021: 55.5202022: 138.4582023: 298.5222024: 297.7322025: 367.085
Rezultat net 202531,8 K lei+162,5% față de anul anterior2020: 11.9112021: -21.3732022: 29.2482023: 105.0022024: -50.8762025: 31.777
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025104,8 K lei-1,4% față de anul anterior2020: 44.2712021: 22.8982022: 52.1462023: 157.1482024: 106.2732025: 104.801
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0184 K367 K2020: 93,9 K lei93,9 K20202021: 55,5 K lei55,5 K20212022: 138,5 K lei138,5 K20222023: 298,5 K lei298,5 K20232024: 297,7 K lei297,7 K20242025: 367,1 K lei367,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-38,5%-1,7%35,2%Mediana sectorului (2025): 19,6% · n=2032020: 12,7%12,7%20202021: -38,5%-38,5%20212022: 21,1%21,1%20222023: 35,2%35,2%20232024: -17,1%-17,1%20242025: 8,7%8,7%2025

Cifra de afaceri: +23,3% față de anul anterior. Marja netă: 8,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii104,8 K lei-1,4% față de anul anterior
Datorii107,9 K lei-20,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri298,5 K lei297,7 K lei367,1 K lei+23,3% față de anul anterior
Rezultat net105 K lei-50,9 K lei31,8 K lei+162,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii157,1 K lei106,3 K lei104,8 K lei-1,4% față de anul anterior
Datorii4,8 K lei135,3 K lei107,9 K lei-20,2% față de anul anterior
Creanțe34,7 K lei35,7 K lei44 K lei+23,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,7%19,6%n=203-17,1%12,5%n=1.000
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)49,3%48,5%n=17044%49,8%n=797
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)50,7%49,8%n=17056%48,5%n=797
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,5%15,3%n=17059,1%17%n=797
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)14,9%20,1%n=170-21,1%10,7%n=797
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive30,3%85,2%n=189-47,9%41,1%n=935
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,06×1,56×n=2320,73×1,5×n=1.194
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36043,16 zile101,13 zilen=18943,21 zile70,93 zilen=937
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați367.085 lei221.351 lein=173297.732 lei175.430 lein=849

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
367.085
Rezultat net
31.777
Angajați
1
Datorii
107.892
Active imobilizate
98.808
Active circulante
113.885
Capitaluri proprii
104.801
Venituri totale
367.085
Cheltuieli totale
329.820
Stocuri
—
Creanțe
44.006
Casă și conturi la bănci
69.879
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.732
Rezultat net
-50.876
Angajați
1
Datorii
135.285
Active imobilizate
142.801
Active circulante
98.757
Capitaluri proprii
106.273
Venituri totale
297.732
Cheltuieli totale
345.780
Stocuri
—
Creanțe
35.740
Casă și conturi la bănci
63.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
298.522
Rezultat net
105.002
Angajați
1
Datorii
4.765
Active imobilizate
—
Active circulante
161.913
Capitaluri proprii
157.148
Venituri totale
298.522
Cheltuieli totale
190.596
Stocuri
20.803
Creanțe
34.715
Casă și conturi la bănci
106.395
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.458
Rezultat net
29.248
Angajați
1
Datorii
3.079
Active imobilizate
—
Active circulante
55.225
Capitaluri proprii
52.146
Venituri totale
138.458
Cheltuieli totale
105.630
Stocuri
2.162
Creanțe
7.264
Casă și conturi la bănci
45.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.520
Rezultat net
-21.373
Angajați
1
Datorii
12.025
Active imobilizate
—
Active circulante
34.923
Capitaluri proprii
22.898
Venituri totale
55.520
Cheltuieli totale
75.427
Stocuri
491
Creanțe
1.237
Casă și conturi la bănci
33.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
93.858
Rezultat net
11.911
Angajați
1
Datorii
10.139
Active imobilizate
—
Active circulante
54.410
Capitaluri proprii
44.271
Venituri totale
93.858
Cheltuieli totale
79.512
Stocuri
14.909
Creanțe
6.290
Casă și conturi la bănci
33.211
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38977151
Număr de înregistrare
J2018003184405
Înmatriculare
7 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018003184405
Formă juridică
SRL
Sediu social
SĂLAJ 21 35 Bucureşti Sectorul 5 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale SĂLAJ 21 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 2018
Înregistrare fiscală
28 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBANU LIVIU NICUŞOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TEHNIC LIFT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.2018
Înregistrare fiscală
7 martie 2018
Număr registrul comerțului
J2018003184405
Cod CAEN
4324
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ALE SĂLAJ, NR.21, CAMERA 1, BL.35, SC.1, ET.3, AP.14
Cod poștal fiscal
51908
Strada sediului
Aleea Sălaj
Numărul sediului
21
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
51908
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Aleea Sălaj
Numărul domiciliului fiscal
21
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
51908
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 2562 Rev. 2Operațiuni de mecanică generală

CAEN 3312 Rev. 2Repararea mașinilor

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 5CAEN 4324
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI