Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TEHNO DM INDUSTRIAL S.R.L.

TEHNO DM INDUSTRIAL S.R.L.

CUI 40821889 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TEHNO DM INDUSTRIAL S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 4,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-25,8%

Datoriile raportate sunt 318,8 K lei în 2025, față de 429,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-5,3% față de anul anterior2020: 662.3692021: 1.273.3702022: 1.532.6202023: 1.950.4942024: 1.191.4132025: 1.127.840
Rezultat net 202513,6 K lei-74,4% față de anul anterior2020: 14.0042021: 249.5402022: 195.0122023: 182.3882024: 53.1272025: 13.606
Angajați 20251-50% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 202514,1 K lei-73,7% față de anul anterior2020: 14.2442021: 249.9842022: 195.4922023: 370.8082024: 53.6072025: 14.086
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0975 K2 mil.2020: 662,4 K lei662,4 K20202021: 1,3 mil. lei1,3 mil.20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,8%19,6%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592020: 2,1%2,1%20202021: 19,6%19,6%20212022: 12,7%12,7%20222023: 9,4%9,4%20232024: 4,5%4,5%20242025: 1,2%1,2%2025

Cifra de afaceri: -5,3% față de anul anterior. Marja netă: 1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii14,1 K lei-73,7% față de anul anterior
Datorii318,8 K lei-25,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei1,2 mil. lei1,1 mil. lei-5,3% față de anul anterior
Rezultat net182,4 K lei53,1 K lei13,6 K lei-74,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii370,8 K lei53,6 K lei14,1 K lei-73,7% față de anul anterior
Datorii175,6 K lei429,4 K lei318,8 K lei-25,8% față de anul anterior
Creanțe202,3 K lei207,1 K lei66,6 K lei-67,9% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,2%10,6%n=7.9594,5%8,5%n=8.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)4,2%41,3%n=6.02011%45,2%n=6.042
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)96,1%57,2%n=6.02088,2%53,5%n=6.042
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)37,5%15,7%n=6.0208%15,1%n=6.042
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)4,1%11,4%n=6.01810,9%8,4%n=6.039
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive96,6%49,8%n=6.87399,1%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,65×1,3×n=9.1691,04×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,24 zile60,42 zilen=7.25162,58 zile57,1 zilen=7.310
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36030,15 zile20,03 zilen=4.47023,79 zile20,48 zilen=4.474
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.127.840 lei164.761 lein=6.316595.707 lei144.651 lein=6.671

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.127.840
Rezultat net
13.606
Angajați
1
Datorii
318.798
Active imobilizate
124.316
Active circulante
207.345
Capitaluri proprii
14.086
Venituri totale
1.189.530
Cheltuieli totale
1.156.921
Stocuri
94.459
Creanțe
66.551
Casă și conturi la bănci
46.335
Cheltuieli în avans
2.433
Venituri în avans
1.210
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.191.413
Rezultat net
53.127
Angajați
2
Datorii
429.397
Active imobilizate
39.066
Active circulante
447.568
Capitaluri proprii
53.607
Venituri totale
1.196.657
Cheltuieli totale
1.114.589
Stocuri
78.726
Creanțe
207.093
Casă și conturi la bănci
161.749
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.630
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.950.494
Rezultat net
182.388
Angajați
2
Datorii
175.631
Active imobilizate
70.464
Active circulante
482.024
Capitaluri proprii
370.808
Venituri totale
1.978.994
Cheltuieli totale
1.779.803
Stocuri
216.061
Creanțe
202.336
Casă și conturi la bănci
63.627
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.049
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.532.620
Rezultat net
195.012
Angajați
1
Datorii
678.368
Active imobilizate
118.063
Active circulante
751.659
Capitaluri proprii
195.492
Venituri totale
1.564.130
Cheltuieli totale
1.362.411
Stocuri
623.593
Creanțe
105.691
Casă și conturi la bănci
22.375
Cheltuieli în avans
4.138
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.273.370
Rezultat net
249.540
Angajați
1
Datorii
221.243
Active imobilizate
148.285
Active circulante
326.811
Capitaluri proprii
249.984
Venituri totale
1.287.991
Cheltuieli totale
1.024.688
Stocuri
162.804
Creanțe
58.943
Casă și conturi la bănci
105.064
Cheltuieli în avans
3.631
Venituri în avans
7.500
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
662.369
Rezultat net
14.004
Angajați
—
Datorii
81.349
Active imobilizate
45.720
Active circulante
49.033
Capitaluri proprii
14.244
Venituri totale
674.272
Cheltuieli totale
640.889
Stocuri
4.288
Creanțe
4.500
Casă și conturi la bănci
40.245
Cheltuieli în avans
840
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-03-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40821889
Număr de înregistrare
J2019001461356
Înmatriculare
21 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019001461356
Formă juridică
SRL
Sediu social
GAVRIL MUSICESCU 45A Municipiul Timişoara Timiş
Adresă fiscală
Str. GAVRIL MUSICESCU 45A Timişoara TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 martie 2019
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2025
Telefon
0724745803 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHERMAN DANIEL
administrator
GHERMAN MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TEHNO DM INDUSTRIAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2019
Înregistrare fiscală
21 martie 2019
Număr registrul comerțului
J2019001461356
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0724745803 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. GAVRIL MUSICESCU, NR.45A
Cod poștal fiscal
300086
Strada sediului
Str. Gavril Musicescu
Numărul sediului
45A
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300086
Strada domiciliului fiscal
Str. Gavril Musicescu
Numărul domiciliului fiscal
45A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300086

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 aprilie 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
2 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
2 aprilie 2019
Publicare TVA la încasare
3 aprilie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI