Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TEK FOOD PRODUCTION S.R.L.

TEK FOOD PRODUCTION S.R.L.

CUI 42148682 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TEK FOOD PRODUCTION S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-27,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 23,8 mil. lei, față de 32,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,8%

Datoriile raportate sunt 5,4 mil. lei în 2025, față de 5,9 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202523,8 mil. lei-27,7% față de anul anterior2020: 6.268.3522021: 13.144.1682022: 32.579.5232023: 35.775.4142024: 32.860.7902025: 23.768.778
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 746.5572021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202540-9,1% față de anul anterior2020: 192021: 262022: 312023: 412024: 442025: 40
Capitaluri proprii 20253,6 mil. lei+2,6% față de anul anterior2020: 746.7572021: 931.7462022: 1.649.0782023: 2.894.0712024: 3.524.1442025: 3.616.953
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate018 mil.36 mil.2020: 6,3 mil. lei6,3 mil.20202021: 13,1 mil. lei13,1 mil.20212022: 32,6 mil. lei32,6 mil.20222023: 35,8 mil. lei35,8 mil.20232024: 32,9 mil. lei32,9 mil.20242025: 23,8 mil. lei23,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6%11,9%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1472020: 11,9%11,9%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: -27,7% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,6 mil. lei+2,6% față de anul anterior
Datorii5,4 mil. lei-7,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri35,8 mil. lei32,9 mil. lei23,8 mil. lei-27,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii2,9 mil. lei3,5 mil. lei3,6 mil. lei+2,6% față de anul anterior
Datorii5,2 mil. lei5,9 mil. lei5,4 mil. lei-7,8% față de anul anterior
Creanțe3,1 mil. lei2,1 mil. lei1,9 mil. lei-9,3% față de anul anterior
Angajați414440-9,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1470%0%n=164
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)40,1%44,7%n=15837,6%42,5%n=175
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)60,2%53,6%n=15862,8%53,7%n=175
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)46,9%49,6%n=15863,9%46,1%n=175
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1570%0%n=174
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1370%0%n=151
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,88×0,95×n=1640,57×0,97×n=185
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36028,9 zile29,48 zilen=14823,06 zile25,75 zilen=165
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36042,12 zile22,6 zilen=1468,54 zile20,99 zilen=163
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați594.219 lei432.309 lein=148746.836 lei425.255 lein=161

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
23.768.778
Rezultat net
0
Angajați
40
Datorii
5.428.101
Active imobilizate
4.227.110
Active circulante
4.787.129
Capitaluri proprii
3.616.953
Venituri totale
25.112.863
Cheltuieli totale
24.888.202
Stocuri
2.781.054
Creanțe
1.908.344
Casă și conturi la bănci
97.731
Cheltuieli în avans
30.815
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.860.790
Rezultat net
0
Angajați
44
Datorii
5.887.001
Active imobilizate
5.994.329
Active circulante
3.383.324
Capitaluri proprii
3.524.144
Venituri totale
32.779.198
Cheltuieli totale
31.927.337
Stocuri
779.815
Creanțe
2.104.994
Casă și conturi la bănci
498.515
Cheltuieli în avans
33.492
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
35.775.414
Rezultat net
0
Angajați
41
Datorii
5.157.972
Active imobilizate
4.027.475
Active circulante
4.014.828
Capitaluri proprii
2.894.071
Venituri totale
35.729.668
Cheltuieli totale
34.716.234
Stocuri
726.523
Creanțe
3.137.532
Casă și conturi la bănci
150.773
Cheltuieli în avans
9.740
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.579.523
Rezultat net
0
Angajați
31
Datorii
3.413.997
Active imobilizate
2.613.606
Active circulante
2.449.469
Capitaluri proprii
1.649.078
Venituri totale
32.290.827
Cheltuieli totale
31.364.334
Stocuri
832.688
Creanțe
1.252.821
Casă și conturi la bănci
363.960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
13.144.168
Rezultat net
0
Angajați
26
Datorii
1.650.278
Active imobilizate
796.038
Active circulante
1.785.986
Capitaluri proprii
931.746
Venituri totale
13.206.537
Cheltuieli totale
12.986.475
Stocuri
392.342
Creanțe
1.152.073
Casă și conturi la bănci
241.571
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.268.352
Rezultat net
746.557
Angajați
19
Datorii
905.648
Active imobilizate
420.310
Active circulante
1.232.095
Capitaluri proprii
746.757
Venituri totale
6.422.760
Cheltuieli totale
5.629.710
Stocuri
269.678
Creanțe
531.836
Casă și conturi la bănci
430.581
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-01-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42148682
Număr de înregistrare
J2020000788405
Înmatriculare
23 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J2020000788405
Formă juridică
SRL
Sediu social
Taberei 59A 727A Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Drm Taberei 59A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 2020
Înregistrare fiscală
24 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FARCAȘIU SIMONA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TEK FOOD PRODUCTION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.2020
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J2020000788405
Cod CAEN
1013
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM TABEREI, NR.59A, CAMERA NR.1, BL.727A, SC.A, ET.1, AP.6
Strada sediului
Drm. Taberei
Numărul sediului
59A
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA NR.1
Strada domiciliului fiscal
Drm. Taberei
Numărul domiciliului fiscal
59A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA NR.1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
5 februarie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Prahova1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
TEK FOOD PRODUCTION SRL - PUNCT DE LUCRU42310074Prahova

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 791.769 lei · 17 noiembrie 2025

Sprijinirea investiţiilor în noi capacităţi de producere a energiei electrice produsă din surse regenerabile pentru autoconsumul întreprinderilor din cadrul sectorului agricol și industriei alimentare (Ordinul 70/2023)17 noiembrie 2025 · SA.110881/2023 · 791.769 lei

ajutoare pentru investiții destinate promovării producției de energie din surse regenerabile (articolul 41)

fonduri nerambursabile · Ministerul Energiei

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 1013

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 1032 Rev. 3Fabricarea sucurilor de fructe și legume

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 3511 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 1013
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI