Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TELINVEST SMART COMPANY S.R.L.

TELINVEST SMART COMPANY S.R.L.

CUI 42658401 · SRL· Municipiul Buzău· Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate161.532 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

TELINVEST SMART COMPANY S.R.L. are sediul în Municipiul Buzău și raportează activitatea lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

161.532 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Datoriile au crescut+11,7%

Datoriile raportate sunt 498,9 K lei în 2024, față de 446,6 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 111.2862021: 149.4582022: 30.000
Rezultat net 2024-64,9 K leiPierdere redusă cu 44,9%2020: 18.9142021: -88.0682022: -205.4882023: -117.8112024: -64.876
Angajați 20241-50% față de anul anterior2020: 22021: 52022: 42023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2024-457,9 K leiDeficit de capital majorat cu 16,7%2020: 19.1142021: -68.9542022: -274.4422023: -392.2522024: -457.877
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate075 K149 K2020: 111,3 K lei111,3 K20202021: 149,5 K lei149,5 K20212022: 30 K lei30 K2022—2023—2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-685%-334%17%2020: 17%17%20202021: -58,9%-58,9%20212022: -685%-685%202220232024Reper 2024: mediana sectorului 15,4% · n=378

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-392,3 K lei
2024-457,9 K lei

Datorii raportate

2023446,6 K lei
2024498,9 K lei

Disponibilități bănești

20231,7 K lei
2024135 lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri30 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-205,5 K lei-117,8 K lei-64,9 K leiPierdere redusă cu 44,9%
Capitaluri proprii-274,4 K lei-392,3 K lei-457,9 K leiDeficit de capital majorat cu 16,7%
Datorii417,1 K lei446,6 K lei498,9 K lei+11,7% față de anul anterior
Creanțe88,2 K lei42,1 K lei30,3 K lei-28% față de anul anterior
Angajați421-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)-158,1%-216,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 9,1% (n=353) · 2023: 14,6% (n=329)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-1.115,6%-721,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 47,1% (n=353) · 2023: 47,8% (n=329)

Datorii / active (A+B)1.215,6%821,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 51,7% (n=353) · 2023: 48,7% (n=329)

Ponderea activelor imobilizate23,3%17,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 19,7% (n=353) · 2023: 16,5% (n=329)

Active circulante / datorii totale0,06×0,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,36× (n=490) · 2023: 1,4× (n=459)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-64.876
Angajați
1
Datorii
498.919
Active imobilizate
9.579
Active circulante
31.463
Capitaluri proprii
-457.877
Venituri totale
6.545
Cheltuieli totale
71.356
Stocuri
1.038
Creanțe
30.290
Casă și conturi la bănci
135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-117.811
Angajați
2
Datorii
446.635
Active imobilizate
9.579
Active circulante
44.804
Capitaluri proprii
-392.252
Venituri totale
—
Cheltuieli totale
117.811
Stocuri
1.038
Creanțe
42.084
Casă și conturi la bănci
1.682
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.000
Rezultat net
-205.488
Angajați
4
Datorii
417.069
Active imobilizate
19.806
Active circulante
122.821
Capitaluri proprii
-274.442
Venituri totale
35.065
Cheltuieli totale
240.202
Stocuri
34.101
Creanțe
88.170
Casă și conturi la bănci
550
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.458
Rezultat net
-88.068
Angajați
5
Datorii
191.683
Active imobilizate
30.033
Active circulante
92.696
Capitaluri proprii
-68.954
Venituri totale
149.458
Cheltuieli totale
236.031
Stocuri
33.747
Creanțe
58.122
Casă și conturi la bănci
827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.286
Rezultat net
18.914
Angajați
2
Datorii
97.702
Active imobilizate
40.261
Active circulante
76.555
Capitaluri proprii
19.114
Venituri totale
111.286
Cheltuieli totale
91.259
Stocuri
33.747
Creanțe
19.229
Casă și conturi la bănci
23.579
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

161.532 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-24

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

161.532 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-06-22 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat16.340 lei3.849 lei20.189 lei20.189 lei0 lei
Asigurări sociale92.345 lei29.111 lei121.456 lei121.456 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate17.740 lei2.147 lei19.887 lei19.887 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-23–2026-10-24 · verificat 2026-10-24.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42658401
Număr de înregistrare
J10/480/2020
Înmatriculare
22 iunie 2020
EUID
ROONRC.J10/480/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Dan al II-lea 33 Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Dan al II-lea 33 Buzău BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 iunie 2020
Înregistrare fiscală
11 august 2020

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROGOZ ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TELINVEST SMART COMPANY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.06.2020
Înregistrare fiscală
22 iunie 2020
Număr registrul comerțului
J10/480/2020
Cod CAEN
4222
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. DAN AL II-LEA, NR.33
Cod poștal fiscal
120225
Strada sediului
Str. Dan al II-lea
Numărul sediului
33
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120225
Strada domiciliului fiscal
Str. Dan al II-lea
Numărul domiciliului fiscal
33
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120225

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-24Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4222
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI