Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TEMAN OZTURK TRANSPORT S.R.L.

TEMAN OZTURK TRANSPORT S.R.L.

CUI 44751018 · SRL· Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TEMAN OZTURK TRANSPORT S.R.L. are sediul în Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-18,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,5 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,2%

Marja netă calculată este 3,2% în 2025, față de 15,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+29,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. lei-18,7% față de anul anterior2022: 1.053.9912023: 1.526.3342024: 1.830.3382025: 1.487.326
Rezultat net 202547 K lei-83,2% față de anul anterior2021: -14.6062022: 52.8392023: 53.8642024: 280.4462025: 46.995
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025419,7 K lei+12,6% față de anul anterior2021: -14.4062022: 38.4332023: 92.2972024: 372.7422025: 419.737
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0915 K2 mil.—20212022: 1,1 mil. lei1,1 mil.20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,7%15,3%Mediana sectorului (2025): 9% · n=8920212022: 5%5%20222023: 3,5%3,5%20232024: 15,3%15,3%20242025: 3,2%3,2%2025

Cifra de afaceri: -18,7% față de anul anterior. Marja netă: 3,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii419,7 K lei+12,6% față de anul anterior
Datorii418,9 K lei+55,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,8 mil. lei1,5 mil. lei-18,7% față de anul anterior
Rezultat net53,9 K lei280,4 K lei47 K lei-83,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii92,3 K lei372,7 K lei419,7 K lei+12,6% față de anul anterior
Datorii422,2 K lei269,5 K lei418,9 K lei+55,5% față de anul anterior
Creanțe465,7 K lei601 K lei776,5 K lei+29,2% față de anul anterior
Angajați122+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,2%9%n=8915,3%7,4%n=1.775
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)50%29,6%n=6658%40,6%n=1.544
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)50%68,8%n=6642%60,2%n=1.544
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,1%20,2%n=661,7%16,9%n=1.544
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)5,6%6,2%n=6643,7%9,3%n=1.544
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive11,2%94,9%n=8075,2%46,9%n=1.700
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,98×1,21×n=1082,34×1,22×n=2.213
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360187,94 zile78,91 zilen=87118,21 zile83,74 zilen=1.708
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—1,74 zilen=420,1 zile1,68 zilen=716
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați743.663 lei274.891 lein=70915.169 lei334.466 lein=1.515

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.487.326
Rezultat net
46.995
Angajați
2
Datorii
418.923
Active imobilizate
8.811
Active circulante
829.849
Capitaluri proprii
419.737
Venituri totale
1.487.512
Cheltuieli totale
1.431.198
Stocuri
—
Creanțe
776.456
Casă și conturi la bănci
53.393
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.830.338
Rezultat net
280.446
Angajați
2
Datorii
269.472
Active imobilizate
10.625
Active circulante
631.589
Capitaluri proprii
372.742
Venituri totale
1.837.859
Cheltuieli totale
1.510.865
Stocuri
504
Creanțe
601.009
Casă și conturi la bănci
30.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.526.334
Rezultat net
53.864
Angajați
1
Datorii
422.232
Active imobilizate
—
Active circulante
514.529
Capitaluri proprii
92.297
Venituri totale
1.527.314
Cheltuieli totale
1.460.476
Stocuri
—
Creanțe
465.718
Casă și conturi la bănci
48.811
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.053.991
Rezultat net
52.839
Angajați
1
Datorii
205.796
Active imobilizate
—
Active circulante
244.229
Capitaluri proprii
38.433
Venituri totale
1.055.755
Cheltuieli totale
992.409
Stocuri
—
Creanțe
94.082
Casă și conturi la bănci
150.147
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-14.606
Angajați
1
Datorii
14.756
Active imobilizate
—
Active circulante
350
Capitaluri proprii
-14.406
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
14.606
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
350
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44751018
Număr de înregistrare
J2021005914233
Înmatriculare
27 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021005914233
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIRCEA VODĂ 39 Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MIRCEA VODĂ 39 Afumaţi ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
24 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
22 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ERTAN OZTURK
administrator
KOC OMER SEVKET

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TEMAN OZTURK TRANSPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 24.09.2021
Înregistrare fiscală
17 august 2021
Număr registrul comerțului
J23/5914/2021
Cod CAEN
5225
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT AFUMAŢI COM. AFUMAŢI, STR. MIRCEA VODĂ, NR.39, PARTER. CAMERA NR. 1
Strada sediului
Str. Mircea Vodă
Numărul sediului
39
Localitatea sediului
Sat Afumaţi Com. Afumaţi
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
PARTER. CAMERA NR. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Mircea Vodă
Numărul domiciliului fiscal
39
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Afumaţi Com. Afumaţi
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA NR. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Afumaţi, Comuna AfumaţiCAEN 5225
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI