Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TEMPUS COM SRL

TEMPUS COM SRL

CUI 2862460 · SRL· Municipiul Roman· Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TEMPUS COM SRL are sediul în Municipiul Roman și raportează activitatea comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+0,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 26,9 K lei, față de 26,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut78,3%

Marja netă calculată este 78,3% în 2024, față de 65,7% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+522%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202426,9 K lei+0,8% față de anul anterior2022: 26.5672023: 26.6502024: 26.864
Rezultat net 202421 K lei+20,2% față de anul anterior2022: 19.4832023: 17.5022024: 21.046
Angajați 20240Neschimbat față de anul anterior2022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 202457,3 K lei+58,1% față de anul anterior2022: 39.3872023: 36.2372024: 57.283
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 K27 K2022: 26,6 K lei26,6 K20222023: 26,7 K lei26,7 K20232024: 26,9 K lei26,9 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,2%78,3%2022: 73,3%73,3%20222023: 65,7%65,7%20232024: 78,3%78,3%2024Reper 2024: mediana sectorului 8,8% · n=762

Cifra de afaceri: +0,8% față de anul anterior.Marjă netă 78,3% · +12,7 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202336,2 K lei
202457,3 K lei

Datorii raportate

202326 K lei
20241,8 K lei

Disponibilități bănești

202320,6 K lei
20248,5 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri26,6 K lei26,7 K lei26,9 K lei+0,8% față de anul anterior
Rezultat net19,5 K lei17,5 K lei21 K lei+20,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii39,4 K lei36,2 K lei57,3 K lei+58,1% față de anul anterior
Datorii4,3 K lei26 K lei1,8 K lei-93,2% față de anul anterior
Creanțe1,7 K lei1,7 K lei10,7 K lei+522% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă78,3%65,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 8,8% (n=762) · 2023: 10,6% (n=772)

Rezultat / active (A+B)35,6%28,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 12% (n=613) · 2023: 12,2% (n=628)

Rezultat / capitaluri proprii36,7%48,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 25,4% (n=675) · 2023: 27,3% (n=693)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)97%58,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 56,5% (n=613) · 2023: 57,5% (n=628)

Datorii / active (A+B)3%41,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 43,2% (n=613) · 2023: 41,9% (n=628)

Ponderea activelor imobilizate67,5%64,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 13% (n=613) · 2023: 12% (n=628)

Active circulante / datorii totale10,82×0,86×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,5× (n=909) · 2023: 1,56× (n=939)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări142,9 zile23,2 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 38,9 zile (n=711) · 2023: 42,2 zile (n=727)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 48,1 zile (n=641) · 2023: 51,1 zile (n=663)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.864
Rezultat net
21.046
Angajați
0
Datorii
1.774
Active imobilizate
39.854
Active circulante
19.203
Capitaluri proprii
57.283
Venituri totale
26.864
Cheltuieli totale
1.809
Stocuri
0
Creanțe
10.667
Casă și conturi la bănci
8.536
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.650
Rezultat net
17.502
Angajați
0
Datorii
25.961
Active imobilizate
39.854
Active circulante
22.344
Capitaluri proprii
36.237
Venituri totale
26.650
Cheltuieli totale
5.814
Stocuri
0
Creanțe
1.715
Casă și conturi la bănci
20.629
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.567
Rezultat net
19.483
Angajați
0
Datorii
4.250
Active imobilizate
39.854
Active circulante
3.783
Capitaluri proprii
39.387
Venituri totale
26.567
Cheltuieli totale
6.287
Stocuri
0
Creanțe
1.715
Casă și conturi la bănci
2.068
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2009-06-11; reactivare la 2011-11-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2011-11-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2009-06-11; reactivare la 2011-11-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2011-11-30
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2862460
Număr de înregistrare
J1993000010276
Înmatriculare
4 ianuarie 1993
EUID
ROONRC.J1993000010276
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. STEFAN CEL MARE M10 Municipiul Roman Neamţ · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. STEFAN CEL MARE ROMAN NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 februarie 1993
Înregistrare fiscală
28 martie 2023
Telefon
0745240796 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARCAN IOAN-LUISS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TEMPUS COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.1993
Înregistrare fiscală
1 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1993000010276
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
0745240796 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. ŞTEFAN CEL MARE, BL.M10, ET.P2
Cod poștal fiscal
611004
Strada sediului
Str. Ştefan cel Mare
Localitatea sediului
Mun. Roman
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
611004
Strada domiciliului fiscal
Str. Ştefan cel Mare
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Roman
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
611004

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 1994
TVA până la
30 iunie 2009
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 noiembrie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
11 iunie 2009
Reactivare
30 noiembrie 2011
Publicarea deciziei
11 iunie 2009

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţMunicipiul RomanCAEN 4741
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI