Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TERAPII NATURALE ANANDA ŞI COMBINAREA LOR SRL

TERAPII NATURALE ANANDA ŞI COMBINAREA LOR SRL

CUI 31539618 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TERAPII NATURALE ANANDA ŞI COMBINAREA LOR SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-27,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 279,5 K lei, față de 383,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât2,6%

Marja netă calculată este 2,6% în 2025, față de 3,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-44,5%

Datoriile raportate sunt 149,3 K lei în 2025, față de 268,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025279,5 K lei-27,2% față de anul anterior2020: 598.0882021: 478.8062022: 391.9222023: 311.8622024: 383.6802025: 279.495
Rezultat net 20257,1 K lei-42,3% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 19.9902024: 12.3862025: 7.142
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 32023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025738 K lei+4,9% față de anul anterior2020: 664.5732021: 665.3402022: 671.0752023: 691.0652024: 703.4512025: 738.007
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0299 K598 K2020: 598,1 K lei598,1 K20202021: 478,8 K lei478,8 K20212022: 391,9 K lei391,9 K20222023: 311,9 K lei311,9 K20232024: 383,7 K lei383,7 K20242025: 279,5 K lei279,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,2%6,4%Mediana sectorului (2025): 2,4% · n=6452020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 6,4%6,4%20232024: 3,2%3,2%20242025: 2,6%2,6%2025

Cifra de afaceri: -27,2% față de anul anterior. Marja netă: 2,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii738 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii149,3 K lei-44,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri311,9 K lei383,7 K lei279,5 K lei-27,2% față de anul anterior
Rezultat net20 K lei12,4 K lei7,1 K lei-42,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii691,1 K lei703,5 K lei738 K lei+4,9% față de anul anterior
Datorii427,2 K lei268,9 K lei149,3 K lei-44,5% față de anul anterior
Creanțe7,8 K lei19,7 K lei10,6 K lei-46,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri2,6%2,4%n=6453,2%2,5%n=977
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)105%20,2%n=50393,9%26,5%n=771
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)21,2%79,1%n=50335,9%73,3%n=771
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)90,9%14,7%n=50388,3%13,4%n=771
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1%0,7%n=5021,7%1,5%n=771
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive1%18,9%n=4721,8%19,2%n=739
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,43×0,82×n=8570,33×0,89×n=1.269
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36013,69 zile11,45 zilen=57918,49 zile9,04 zilen=852
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36054,89 zile57,14 zilen=57340,54 zile59,29 zilen=864
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați279.495 lei280.141 lein=455383.680 lei274.235 lein=711

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
279.495
Rezultat net
7.142
Angajați
1
Datorii
149.316
Active imobilizate
638.720
Active circulante
64.306
Capitaluri proprii
738.007
Venituri totale
279.499
Cheltuieli totale
263.972
Stocuri
42.612
Creanțe
10.625
Casă și conturi la bănci
11.069
Cheltuieli în avans
184.297
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
383.680
Rezultat net
12.386
Angajați
1
Datorii
268.889
Active imobilizate
661.783
Active circulante
87.477
Capitaluri proprii
703.451
Venituri totale
383.717
Cheltuieli totale
359.819
Stocuri
43.210
Creanțe
19.705
Casă și conturi la bănci
24.562
Cheltuieli în avans
223.080
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
311.862
Rezultat net
19.990
Angajați
1
Datorii
427.238
Active imobilizate
845.872
Active circulante
50.502
Capitaluri proprii
691.065
Venituri totale
311.894
Cheltuieli totale
288.785
Stocuri
32.933
Creanțe
7.752
Casă și conturi la bănci
9.817
Cheltuieli în avans
221.929
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
391.922
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
451.211
Active imobilizate
880.339
Active circulante
39.881
Capitaluri proprii
671.075
Venituri totale
391.922
Cheltuieli totale
371.822
Stocuri
29.597
Creanțe
5.368
Casă și conturi la bănci
4.916
Cheltuieli în avans
202.066
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
478.806
Rezultat net
0
Angajați
3
Datorii
704.478
Active imobilizate
913.431
Active circulante
286.558
Capitaluri proprii
665.340
Venituri totale
550.763
Cheltuieli totale
544.889
Stocuri
159.993
Creanțe
94.436
Casă și conturi la bănci
32.129
Cheltuieli în avans
169.829
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
598.088
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
936.208
Active imobilizate
1.165.633
Active circulante
336.638
Capitaluri proprii
664.573
Venituri totale
609.615
Cheltuieli totale
509.621
Stocuri
131.031
Creanțe
127.182
Casă și conturi la bănci
78.425
Cheltuieli în avans
98.510
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-04-19 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31539618
Număr de înregistrare
J40/5245/2013
Înmatriculare
19 aprilie 2013
EUID
ROONRC.J40/5245/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
BARBU VĂCĂRESCU 119 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BARBU VĂCĂRESCU 119 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
19 aprilie 2013
Înregistrare fiscală
6 decembrie 2023
Telefon
0755494043 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MICLĂUŞ MARIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TERAPII NATURALE ANANDA ŞI COMBINAREA LOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 19.04.2013
Înregistrare fiscală
19 aprilie 2013
Număr registrul comerțului
J40/5245/2013
Cod CAEN
4729
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0755494043 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. BARBU VĂCĂRESCU, NR.119, SUBSOL
Cod poștal fiscal
20272
Strada sediului
Str. Barbu Văcărescu
Numărul sediului
119
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20272
Detalii sediu
SUBSOL
Strada domiciliului fiscal
Str. Barbu Văcărescu
Numărul domiciliului fiscal
119
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20272
Detalii domiciliu fiscal
SUBSOL

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8560 Rev. 2Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

CAEN 8710 Rev. 2Activități ale centrelor de îngrijire medicală

CAEN 8720 Rev. 2Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale

CAEN 8810 Rev. 2Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure

CAEN 8899 Rev. 2Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4729
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI