Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TERASA LAURA & FLORIN S.R.L.

TERASA LAURA & FLORIN S.R.L.

CUI 41256945 · SRL· Sat Baciu, Comuna Blejeşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

TERASA LAURA & FLORIN S.R.L. are sediul în Sat Baciu, Comuna Blejeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-7,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 148 K lei, față de 160,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut5,6%

Marja netă calculată este 5,6% în 2025, față de -4,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-18,4%

Datoriile raportate sunt 30,5 K lei în 2025, față de 37,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025148 K lei-7,6% față de anul anterior2021: 17.8542022: 228.0162023: 203.6282024: 160.0842025: 147.983
Rezultat net 20258,3 K lei+207,3% față de anul anterior2021: -2.5802022: 20.8492023: -8.5772024: -7.7502025: 8.318
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202511,7 K lei+444% față de anul anterior2021: -2.3802022: 18.4692023: 9.8922024: 2.1422025: 11.653
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0114 K228 K2021: 17,9 K lei17,9 K20212022: 228 K lei228 K20222023: 203,6 K lei203,6 K20232024: 160,1 K lei160,1 K20242025: 148 K lei148 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14,5%-2,7%9,1%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=73122021: -14,5%-14,5%20212022: 9,1%9,1%20222023: -4,2%-4,2%20232024: -4,8%-4,8%20242025: 5,6%5,6%2025

Cifra de afaceri: -7,6% față de anul anterior. Marja netă: 5,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii11,7 K lei+444% față de anul anterior
Datorii30,5 K lei-18,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri203,6 K lei160,1 K lei148 K lei-7,6% față de anul anterior
Rezultat net-8,6 K lei-7,8 K lei8,3 K lei+207,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,9 K lei2,1 K lei11,7 K lei+444% față de anul anterior
Datorii30,9 K lei37,4 K lei30,5 K lei-18,4% față de anul anterior
Creanțe2,5 K lei4,8 K lei3 K lei-36,6% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,6%1,5%n=7.312-4,8%1,6%n=8.153
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,6%8,4%n=5.9445,4%16,2%n=6.469
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)72,4%90,3%n=5.94494,6%83,3%n=6.469
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,1%26,4%n=5.94435,8%24,4%n=6.469
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,7%0%n=5.938-19,6%0%n=6.460
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive71,4%16,4%n=5.316-361,8%13,7%n=5.972
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,16×0,7×n=9.4880,68×0,75×n=10.446
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,42 zile15,2 zilen=6.67910,82 zile14,21 zilen=7.268
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36041,47 zile34,9 zilen=6.52829,3 zile37,13 zilen=7.157
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați147.983 lei156.684 lein=5.444160.084 lei141.700 lein=6.190

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.983
Rezultat net
8.318
Angajați
1
Datorii
30.511
Active imobilizate
6.789
Active circulante
35.375
Capitaluri proprii
11.653
Venituri totale
159.847
Cheltuieli totale
146.691
Stocuri
17.047
Creanțe
3.049
Casă și conturi la bănci
15.279
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.084
Rezultat net
-7.750
Angajați
1
Datorii
37.374
Active imobilizate
14.133
Active circulante
25.383
Capitaluri proprii
2.142
Venituri totale
165.271
Cheltuieli totale
168.114
Stocuri
13.028
Creanțe
4.811
Casă și conturi la bănci
7.544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
203.628
Rezultat net
-8.577
Angajați
2
Datorii
30.944
Active imobilizate
22.900
Active circulante
17.936
Capitaluri proprii
9.892
Venituri totale
208.751
Cheltuieli totale
215.195
Stocuri
12.093
Creanțe
2.520
Casă și conturi la bănci
3.323
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.016
Rezultat net
20.849
Angajați
1
Datorii
10.359
Active imobilizate
11.550
Active circulante
17.278
Capitaluri proprii
18.469
Venituri totale
233.581
Cheltuieli totale
210.369
Stocuri
12.666
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.854
Rezultat net
-2.580
Angajați
1
Datorii
16.453
Active imobilizate
—
Active circulante
14.073
Capitaluri proprii
-2.380
Venituri totale
18.104
Cheltuieli totale
20.141
Stocuri
9.212
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.861
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-06-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41256945
Număr de înregistrare
J2019000582348
Înmatriculare
12 iunie 2019
EUID
ROONRC.J2019000582348
Formă juridică
SRL
Sediu social
PITEŞTI 138 Sat Baciu, Comuna Blejeşti Teleorman · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos PITEŞTI 138 Baciu TELEORMAN
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 iunie 2019
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2025
Telefon
0766686991 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OLTEANU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TERASA LAURA & FLORIN S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.06.2019
Înregistrare fiscală
12 iunie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000582348
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Videle

Contact și adrese

Telefon
0766686991 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TELEORMAN, SAT BACIU COM. BLEJEŞTI, STR. PITEŞTI, NR.138
Cod poștal fiscal
147016
Strada sediului
Str. Piteşti
Numărul sediului
138
Localitatea sediului
Sat Baciu Com. Blejeşti
Județul sediului
TELEORMAN
Codul poștal al sediului
147016
Strada domiciliului fiscal
Str. Piteşti
Numărul domiciliului fiscal
138
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baciu Com. Blejeşti
Județul domiciliului fiscal
TELEORMAN
Cod poștal domiciliu fiscal
147016

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TeleormanSat Baciu, Comuna BlejeştiCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI