Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TERMOIZOCONSTRUCT SRL

TERMOIZOCONSTRUCT SRL

CUI 6801695 · SRL· Sat Borleşti, Comuna Borleşti· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2026-08-19. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

TERMOIZOCONSTRUCT SRL are sediul în Sat Borleşti, Comuna Borleşti și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2026-08-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024119,7 K leiFără an comparabil2020: 131.0072022: 210.5682024: 119.694
Rezultat net 202416,9 K leiFără an comparabil2020: -15.6842022: -9.0552024: 16.858
Angajați 2024—Valoare curentă indisponibilă2020: 12022: 1
Capitaluri proprii 2024296,9 K leiFără an comparabil2020: 432.0292022: 324.2632024: 296.947
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0105 K211 K2020: 131 K lei131 K20202022: 210,6 K lei210,6 K20222024: 119,7 K lei119,7 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-12%1,1%14,1%2020: -12%-12%20202022: -4,3%-4,3%20222024: 14,1%14,1%2024Reper 2024: mediana sectorului 8,4% · n=33.726

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024296,9 K lei

Datorii raportate

20246,2 K lei

Disponibilități bănești

202429 K lei

Capital de lucru net

2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020222024Ultima variație
Cifră de afaceri131 K lei210,6 K lei119,7 K leiFără an comparabil
Rezultat net-15,7 K lei-9,1 K lei16,9 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii432 K lei324,3 K lei296,9 K leiFără an comparabil
Datorii43,6 K lei2 K lei6,2 K leiFără an comparabil
Creanțe445 K lei330 K lei274,2 K leiFără an comparabil
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2024
Marjă netă14,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / capitaluri proprii5,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 24,6% (n=31.114)

Capital și îndatorare

Indicator2024
Active circulante / datorii totale48,6×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2024
Creanțe în zile de vânzări824,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.694
Rezultat net
16.858
Angajați
—
Datorii
6.239
Active imobilizate
—
Active circulante
303.186
Capitaluri proprii
296.947
Venituri totale
119.696
Cheltuieli totale
97.402
Stocuri
—
Creanțe
274.213
Casă și conturi la bănci
28.973
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
210.568
Rezultat net
-9.055
Angajați
1
Datorii
2.000
Active imobilizate
—
Active circulante
299.200
Capitaluri proprii
324.263
Venituri totale
180.569
Cheltuieli totale
186.542
Stocuri
—
Creanțe
329.973
Casă și conturi la bănci
-30.773
Cheltuieli în avans
27.063
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.007
Rezultat net
-15.684
Angajați
1
Datorii
43.639
Active imobilizate
—
Active circulante
448.605
Capitaluri proprii
432.029
Venituri totale
133.498
Cheltuieli totale
147.831
Stocuri
—
Creanțe
445.026
Casă și conturi la bănci
3.579
Cheltuieli în avans
27.063
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-08-04Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-08-19. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-03-27 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6801695
Număr de înregistrare
J1994002627273
Înmatriculare
29 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994002627273
Formă juridică
SRL
Sediu social
Decebal 134 Sat Borleşti, Comuna Borleşti Neamţ
Adresă fiscală
Str Decebal 134 Borleşti NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
27 martie 2025
Înregistrare fiscală
30 aprilie 2026
Telefon
0233297466 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARIN NECULAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TERMOIZOCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 27.03.2025
Înregistrare fiscală
11 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J1994002627273
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ

Contact și adrese

Telefon
0233297466 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT BORLEŞTI COM. BORLEŞTI, STR. DECEBAL, NR.134
Cod poștal fiscal
617085
Strada sediului
Str. Decebal
Numărul sediului
134
Localitatea sediului
Sat Borleşti Com. Borleşti
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617085
Strada domiciliului fiscal
Str. Decebal
Numărul domiciliului fiscal
134
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Borleşti Com. Borleşti
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617085

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
3 iulie 2025
Perioada 1: TVA până la
1 mai 2026
Perioada 1: Anulare operată la
5 mai 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 1997
Perioada 2: TVA până la
18 februarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
19 februarie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 februarie 2018
TVA la încasare până la
1 februarie 2019
Actualizare TVA la încasare
7 ianuarie 2019
Publicare TVA la încasare
8 ianuarie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
19 august 2026
Publicarea deciziei
19 august 2026

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Scoala cu cls. I- VIII Nr. 1 Zanesti jud. Neamt1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de constructii (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

4 august 2025Achiziție directă

Reabilitare fatada gradinita nr.1 Loc. Zanesti Jud. Neamt

Autoritate: Scoala cu cls. I- VIII Nr. 1 Zanesti jud. Neamt

CPV 45000000-7 — Lucrari de constructii (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45000000-7

Vezi detaliile atribuirii →
449.963 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Borleşti, Comuna BorleştiCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI