Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TERMOVAR SRL

TERMOVAR SRL

CUI 12377021 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

TERMOVAR SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea comerț cu ridicata al altor produse intermediare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-12,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 40,5 K lei, față de 46,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-11,7%

Marja netă calculată este -11,7% în 2024, față de 7,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202440,5 K lei-12,6% față de anul anterior2020: 47.6542021: 47.0922022: 42.9652023: 46.3022024: 40.452
Rezultat net 2024-4,7 K leiTrecere pe pierdere2020: 4.2042021: 3.7812022: -3.5982023: 3.2712024: -4.738
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20242,7 K lei-63,7% față de anul anterior2020: 3.9802021: 7.7612022: 4.1632023: 7.4342024: 2.695
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 K48 K2020: 47,7 K lei47,7 K20202021: 47,1 K lei47,1 K20212022: 43 K lei43 K20222023: 46,3 K lei46,3 K20232024: 40,5 K lei40,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,7%-1,4%8,8%2020: 8,8%8,8%20202021: 8%8%20212022: -8,4%-8,4%20222023: 7,1%7,1%20232024: -11,7%-11,7%2024Reper 2024: mediana sectorului 5,1% · n=355

Cifra de afaceri: -12,6% față de anul anterior.Marjă netă -11,7% · -18,8 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20237,4 K lei
20242,7 K lei

Datorii raportate

20232,8 K lei
20243,6 K lei

Disponibilități bănești

20238,6 K lei
20243,5 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri43 K lei46,3 K lei40,5 K lei-12,6% față de anul anterior
Rezultat net-3,6 K lei3,3 K lei-4,7 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii4,2 K lei7,4 K lei2,7 K lei-63,7% față de anul anterior
Datorii3,1 K lei2,8 K lei3,6 K lei+28,8% față de anul anterior
Creanțe914 lei914 lei2,1 K lei+127% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-11,7%7,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 5,1% (n=355) · 2023: 5,6% (n=382)

Rezultat / active (A+B)—34,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 2,5% (n=328) · 2023: 2,4% (n=345)

Rezultat / capitaluri proprii-175,8%44%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 11,6% (n=336) · 2023: 13,3% (n=336)

Vânzări per angajat40.452 lei46.302 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 427.706 lei (n=251) · 2023: 408.909 lei (n=277)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)—77,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 34,9% (n=328) · 2023: 39,8% (n=345)

Datorii / active (A+B)—29,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 65,2% (n=328) · 2023: 60,3% (n=345)

Ponderea activelor imobilizate—-0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 12% (n=328) · 2023: 9,8% (n=345)

Active circulante / datorii totale1,56×3,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,11× (n=474) · 2023: 1,11× (n=494)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări18,5 zile7,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 69,4 zile (n=340) · 2023: 77,6 zile (n=365)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.452
Rezultat net
-4.738
Angajați
1
Datorii
3.592
Active imobilizate
—
Active circulante
5.616
Capitaluri proprii
2.695
Venituri totale
40.492
Cheltuieli totale
45.159
Stocuri
—
Creanțe
2.075
Casă și conturi la bănci
3.541
Cheltuieli în avans
671
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.302
Rezultat net
3.271
Angajați
1
Datorii
2.789
Active imobilizate
-2
Active circulante
9.554
Capitaluri proprii
7.434
Venituri totale
46.303
Cheltuieli totale
42.173
Stocuri
—
Creanțe
914
Casă și conturi la bănci
8.640
Cheltuieli în avans
671
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.965
Rezultat net
-3.598
Angajați
1
Datorii
3.054
Active imobilizate
-2
Active circulante
6.508
Capitaluri proprii
4.163
Venituri totale
42.971
Cheltuieli totale
45.280
Stocuri
—
Creanțe
914
Casă și conturi la bănci
5.594
Cheltuieli în avans
711
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.092
Rezultat net
3.781
Angajați
1
Datorii
2.991
Active imobilizate
25
Active circulante
9.890
Capitaluri proprii
7.761
Venituri totale
47.093
Cheltuieli totale
42.180
Stocuri
—
Creanțe
223
Casă și conturi la bănci
9.667
Cheltuieli în avans
837
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.654
Rezultat net
4.204
Angajați
1
Datorii
5.201
Active imobilizate
25
Active circulante
8.485
Capitaluri proprii
3.980
Venituri totale
47.660
Cheltuieli totale
42.097
Stocuri
—
Creanțe
488
Casă și conturi la bănci
7.997
Cheltuieli în avans
671
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare
2025-01-13Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
12377021
Număr de înregistrare
J40/9665/1999
Înmatriculare
2 noiembrie 1999
EUID
ROONRC.J40/9665/1999
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sos. Ştefan cel Mare 34 27 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILESCU FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TERMOVAR SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 09.02.2026
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 1999
Număr registrul comerțului
J40/9665/1999
Cod CAEN
4676
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. STEFAN CEL MARE, NR.34, BL.27, ET.8, AP.32
Cod poștal fiscal
20145
Strada sediului
Şos. Ştefan cel Mare
Numărul sediului
34
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Şos. Ştefan cel Mare
Numărul domiciliului fiscal
34
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20145

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
10 noiembrie 1999
TVA până la
1 februarie 2026
Anulare operată la
5 februarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2026
Actualizare TVA la încasare
5 februarie 2026
Publicare TVA la încasare
6 februarie 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC PANAIT SIRBU2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

13 ianuarie 2025Achiziție directă

Operator RSVTI

Autoritate: SPITALUL CLINIC PANAIT SIRBU

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
3.300 leiValoare publicată
24 aprilie 2024Achiziție directă

Operator RSVTI

Autoritate: SPITALUL CLINIC PANAIT SIRBU

CPV 71630000-3 — Servicii de inspectie si testare tehnica (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71630000-3

Vezi detaliile atribuirii →
8.800 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Șoseaua Ştefan Cel MareCAEN 4676
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI