Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TESOF TRANS LOGISTICS S.R.L.

TESOF TRANS LOGISTICS S.R.L.

CUI 44641686 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

TESOF TRANS LOGISTICS S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 418,1 K lei, față de 374 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât23,5%

Marja netă calculată este 23,5% în 2025, față de 27,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+22,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025418,1 K lei+11,8% față de anul anterior2021: 183.5712022: 393.0542023: 374.2602024: 374.0122025: 418.134
Rezultat net 202598,1 K lei-3,4% față de anul anterior2021: 82.0122022: 135.5662023: 122.7662024: 101.6172025: 98.119
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202598,4 K lei-3,4% față de anul anterior2021: 82.2122022: 135.8062023: 123.0062024: 101.8572025: 98.359
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0209 K418 K2021: 183,6 K lei183,6 K20212022: 393,1 K lei393,1 K20222023: 374,3 K lei374,3 K20232024: 374 K lei374 K20242025: 418,1 K lei418,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,3%44,7%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902021: 44,7%44,7%20212022: 34,5%34,5%20222023: 32,8%32,8%20232024: 27,2%27,2%20242025: 23,5%23,5%2025

Cifra de afaceri: +11,8% față de anul anterior. Marja netă: 23,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii98,4 K lei-3,4% față de anul anterior
Datorii175,6 K lei+172,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri374,3 K lei374 K lei418,1 K lei+11,8% față de anul anterior
Rezultat net122,8 K lei101,6 K lei98,1 K lei-3,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii123 K lei101,9 K lei98,4 K lei-3,4% față de anul anterior
Datorii13,6 K lei64,5 K lei175,6 K lei+172,3% față de anul anterior
Creanțe90 K lei115,1 K lei140,9 K lei+22,3% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri23,5%3,7%n=30.49027,2%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)35,9%24,6%n=27.272—28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)64,1%76,6%n=27.272—73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)40,5%32,1%n=27.272—31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)35,8%3,5%n=27.263—2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%26,7%n=25.15599,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,93×0,8×n=37.8802,58×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360121,28 zile61,23 zilen=29.162110,84 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,43 zile5,37 zilen=16.095—5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați418.134 lei278.223 lein=25.896374.012 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
418.134
Rezultat net
98.119
Angajați
1
Datorii
175.575
Active imobilizate
110.819
Active circulante
163.115
Capitaluri proprii
98.359
Venituri totale
418.426
Cheltuieli totale
311.667
Stocuri
500
Creanțe
140.869
Casă și conturi la bănci
21.746
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
374.012
Rezultat net
101.617
Angajați
1
Datorii
64.471
Active imobilizate
—
Active circulante
166.328
Capitaluri proprii
101.857
Venituri totale
374.012
Cheltuieli totale
266.634
Stocuri
—
Creanțe
115.149
Casă și conturi la bănci
51.179
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
374.260
Rezultat net
122.766
Angajați
1
Datorii
13.635
Active imobilizate
—
Active circulante
136.641
Capitaluri proprii
123.006
Venituri totale
374.260
Cheltuieli totale
247.826
Stocuri
657
Creanțe
90.017
Casă și conturi la bănci
45.967
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
393.054
Rezultat net
135.566
Angajați
1
Datorii
61.507
Active imobilizate
—
Active circulante
197.313
Capitaluri proprii
135.806
Venituri totale
393.054
Cheltuieli totale
253.636
Stocuri
1.882
Creanțe
142.339
Casă și conturi la bănci
53.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
183.571
Rezultat net
82.012
Angajați
1
Datorii
15.141
Active imobilizate
—
Active circulante
97.353
Capitaluri proprii
82.212
Venituri totale
183.571
Cheltuieli totale
99.760
Stocuri
—
Creanțe
55.118
Casă și conturi la bănci
42.235
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44641686
Număr de înregistrare
J40/12781/2021
Înmatriculare
26 iulie 2021
EUID
ROONRC.J40/12781/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIZIL 4 G11 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MIZIL 4 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 iulie 2021
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VACIU VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TESOF TRANS LOGISTICS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.07.2021
Înregistrare fiscală
26 iulie 2021
Număr registrul comerțului
J2021012781402
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR MIZIL, NR.4, CAMERA 4, BL.G11, SC.D, ET.1, AP.34
Cod poștal fiscal
32347
Strada sediului
Str. Mizil
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32347
Detalii sediu
CAMERA 4
Strada domiciliului fiscal
Str. Mizil
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32347
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 4

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 1 octombrie 2026
    • Adresă fiscală: MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. MIZIL, NR.4, CAMERA 4, BL.G11, SC.D, ET.1, AP.34 → MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR MIZIL, NR.4, CAMERA 4, BL.G11, SC.D, ET.1, AP.34
    • date generale.nrRegCom: J40/12781/2021 → J2021012781402

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI