Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/TEST TEHNO CON SRL

TEST TEHNO CON SRL

CUI 23071663 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

TEST TEHNO CON SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+30,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 55,9 K lei, față de 42,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-11,5%

Marja netă calculată este -11,5% în 2025, față de -51,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+24,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202555,9 K lei+30,8% față de anul anterior2020: 54.3002021: 51.1002022: 53.1222023: 52.2182024: 42.7502025: 55.900
Rezultat net 2025-6,4 K leiPierdere redusă cu 70,6%2020: 25.5782021: 16.0312022: 17.2162023: -21.0212024: -21.8652025: -6.424
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-3,1 K leiCapitaluri devenite negative2020: 65.4992021: 66.5302022: 73.7462023: 25.2252024: 3.3612025: -3.063
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate028 K56 K2020: 54,3 K lei54,3 K20202021: 51,1 K lei51,1 K20212022: 53,1 K lei53,1 K20222023: 52,2 K lei52,2 K20232024: 42,8 K lei42,8 K20242025: 55,9 K lei55,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,1%-2%47,1%2020: 47,1%47,1%20202021: 31,4%31,4%20212022: 32,4%32,4%20222023: -40,3%-40,3%20232024: -51,1%-51,1%20242025: -11,5%-11,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=2.877

Cifra de afaceri: +30,8% față de anul anterior.Marjă netă -11,5% · +39,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,4 K lei
2025-3,1 K lei

Datorii raportate

20248,7 K lei
202523,8 K lei

Disponibilități bănești

20243,4 K lei
202510 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri52,2 K lei42,8 K lei55,9 K lei+30,8% față de anul anterior
Rezultat net-21 K lei-21,9 K lei-6,4 K leiPierdere redusă cu 70,6%
Capitaluri proprii25,2 K lei3,4 K lei-3,1 K leiCapitaluri devenite negative
Datorii3,1 K lei8,7 K lei23,8 K lei+174,1% față de anul anterior
Creanțe8,3 K lei8,7 K lei10,8 K lei+24,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-11,5%-51,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.877) · 2024: 5% (n=3.145)

Rezultat / capitaluri proprii—-650,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,7% (n=2.521) · 2024: 23,8% (n=2.658)

Vânzări per angajat55.900 lei42.750 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.754 lei (n=2.287) · 2024: 154.853 lei (n=2.604)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,87×1,39×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=3.623) · 2024: 1,02× (n=3.880)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări69,6 zile72,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 71,5 zile (n=2.662) · 2024: 72,3 zile (n=2.868)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.900
Rezultat net
-6.424
Angajați
1
Datorii
23.829
Active imobilizate
—
Active circulante
20.766
Capitaluri proprii
-3.063
Venituri totale
57.206
Cheltuieli totale
63.057
Stocuri
—
Creanțe
10.800
Casă și conturi la bănci
9.966
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.750
Rezultat net
-21.865
Angajați
1
Datorii
8.693
Active imobilizate
—
Active circulante
12.054
Capitaluri proprii
3.361
Venituri totale
42.750
Cheltuieli totale
64.196
Stocuri
—
Creanțe
8.650
Casă și conturi la bănci
3.404
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.218
Rezultat net
-21.021
Angajați
1
Datorii
3.063
Active imobilizate
2.452
Active circulante
25.836
Capitaluri proprii
25.225
Venituri totale
52.218
Cheltuieli totale
72.713
Stocuri
—
Creanțe
8.250
Casă și conturi la bănci
17.586
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.122
Rezultat net
17.216
Angajați
1
Datorii
5.801
Active imobilizate
4.728
Active circulante
74.819
Capitaluri proprii
73.746
Venituri totale
53.122
Cheltuieli totale
34.590
Stocuri
—
Creanțe
23.280
Casă și conturi la bănci
51.539
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
51.100
Rezultat net
16.031
Angajați
1
Datorii
8.562
Active imobilizate
9.234
Active circulante
65.858
Capitaluri proprii
66.530
Venituri totale
51.176
Cheltuieli totale
33.611
Stocuri
—
Creanțe
23.229
Casă și conturi la bănci
42.629
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.300
Rezultat net
25.578
Angajați
1
Datorii
11.786
Active imobilizate
13.396
Active circulante
63.889
Capitaluri proprii
65.499
Venituri totale
54.300
Cheltuieli totale
27.213
Stocuri
—
Creanțe
22.380
Casă și conturi la bănci
41.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-01-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23071663
Număr de înregistrare
J2008000085298
Înmatriculare
18 ianuarie 2008
EUID
ROONRC.J2008000085298
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUPENI 28 Municipiul Ploieşti Prahova
Adresă fiscală
Str LUPENI 28 Ploieşti PRAHOVA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2008
Înregistrare fiscală
25 martie 2026
Telefon
0745109507 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NICOLAE SORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
TEST TEHNO CON SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2008
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2008
Număr registrul comerțului
J2008000085298
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Contact și adrese

Telefon
0745109507 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. LUPENI, NR.28
Cod poștal fiscal
100578
Strada sediului
Str. Lupeni
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
100578
Strada domiciliului fiscal
Str. Lupeni
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
100578

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

24 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8561 Rev. 3Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI