Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/THC PROJECTS SRL

THC PROJECTS SRL

CUI 32147663 · SRL· Sat Cârcea, Comuna Cârcea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

THC PROJECTS SRL are sediul în Sat Cârcea, Comuna Cârcea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut108,2%

Marja netă calculată este 108,2% în 2025, față de 4,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+105,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-30,1% față de anul anterior2020: 2.044.9592021: 2.129.4812022: 3.242.4222023: 2.260.7052024: 1.968.7722025: 1.376.247
Rezultat net 20251,5 mil. lei+1.558% față de anul anterior2020: 16.7742021: 65.3792022: 56.5452023: 444.4782024: 89.7982025: 1.488.892
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 102021: 102022: 92023: 42024: 22025: 1
Capitaluri proprii 20251,5 mil. lei+482,2% față de anul anterior2020: 610.4712021: 675.8502022: 564.9172023: 444.7182024: 255.7872025: 1.489.132
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 2 mil. lei2 mil.20202021: 2,1 mil. lei2,1 mil.20212022: 3,2 mil. lei3,2 mil.20222023: 2,3 mil. lei2,3 mil.20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%54,1%108,2%2020: 0,8%0,8%20202021: 3,1%3,1%20212022: 1,7%1,7%20222023: 19,7%19,7%20232024: 4,6%4,6%20242025: 108,2%108,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 30,3% · n=2.613

Cifra de afaceri: -30,1% față de anul anterior.Marjă netă 108,2% · +103,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024255,8 K lei
20251,5 mil. lei

Datorii raportate

20241,6 mil. lei
20251,2 mil. lei

Disponibilități bănești

2024159,1 K lei
2025266,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,3 mil. lei2 mil. lei1,4 mil. lei-30,1% față de anul anterior
Rezultat net444,5 K lei89,8 K lei1,5 mil. lei+1.558% față de anul anterior
Capitaluri proprii444,7 K lei255,8 K lei1,5 mil. lei+482,2% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei1,6 mil. lei1,2 mil. lei-23,9% față de anul anterior
Creanțe219,2 K lei521,8 K lei1,1 mil. lei+105,8% față de anul anterior
Angajați421-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă108,2%4,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 30,3% (n=2.613) · 2024: 32,8% (n=3.970)

Rezultat / active (A+B)48,4%3,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,6% (n=1.999) · 2024: 23,1% (n=3.044)

Rezultat / capitaluri proprii100%35,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 68,2% (n=2.596) · 2024: 69,2% (n=3.959)

Vânzări per angajat1.376.247 lei984.386 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.994 lei (n=1.746) · 2024: 186.552 lei (n=2.806)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)48,4%11,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 61,3% (n=2.001) · 2024: 68,2% (n=3.047)

Datorii / active (A+B)40,5%71,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=2.001) · 2024: 31,1% (n=3.047)

Ponderea activelor imobilizate56,5%70,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15% (n=2.001) · 2024: 12,5% (n=3.047)

Active circulante / datorii totale1,08×0,42×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,95× (n=3.214) · 2024: 2,4× (n=4.805)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări280,9 zile95,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 125,1 zile (n=2.451) · 2024: 109,2 zile (n=3.622)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.376.247
Rezultat net
1.488.892
Angajați
1
Datorii
1.245.406
Active imobilizate
1.738.494
Active circulante
1.339.972
Capitaluri proprii
1.489.132
Venituri totale
4.401.099
Cheltuieli totale
2.625.582
Stocuri
—
Creanțe
1.073.859
Casă și conturi la bănci
266.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
343.928
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.968.772
Rezultat net
89.798
Angajați
2
Datorii
1.636.332
Active imobilizate
1.617.303
Active circulante
680.849
Capitaluri proprii
255.787
Venituri totale
2.036.023
Cheltuieli totale
1.915.193
Stocuri
—
Creanțe
521.766
Casă și conturi la bănci
159.083
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
406.033
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.260.705
Rezultat net
444.478
Angajați
4
Datorii
1.240.698
Active imobilizate
1.814.740
Active circulante
245.559
Capitaluri proprii
444.718
Venituri totale
2.577.595
Cheltuieli totale
2.035.033
Stocuri
—
Creanțe
219.216
Casă și conturi la bănci
26.343
Cheltuieli în avans
107.055
Venituri în avans
481.938
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.242.422
Rezultat net
56.545
Angajați
9
Datorii
2.075.240
Active imobilizate
2.286.839
Active circulante
358.174
Capitaluri proprii
564.917
Venituri totale
3.278.795
Cheltuieli totale
3.190.474
Stocuri
—
Creanțe
261.074
Casă și conturi la bănci
97.100
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.856
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.129.481
Rezultat net
65.379
Angajați
10
Datorii
2.727.552
Active imobilizate
2.515.695
Active circulante
906.094
Capitaluri proprii
675.850
Venituri totale
3.098.819
Cheltuieli totale
3.006.501
Stocuri
154.416
Creanțe
574.266
Casă și conturi la bănci
177.412
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
18.387
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.044.959
Rezultat net
16.774
Angajați
10
Datorii
1.908.251
Active imobilizate
1.828.034
Active circulante
1.272.371
Capitaluri proprii
610.471
Venituri totale
2.542.476
Cheltuieli totale
2.525.702
Stocuri
—
Creanțe
478.949
Casă și conturi la bănci
793.422
Cheltuieli în avans
3.735
Venituri în avans
585.418
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-08-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32147663
Număr de înregistrare
J2013001329162
Înmatriculare
20 august 2013
EUID
ROONRC.J2013001329162
Formă juridică
SRL
Sediu social
COMPLEXULUI 3 Sat Cârcea, Comuna Cârcea Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str COMPLEXULUI 3 Cârcea DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 august 2013
Înregistrare fiscală
4 februarie 2025
Telefon
0743216666 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORICA CĂTĂLIN-GABRIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
THC PROJECTS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.08.2013
Înregistrare fiscală
20 august 2013
Număr registrul comerțului
J2013001329162
Cod CAEN
6310
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0743216666 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, SAT CÂRCEA COM. CÂRCEA, STR. COMPLEXULUI, NR.3
Cod poștal fiscal
207206
Strada sediului
Str. Complexului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
207206
Strada domiciliului fiscal
Str. Complexului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cârcea Com. Cârcea
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
207206

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
9 noiembrie 2015
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 725.925 lei · 18 decembrie 2020

Sprijin pentru IMM-uri în vederea depășirii crizei economice generate de pandemia de COVID-1918 decembrie 2020 · SA.58166/2020 · 725.925 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare

Intensitate publicată: 100%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4643 Rev. 3Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4647 Rev. 3Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljSat Cârcea, Comuna CârceaCAEN 6311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI