Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/THE EBZ COMPANY S.R.L.

THE EBZ COMPANY S.R.L.

CUI 37577335 · SRL· Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti· Activități de consultanță pentru afaceri și management

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

THE EBZ COMPANY S.R.L. are sediul în Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti și raportează activitatea activități de consultanță pentru afaceri și management. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-15,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 130,8 K lei, față de 155,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut60,6%

Marja netă calculată este 60,6% în 2024, față de 30,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+23,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024130,8 K lei-15,8% față de anul anterior2020: 146.3202021: 94.2402022: 227.2702023: 155.2682024: 130.787
Rezultat net 202479,3 K lei+65,3% față de anul anterior2020: 92.3242021: 50.5082022: 96.5932023: 47.9862024: 79.299
Angajați 2024—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2024127,5 K lei+164,4% față de anul anterior2020: 93.1772021: 51.6852022: 96.8432023: 48.2362024: 127.535
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0114 K227 K2020: 146,3 K lei146,3 K20202021: 94,2 K lei94,2 K20212022: 227,3 K lei227,3 K20222023: 155,3 K lei155,3 K20232024: 130,8 K lei130,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%31,5%63,1%Mediana sectorului (2024): 26,5% · n=152592020: 63,1%63,1%20202021: 53,6%53,6%20212022: 42,5%42,5%20222023: 30,9%30,9%20232024: 60,6%60,6%2024

Cifra de afaceri: -15,8% față de anul anterior. Marja netă: 60,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii127,5 K lei+164,4% față de anul anterior
Datorii159,3 K lei+110,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri227,3 K lei155,3 K lei130,8 K lei-15,8% față de anul anterior
Rezultat net96,6 K lei48 K lei79,3 K lei+65,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii96,8 K lei48,2 K lei127,5 K lei+164,4% față de anul anterior
Datorii110,6 K lei75,6 K lei159,3 K lei+110,7% față de anul anterior
Creanțe174,5 K lei51 K lei63,2 K lei+23,9% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri60,6%26,5%n=15.25930,9%30,6%n=16.024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)44,5%57,1%n=13.61939%62,6%n=13.790
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)55,5%41,3%n=13.61961%35,9%n=13.790
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)36,4%18,7%n=13.61927,4%16,1%n=13.790
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)27,6%6,8%n=13.61238,8%8,6%n=13.785
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive62,2%30%n=16.59699,5%34,7%n=17.235
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,14×1,59×n=21.1801,19×1,91×n=21.607
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360173,92 zile116,34 zilen=14.046118,21 zile120,09 zilen=14.691
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,82 zile6,11 zilen=5.4070,01 zile6,67 zilen=5.867
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—187.225 lein=8.080155.268 lei175.297 lein=8.742

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
130.787
Rezultat net
79.299
Angajați
—
Datorii
159.263
Active imobilizate
104.461
Active circulante
182.337
Capitaluri proprii
127.535
Venituri totale
130.787
Cheltuieli totale
39.006
Stocuri
299
Creanțe
63.186
Casă și conturi la bănci
118.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.268
Rezultat net
47.986
Angajați
1
Datorii
75.588
Active imobilizate
33.930
Active circulante
89.894
Capitaluri proprii
48.236
Venituri totale
155.551
Cheltuieli totale
98.641
Stocuri
6
Creanțe
50.986
Casă și conturi la bănci
38.902
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
227.270
Rezultat net
96.593
Angajați
1
Datorii
110.628
Active imobilizate
—
Active circulante
207.471
Capitaluri proprii
96.843
Venituri totale
227.271
Cheltuieli totale
128.705
Stocuri
913
Creanțe
174.535
Casă și conturi la bănci
32.023
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.240
Rezultat net
50.508
Angajați
1
Datorii
16.471
Active imobilizate
—
Active circulante
68.156
Capitaluri proprii
51.685
Venituri totale
94.243
Cheltuieli totale
42.923
Stocuri
913
Creanțe
56.526
Casă și conturi la bănci
10.717
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
146.320
Rezultat net
92.324
Angajați
1
Datorii
12.591
Active imobilizate
1.021
Active circulante
104.747
Capitaluri proprii
93.177
Venituri totale
155.322
Cheltuieli totale
61.895
Stocuri
—
Creanțe
41.476
Casă și conturi la bănci
63.271
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37577335
Număr de înregistrare
J2017000489061
Înmatriculare
15 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000489061
Formă juridică
SRL
Sediu social
178 Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
178 Negrileşti BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 mai 2017
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
POP CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
THE EBZ COMPANY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.05.2017
Înregistrare fiscală
15 mai 2017
Număr registrul comerțului
J06/489/2017
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT NEGRILEŞTI COM. NEGRILEŞTI, NR.178
Cod poștal fiscal
427068
Numărul sediului
178
Localitatea sediului
Sat Negrileşti Com. Negrileşti
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427068
Numărul domiciliului fiscal
178
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Negrileşti Com. Negrileşti
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427068

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 iunie 2026
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 2361 Rev. 3Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9540 Rev. 3Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Negrileşti, Comuna NegrileştiCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI