Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/THE HERO'S ADVENTURE S.R.L.

THE HERO'S ADVENTURE S.R.L.

CUI 44693359 · SRL· Municipiul Arad

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

THE HERO'S ADVENTURE S.R.L. are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+72,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 24,1 K lei, față de 14 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,6%

Marja netă calculată este 1,6% în 2025, față de 29,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202524,1 K lei+72,4% față de anul anterior2023: 02024: 14.0002025: 24.138
Rezultat net 2025384 lei-90,7% față de anul anterior2023: -14.0432024: 4.1422025: 384
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-9,3 K lei+4% față de anul anterior2023: -13.8432024: -9.7012025: -9.313
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate012 K24 K2023: 0 lei020232024: 14 K lei14 K20242025: 24,1 K lei24,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,8%29,6%Mediana sectorului (2025): 14,6% · n=168920232024: 29,6%29,6%20242025: 1,6%1,6%2025

Cifra de afaceri: +72,4% față de anul anterior. Marja netă: 1,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-9,3 K lei+4% față de anul anterior
Datorii17,3 K lei-11,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei14 K lei24,1 K lei+72,4% față de anul anterior
Rezultat net-14 K lei4,1 K lei384 lei-90,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-13,8 K lei-9,7 K lei-9,3 K lei+4% față de anul anterior
Datorii16,4 K lei19,5 K lei17,3 K lei-11,1% față de anul anterior
Creanțe0 lei2 K lei2 K lei+0,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,6%14,6%n=1.68929,6%16,1%n=1.618
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,46×1,36×n=2.1250,5×1,48×n=2.016
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36029,93 zile72,15 zilen=1.52351,43 zile67,78 zilen=1.435
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36065,77 zile10,91 zilen=684—8,63 zilen=667

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.138
Rezultat net
384
Angajați
—
Datorii
17.338
Active imobilizate
—
Active circulante
8.025
Capitaluri proprii
-9.313
Venituri totale
24.145
Cheltuieli totale
22.764
Stocuri
4.410
Creanțe
2.007
Casă și conturi la bănci
1.608
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.000
Rezultat net
4.142
Angajați
—
Datorii
19.492
Active imobilizate
—
Active circulante
9.791
Capitaluri proprii
-9.701
Venituri totale
14.000
Cheltuieli totale
9.635
Stocuri
—
Creanțe
2.000
Casă și conturi la bănci
7.791
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-14.043
Angajați
—
Datorii
16.412
Active imobilizate
0
Active circulante
2.569
Capitaluri proprii
-13.843
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
14.043
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
2.569
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-11-02; reactivare la 2024-01-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-01-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-07
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-11-02; reactivare la 2024-01-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2024-01-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-07 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-07.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44693359
Număr de înregistrare
J2/1396/2021
Înmatriculare
4 august 2021
EUID
ROONRC.J2/1396/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
ABATORULUI 6 Municipiul Arad Arad
Adresă fiscală
Str. ABATORULUI 6 Arad ARAD
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 august 2021
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2023
Telefon
0753111682 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAGDA DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
THE HEROS ADVENTURE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.08.2021
Înregistrare fiscală
4 august 2021
Număr registrul comerțului
J02/1396/2021
Cod CAEN
8230
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0753111682 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. ABATORULUI, NR.6, AP.2
Cod poștal fiscal
310039
Strada sediului
Str. Abatorului
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310039
Strada domiciliului fiscal
Str. Abatorului
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310039

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
2 noiembrie 2022
Reactivare
30 ianuarie 2024
Publicarea deciziei
2 noiembrie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

37 activități autorizate

CAEN 0311 Rev. 2Pescuitul maritim

CAEN 0312 Rev. 2Pescuitul în ape dulci

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4782 Rev. 2Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5914 Rev. 2Proiecția de filme cinematografice

CAEN 6020 Rev. 2Activități de difuzare a programelor de televiziune

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 2Activități ale agențiilor de știri

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7990 Rev. 2Alte servicii de rezervare și asistență turistică

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8553 Rev. 2Școli de conducere (pilotaj)

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-07Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 8230
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI