Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/THE MIDDLEMAN-INVESTMENT CAPITAL SRL

THE MIDDLEMAN-INVESTMENT CAPITAL SRL

CUI 37783963 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate642.734 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

THE MIDDLEMAN-INVESTMENT CAPITAL SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

642.734 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-51,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,2 mil. lei, față de 2,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,9%

Marja netă calculată este 1,9% în 2025, față de 32,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,2 mil. lei-51,5% față de anul anterior2020: 783.6972021: 1.056.6082022: 4.768.5672023: 2.556.4982024: 2.372.7962025: 1.151.936
Rezultat net 202521,8 K lei-97,2% față de anul anterior2020: 571.6892021: 669.4652022: 3.997.6432023: 988.2322024: 774.4412025: 21.772
Angajați 20254+300% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 12025: 4
Capitaluri proprii 2025685,8 K lei-35,2% față de anul anterior2020: 571.9292021: 1.067.9312022: 4.002.0552023: 3.253.4212024: 1.057.6762025: 685.845
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 783,7 K lei783,7 K20202021: 1,1 mil. lei1,1 mil.20212022: 4,8 mil. lei4,8 mil.20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 2,4 mil. lei2,4 mil.20242025: 1,2 mil. lei1,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,9%83,8%Mediana sectorului (2025): 37,2% · n=52982020: 72,9%72,9%20202021: 63,4%63,4%20212022: 83,8%83,8%20222023: 38,7%38,7%20232024: 32,6%32,6%20242025: 1,9%1,9%2025

Cifra de afaceri: -51,5% față de anul anterior. Marja netă: 1,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii685,8 K lei-35,2% față de anul anterior
Datorii6,7 mil. lei+4,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei2,4 mil. lei1,2 mil. lei-51,5% față de anul anterior
Rezultat net988,2 K lei774,4 K lei21,8 K lei-97,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,3 mil. lei1,1 mil. lei685,8 K lei-35,2% față de anul anterior
Datorii4,2 mil. lei6,4 mil. lei6,7 mil. lei+4,8% față de anul anterior
Creanțe6,2 mil. lei6,3 mil. lei6,6 mil. lei+3,8% față de anul anterior
Angajați214+300% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,9%37,2%n=5.29832,6%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)9,3%50,4%n=4.30814,2%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)90,7%46,9%n=4.30885,8%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)10,8%17,8%n=4.30811%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,3%19,1%n=4.30810,4%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,2%95,8%n=5.29873,2%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,98×1,65×n=6.5991,04×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3602.048,75 zile133,63 zilen=4.881957,81 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3608,02 zile1,82 zilen=1.6706,52 zile6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați287.984 lei197.014 lein=3.0932.372.796 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.151.936
Rezultat net
21.772
Angajați
4
Datorii
6.686.826
Active imobilizate
794.239
Active circulante
6.581.190
Capitaluri proprii
685.845
Venituri totale
1.158.846
Cheltuieli totale
1.118.936
Stocuri
25.675
Creanțe
6.555.622
Casă și conturi la bănci
-107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.758
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.372.796
Rezultat net
774.441
Angajați
1
Datorii
6.379.228
Active imobilizate
821.452
Active circulante
6.615.452
Capitaluri proprii
1.057.676
Venituri totale
2.372.807
Cheltuieli totale
1.392.307
Stocuri
42.950
Creanțe
6.313.026
Casă și conturi la bănci
259.476
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.556.498
Rezultat net
988.232
Angajați
2
Datorii
4.171.812
Active imobilizate
749.694
Active circulante
6.658.640
Capitaluri proprii
3.253.421
Venituri totale
2.556.548
Cheltuieli totale
1.546.586
Stocuri
—
Creanțe
6.239.635
Casă și conturi la bănci
419.005
Cheltuieli în avans
16.899
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.768.567
Rezultat net
3.997.643
Angajați
1
Datorii
3.240.549
Active imobilizate
906.670
Active circulante
6.309.141
Capitaluri proprii
4.002.055
Venituri totale
4.869.043
Cheltuieli totale
825.154
Stocuri
8
Creanțe
5.421.100
Casă și conturi la bănci
888.033
Cheltuieli în avans
26.793
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.056.608
Rezultat net
669.465
Angajați
1
Datorii
3.912.483
Active imobilizate
1.164.902
Active circulante
3.784.647
Capitaluri proprii
1.067.931
Venituri totale
1.058.413
Cheltuieli totale
379.874
Stocuri
1.779.094
Creanțe
1.229.050
Casă și conturi la bănci
776.503
Cheltuieli în avans
31.142
Venituri în avans
277
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
340
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
783.697
Rezultat net
571.689
Angajați
1
Datorii
762.166
Active imobilizate
576.473
Active circulante
744.581
Capitaluri proprii
571.929
Venituri totale
788.899
Cheltuieli totale
202.326
Stocuri
—
Creanțe
524.995
Casă și conturi la bănci
219.586
Cheltuieli în avans
14.983
Venituri în avans
1.942
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

642.734 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

642.734 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-05-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat339.851 lei25.872 lei365.723 lei365.723 lei0 lei
Asigurări sociale196.780 lei1.088 lei197.868 lei197.868 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate78.708 lei435 lei79.143 lei79.143 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37783963
Număr de înregistrare
J2017009572401
Înmatriculare
19 iunie 2017
EUID
ROONRC.J2017009572401
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mihai Eminescu 142 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Mihai Eminescu 142 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 mai 2026
Înregistrare fiscală
29 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOFF ALEXANDRU MIHAIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
THE MIDDLEMAN-INVESTMENT CAPITAL SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.05.2026
Înregistrare fiscală
19 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J2017009572401
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR MIHAI EMINESCU, NR.142, CAMERA 3, ET.3, AP.11
Cod poștal fiscal
20083
Strada sediului
Str. Mihai Eminescu
Numărul sediului
142
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20083
Detalii sediu
CAMERA 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Eminescu
Numărul domiciliului fiscal
142
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20083
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2017
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI