Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/THERMO STRONG SORIN.M S.R.L.

THERMO STRONG SORIN.M S.R.L.

CUI 39766047 · SRL· Sat Băleni, Comuna Băleni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

THERMO STRONG SORIN.M S.R.L. are sediul în Sat Băleni, Comuna Băleni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-16,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 973,8 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,7%

Marja netă calculată este 0,7% în 2025, față de 8,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+97,5%

Datoriile raportate sunt 509,8 K lei în 2025, față de 258,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025973,8 K lei-16,5% față de anul anterior2020: 80.1602021: 198.7932022: 563.4802023: 1.080.2542024: 1.165.8082025: 973.763
Rezultat net 20257,2 K lei-92,4% față de anul anterior2020: 7.6792021: 17.2452022: 72.6912023: 81.8102024: 94.1712025: 7.179
Angajați 20253+0% față de anul anterior2022: 22023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025278,5 K lei+2,6% față de anul anterior2020: 13.0782021: 22.6442022: 95.3352023: 177.1452024: 271.3162025: 278.496
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0583 K1 mil.2020: 80,2 K lei80,2 K20202021: 198,8 K lei198,8 K20212022: 563,5 K lei563,5 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 973,8 K lei973,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,5%12,9%Mediana sectorului (2025): 2,2% · n=64862020: 9,6%9,6%20202021: 8,7%8,7%20212022: 12,9%12,9%20222023: 7,6%7,6%20232024: 8,1%8,1%20242025: 0,7%0,7%2025

Cifra de afaceri: -16,5% față de anul anterior. Marja netă: 0,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii278,5 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii509,8 K lei+97,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,2 mil. lei973,8 K lei-16,5% față de anul anterior
Rezultat net81,8 K lei94,2 K lei7,2 K lei-92,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii177,1 K lei271,3 K lei278,5 K lei+2,6% față de anul anterior
Datorii151,9 K lei258,1 K lei509,8 K lei+97,5% față de anul anterior
Creanțe9,3 K lei3,3 K lei3,6 K lei+9,3% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,7%2,2%n=6.4868,1%2,4%n=9.794
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)36,7%26,2%n=4.39251,2%28,2%n=6.710
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)67,1%73,8%n=4.39248,8%71,8%n=6.710
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1%12,6%n=4.3922%12,2%n=6.710
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,9%1,3%n=4.38417,8%1,5%n=6.696
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,6%9,8%n=4.83134,7%11,6%n=7.223
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,48×0,98×n=7.9112,01×1×n=11.784
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,32 zile11,47 zilen=5.4051,01 zile11,07 zilen=7.904
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360270,81 zile128,93 zilen=5.926145,61 zile131,33 zilen=8.992
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați324.588 lei196.939 lein=4.558388.603 lei182.496 lein=7.099

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
973.763
Rezultat net
7.179
Angajați
3
Datorii
509.789
Active imobilizate
7.800
Active circulante
752.035
Capitaluri proprii
278.496
Venituri totale
995.459
Cheltuieli totale
984.431
Stocuri
732.512
Creanțe
3.563
Casă și conturi la bănci
15.960
Cheltuieli în avans
28.450
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.165.808
Rezultat net
94.171
Angajați
3
Datorii
258.122
Active imobilizate
10.537
Active circulante
518.901
Capitaluri proprii
271.316
Venituri totale
1.207.533
Cheltuieli totale
1.085.759
Stocuri
471.538
Creanțe
3.259
Casă și conturi la bănci
44.104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.080.254
Rezultat net
81.810
Angajați
3
Datorii
151.928
Active imobilizate
13.274
Active circulante
315.799
Capitaluri proprii
177.145
Venituri totale
1.132.385
Cheltuieli totale
1.040.949
Stocuri
277.905
Creanțe
9.319
Casă și conturi la bănci
28.575
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
563.480
Rezultat net
72.691
Angajați
2
Datorii
128.432
Active imobilizate
17.611
Active circulante
206.156
Capitaluri proprii
95.335
Venituri totale
642.060
Cheltuieli totale
563.911
Stocuri
192.990
Creanțe
1.733
Casă și conturi la bănci
11.433
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
198.793
Rezultat net
17.245
Angajați
—
Datorii
31.339
Active imobilizate
19.570
Active circulante
34.315
Capitaluri proprii
22.644
Venituri totale
198.794
Cheltuieli totale
175.705
Stocuri
7.041
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
27.274
Cheltuieli în avans
98
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.160
Rezultat net
7.679
Angajați
—
Datorii
656
Active imobilizate
6.889
Active circulante
6.845
Capitaluri proprii
13.078
Venituri totale
80.160
Cheltuieli totale
70.251
Stocuri
606
Creanțe
5.200
Casă și conturi la bănci
1.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-08-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39766047
Număr de înregistrare
J17/1156/2018
Înmatriculare
21 august 2018
EUID
ROONRC.J17/1156/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Grădiniţa Veche 4 Sat Băleni, Comuna Băleni Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Grădiniţa Veche 4 Băleni GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 august 2018
Înregistrare fiscală
28 martie 2025
Telefon
0747373599 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPA SORIN-MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
THERMO STRONG SORIN.M S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.08.2018
Înregistrare fiscală
21 august 2018
Număr registrul comerțului
J17/1156/2018
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0747373599 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT BĂLENI COM. BĂLENI, STR. GRĂDINIŢA VECHE, NR.4
Cod poștal fiscal
807025
Strada sediului
Str. Grădiniţa Veche
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Sat Băleni Com. Băleni
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807025
Strada domiciliului fiscal
Str. Grădiniţa Veche
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băleni Com. Băleni
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807025

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BALENI2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 REDIU1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse articole (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 noiembrie 2025Achiziție directă

Diverse materiale

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BALENI

CPV 44423000-1 — Diverse articole (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.242 leiValoare publicată
26 noiembrie 2024Achiziție directă

Diverse materiale

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BALENI

CPV 44423000-1 — Diverse articole (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44423000-1

Vezi detaliile atribuirii →
4.314 leiValoare publicată
5 septembrie 2024Achiziție directă

Lucrari de reparatii generale si de renovare

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 REDIU

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
24.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 2223 Rev. 2Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Băleni, Comuna BăleniCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI